Захист родимок від сонця: небезпека впливу ультрафіолету

Агресивне ультрафіолетове випромінювання сприяє переродженню невинних родимих плям у злоякісні форми. Тоді як захистити родимку від негативного впливу, щоб не стати пацієнтом онкологічної клініки? Обмежене перебування на сонці, спеціальні креми і одяг допоможуть уникнути небажаних змін.

Заходи щодо захисту родимок спрямовані на попередження розвитку небезпечного виду раку шкіри — меланоми.

Защита родинок от солнца: опасность воздействия ультрафиолета
Родимки, як і все тіло, слід оберігати від надмірних сонячних ванн.

Небезпека впливу ультрафіолету

Загальні відомості

Невуси, вони ж і родимки, є доброякісними утвореннями, що зустрічаються у багатьох людей. До головних факторів їх появи вчені відносять:

  • ультрафіолет;
  • спадковість;
  • гормональний дисбаланс.

З віком кількість невусів поступово збільшується, тому захист родимки від сонця повинна бути надійною. Особливо уважно ставитися до свого тіла повинні люди, які мають світлим типом шкіри. Їм треба максимально уникати прямого ультрафіолетового випромінювання, закриваючи проблемні ділянки. Але не варто турбуватися, якщо чисельність плям не перевищує 18-20 штук, і вони зберігають свою первинну форму і колір. Досить регулярно вести за ними спостереження.

Основні небезпеки

Защита родинок от солнца: опасность воздействия ультрафиолета
УФ-промені можуть спровокувати переродження родимок в меланому.

Сонячне випромінювання є гарантій життя на планеті, але надмірне їх вплив завдає шкоди здоров’ю людської розвитком раку шкіри — меланоми. Це новоутворення являє собою або пляма, або вузол насиченого темного кольору. Частота виникнення захворювання поступово збільшується, причому жінки 30-40-ка років частіше схильні до цієї патології.

Тому перебуваючи на сонці, особливо в літній час, важливо закривати тіло не тільки в ясну, але і в похмуру погоду. Адже ультрафіолет володіє унікальною проникливістю і викликає передчасне старіння шкіри, утворення веснянок і пігментних ділянок, не кажучи вже про ризик розвитку злоякісної меланоми. Засмага — це природна захисна реакція людського організму на вплив УФ-випромінювання, а вже потім — кінцева мета перебування на пляжі. Якщо приймати сонячні ванни з розумом, то можна принести користь організму, збагативши його вітаміном D, відповідальним за засвоєння кальцію, зміцнює кісткову і нервову систему.

Турбота про родимки — головні моменти захисту від сонця

Як же правильно організувати відпочинок на морі, щоб захистити родимку від сонця? Для цього потрібно виконувати ряд правил:

Пункт правил Дії
Час перебування на сонці Поступово збільшуйте час, відведений для прийому сонячних ванн. Почніть з 20-40 хвилин, з кожним днем збільшуючи процедуру на 10-15 хвилин, залежно від типу шкіри
Час прийняття сонячних ванн Не загоряйте в пік сонячної активності (11:00 16:00). Нічого крім опіків і поганого самопочуття отримати не вдасться
Засоби захисту Обов’язково використовуйте спеціальний сонцезахисний крем. Підбирає фахівець, але можна і самостійно. Всю важливу інформацію містить інструкція по використанню
Заборонені прийоми Не заклеюйте родима пляма звичайним лейкопластиром. Цим можна тільки спровокувати розвиток патологічних процесів через виникнення парникового ефекту

Але що робити, якщо потрібно терміново вийти на вулицю в пік сонячної активності, а крему під рукою немає? Тоді наступні дії:

  • потрібно надіти одяг з бавовни, так як вона практично не пропускає ультрафіолет, на відміну від синтетики;
  • якщо проблемну ділянку закрити все ж не вдалося, рекомендується змастити оливковою олією.

Приймаючи душ після сонячних ванн, не можна терти родимку мочалкою і не використовуйте скраби і пілінги.

Родимі плями не заважають жити, якщо не болять, не ворушиться, не збільшуються. Головне бути уважним до себе, виконувати рекомендації по захисту відмітин від сонячних променів, а при видимих змінах звертатися до лікаря. Сучасні методи діагностики і постійно розвивається технології дозволять виявити патологічний новоутворення і ліквідувати його на ранніх стадіях.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: