Причини темних кіл під очима та мішків у жінок

Причини темних кіл під очима та мішків у жінок

Варто з'явитись на обличчі жінки темним колам під очима, образ відразу змінюється. Дівчина з синьо-блакитними півколами виглядає втомленою і невиспаною. Жінці середніх років темні кола візуально «накинуті» років 5, а то й усі 10. На обличчі солідної пані це скарбничка всіх життєвих негараздів.

Власницям кіл під очима таке сприйняття їхньої зовнішності, природно, зовсім не подобається. Найшвидший спосіб «позбутися» їх – замазати тональним кремом. Але при яскраво вираженій проблемі він уже не допоможе, а лише наголосить на недоліку.

Причини темних кіл під очима та мішків у жінок

Причини темних кіл під очима та мішків у жінок

Фото автора Alina Schelkanova: Pexels

Насамперед, зверни увагу на те, чи завжди вони псують твій образ. Явище постійне чи носить тимчасовий характер? Причини їх появи можуть бути різними, від банальної втоми до захворювань внутрішніх органів.

 • Алергічна реакція

У цьому випадку, як правило, синьова поєднана з деякою припухлістю повік, очі можуть сльозитися, свербіти. Така реакція можливо на косметику. Це не завжди стосується неякісної чи простроченої продукції, хоча цю причину я б відзначила спеціально.

Алергія може бути на компоненти навіть дорогої брендової косметики.

Ніколи не забувай про тестування нових засобів, при небажаній реакції однозначно відмовляйся від них.

 • Гіпоксія

Проблема людей із серцево-судинною недостатністю та легеневою патологією. Кола з'являються від нестачі кисню в організмі. Вирішення проблеми лежить у лікуванні препаратами, здатними наситити органи та клітини киснем.

 • Неправильне харчування

Страждають дві групи осіб. Одні вживають дуже багато солодкого, гострого, солоного. Це призводить до порушення водно-сольового балансу, появи не лише кіл під очима, а й набряклістю обличчя.

Інша група захоплюється всілякими дієтами, які не витримують жодної критики фахівців. Нестача вітамінів, кисневе голодування намалюють кола втоми навіть на молодому личку.

 • Нестача споживання води

Ти розглядала колись осінній лист. Витончений, прозорий, у жилках. Ось така ж ситуація виникає з нашою шкірою за нестачі вологи. Всі судини просвічуються. Звідси й темрява під очима.

 • Постійне недосипання

Сон – найкращий відпочинок організму. Налагодь режим сну і помітиш, наскільки свіжим та здоровим стане колір обличчя, і кола підуть у минуле.

Причини темних кіл під очима та мішків у жінок

9 причин синців під очима

 • Стресові ситуації

Сучасні умови часто змушують людину перебувати у стані емоційної напруги, відчувати тривогу, занепокоєння та невпевненість у собі. Це є стрес. Шкіра та судини страждають від нього разом з іншими системами організму. Сірий колір обличчя, кола під очима, зневоднення, чутливість – ось вони ознаки стресової шкіри.

 • Довге перебування біля комп'ютера

Не дарма лікарі вже багато років навіюють нам думку про шкоду для організму невід'ємної частини нашого життя – комп'ютера. Разом із справжньою допомогою він привносить у наше життя низку проблем, і потемніння під очима – одна з них. Шкідливе випромінювання, втомлені очі, пил, що притягується ним, порушення режиму дня – лише невелика частина небезпечного впливу.

 • Дія сонця

Ультрафіолетові промені надміру псують і старять шкіру. Епідерміс під очима дуже тонкий і ніжний, він страждає першим. Звідси і зморшки, і шкіра-пергамент, і добре помітні кола під нижнім віком.

 • Шкідливі звички

Алкоголь, нікотин, кофеїн, наркотичні засоби жодної людини ще не зробили гарним. Чому, на мою думку, пояснювати не треба. Великі чорні мішки під очима – відмінна риса людей, отруєних шкідливими речовинами.

 • Синдром трудоголіка

Ти працелюбна? Так? Чудово. Сподіваюся, не до синьо-зелених кіл під очима? Приділяючи багато часу та сил роботі, не можна забувати про своєчасний відпочинок. Це не тільки сон, це прогулянки на свіжому повітрі, що розслабляють водні процедури, сеанси релаксації.

 • Витончення жирового прошарку

При швидкій втраті ваги жир йде, і крізь шкіру стає видно круговий м'яз ока і судини. Такі кола зазвичай віддають червоним кольором. Допоможуть косметичні процедури. Найкраще робить їх на попередження проблеми, а не на її лікування.

 • Особливості шкіри

Начебто і харчуюсь правильно, і дотримуюся порядку дня, шкідливих звичок не маю, зі здоров'ям все гаразд, за шкірою обличчя слідкую, за очима особливо, а темні кола завжди зі мною. В чому причина? Просто особливості епідермісу, обличчя світле, шкіра тонка, судини знаходяться дуже близько до поверхні. Буває і так.

Причини темних кіл під очима та мішків у жінок

Фото автора MART PRODUCTION: Pexels

 • Глибоко посаджені очі

Через особливості зовнішності тінь падає на нижню повіку і створюється відчуття кольору шкіри, що змінився. Тут проблема швидше за візуальна і вирішується нанесенням тональної основи.

 • Пігментована шкіра

Пігмент буває придбаний та вроджений. Коричневу пігментовану шкіру можна побачити у представників кавказького регіону, представників Азії.

 • Художня статура

Якщо особа помітно худа, підшкірно-жирової клітковини, як правило, не вистачає, щоб приховати сітку дрібних судин під шкірою.

 • Вікові зміни

У графіку змін шкіри навколо очей появу кіл косметологи ставлять на 35-40 років. У 40-50 розвиток жирових гриж, іншими словами, мішків під очима, після 50 птоз верхньої та нижньої повіки, у народі – опущення. У сьогоднішній косметології багато способів уповільнити та виправити цей віковий недолік.

 • Часті фізичні навантаження

Що це за перенапруга: важка фізична праця або вичавлювання останніх сил у тренажерному залі, різниці немає. І в тому й в іншому випадку організм страждає, а шкіра в ньому один із самих «пригнічених» органів.

 • Перенапруження зору

На світі багато занять, які потребують гостроти зору. Ми заповнюємо на роботі нескінченні звітні таблиці, студіюємо купу сайтів в інтернеті, працюємо з мікроскопом та іншою спеціалізованою технікою – все це сильне навантаження на очі та шкіру навколо них.

 • Різні захворювання

Побічним ефектом багатьох недуг є кола та мішки під очима: хвороб нирок, печінки, щитовидної залози, цукрового діабету, анемії та інших.

 • Генетика

Така особливість проявляється вже у дитинстві. Часто із віком вона пропадає. Якщо ні, надалі жінки приділяють цій частині своєї зовнішності особливий догляд.

Як позбутися кіл під очима? По різному. Комусь треба звернутися до лікаря та розробити схему лікування, іншому налагодити режим дня та правильний спосіб життя, третьому пошкодувати себе та частіше відпочивати. І не забувати про свою ніжну шкіру, проводити різні косметичні процедури. Загалом любити себе.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua