Плазмоліфтінг vs біоревіталізація: порівняння двох популярних методів омолодження

Плазмоліфтінг і біоревіталізація – ін’єкційні процедури, що повертають красу і молодість втомленій шкірі. Схожий візуальний ефект вводить в оману: здається, що методи дублюють один одного, однак це не так. Як зрозуміти, яка з процедур підходить вам, поговоримо в цій статті.

Плазмоліфтінг vs біоревіталізація: порівняння двох популярних методів омолодження

Основний інгредієнт

Головна відмінність двох процедур – діюча речовина. При біоревіталізації косметолог використовує гіалуронову кислоту. Ця речовина виробляється нашим тілом (особливо багато його в клітинах шкіри) і здатне зв’язувати воду в тканинах, тим самим підтримуючи необхідний рівень обміну речовин, тонус і захисні функції. Під впливом несприятливих факторів вироблення гіалуронової кислоти знижується-шкіра втрачає еластичність, в’яне, з’являються перші ознаки старіння. Біоревіталізація насичує шкіру вологою, живить її, підсилює обмінні процеси і оновлення епідермісу – дозволяє уповільнити процес старіння.

Для плазмоліфтінга (або PRP-терапії) використовується аутоплазма. В її складі містяться тромбоцити, фактори росту, вітаміни і мінерали, амінокислоти і білки. Препарат готується з венозної крові пацієнта. Її пропускають через центрифугу, а потім вводять під шкіру. Оскільки в організм не потрапляють чужорідні речовини, алергічна реакція на процедуру виключена. Ін’єкції плазми запускають регенерацію клітин, живлять тканини, прискорюють загоєння і відновлення, нормалізують діяльність сальних залоз і вироблення меланіну.

За і проти

Плазмоліфтінг і біоревіталізація схожі за основними показаннями:

  • Ознаки старіння: рихлість і в’ялість шкіри, зморшки і так далі
  • Профілактика вікових змін
  • Тьмяний колір обличчя
  • Темні кола під очима
  • Купероз
  • Розширені пори
  • Порушення обмінних процесів
  • Відновлення після хімічного або лазерного пілінгу

При цьому біоревіталізація краще справляється з сухістю шкіри, а плазмоліфтінг усуває пігментні плями і відновлює підшкірний жировий шар, що важливо, наприклад, коли необхідно повернути об’єм губ.

Список протипоказань у плазмоліфтінга і біоревіталізації однаковий. Процедури не рекомендується проводити під час вагітності та грудного вигодовування. Протипоказанням є онкологічні захворювання, цукровий діабет, захворювання крові, запальні процеси на шкірі в зоні впливу, психічні захворювання, непереносимість речовин в складі ін’єкцій. Перед сеансом косметолог проводить огляд і визначає проблемні зони, необхідну глибину впливу, а також відсутність протипоказань.

Етап попередній і завершальний

Плазмоліфтінг і біоревіталізація вимагають різної підготовки. Перед введенням гіалуронової кислоти досить огляду косметологом. Підготовка до плазмоліфтингу займає більший час. Оскільки для ін’єкції використовується плазма крові, за один-два тижні до першого сеансу необхідно відмовитися від куріння і алкоголю, міцного чаю і кави, виключити жирну, сильно солону і солодку їжу з раціону. Також косметолог попросить принести довідки про відсутність ВІЛ, гепатиту та сифілісу.

Тривалість курсу як плазмоліфтінга, так і біоревіталізації визначається індивідуально. В середньому введення гіалуронової кислоти вимагає від трьох до п’яти сеансів, аутоплазми – від двох до чотирьох.

Відновлення після обох процедур полягає в ретельному догляді за шкірою. Протягом двох-трьох днів не рекомендується пити алкоголь, використовувати декоративну косметику. Важливо на період реабілітації обмежити фізичну активність, відмовитися від засобів з кислотами і спиртом в складі, захищати шкіру від сонця за допомогою спеціальних кремів. Можливе використання загоюють засобів.

Ефект і його тривалість

Біоревіталізація насичує шкіру гіалуроновою кислотою і стимулює вироблення її організмом. Вирівнюється рельєф обличчя, шкіра після процедури більш підтягнута, гладка, поліпшується колір обличчя, зменшуються або повністю зникають шрами, купероз, зморшки, звужуються пори. Ефект від процедури тримається до двох років і часто помітний вже після першого сеансу, однак для стійкого результату важливо пройти весь курс.

Плазмоліфтінг запускає процес регенерації, стимулює метаболізм. Шкіра оновлюється: стає більш пружною, щільною і еластичною. Зникають пігментні плями, шрами і рубці. Ін’єкції плазми борються з глибокими зморшками і запобігають появі нових ознак старіння. PRP – терапія підвищує шкірний імунітет. Поліпшення проявляються вже після першого сеансу, ефект від курсу ін’єкцій тримається до двох років.

Таким чином, плазмоліфтінг і біоревіталізація розрізняються активною речовиною в складі ін’єкції і механізмом впливу на шкіру. Перша процедура мобілізує регенераційні сили організму і підходить при виражених ознаках старіння, прекрасно працює з акне і пігментними плямами, ідеальна для власниць шкіри, схильної до жирності. Біоревіталізація живить і зволожує, усуває неглибокі зморшки, стимулює вироблення колагену і еластину.

Біоревіталізацію і PRP-терапію можна поєднувати для досягнення вираженого ефекту. Одночасні ін’єкції плазми крові і гіалуронової кислоти підсилюють дію один одного, налагоджуючи обмінні процеси і глибоко зволожуючи шкіру.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua