ТОП-8 причин, чому випадає волосся після ковіда і як зупинити

ТОП-8 причин, чому випадає волосся після ковіда і як зупинити

Пандемія завдала людству багато бід і клопоту. Якщо спочатку вважалося, що під ударом знаходиться наша легенева система, то тепер абсолютно ясно, що осторонь не залишається жодного органу. Значить, наша шкіра і особливо волосся страждає нарівні з усіма і навіть більше.

Чому випадає волосся після ковіда – ТОП-8 причин

ТОП-8 причин, чому випадає волосся після ковіда і як зупинити

Image by Phimchanok Srisuriyamart from Pixabay

Якщо сказати дуже просто, волоссю не вистачає харчування, кисню, ресурсів для їх зростання. Випадання пасм після перенесеної ковидної інфекції можна порівняти хіба що з післяпологовим волосопадом.

Особливість алопеції і в тому, і в іншому випадку – відстроченість негативного процесу: не відразу, а згодом. Після Ковіда – це зазвичай близько трьох місяців.

Але можливо відхилення за термінами, як у той, і у інший бік. Звісно, випадання локонів – це індивідуально асоційований процес.

У кожного він йде за своїм, але при цьому важливо розуміти одне: виключити випадання волосся після інфекції неможливо. Важливо знати, як скоригувати такий стан.

Тригерів, що викликають посткоподібну алопецію – багато. Тому самостійним лікуванням займатись досить складно, потрібна консультація лікаря-трихолога. Випадання волосся після ковіда – телогенова алопеція. Вона починається раптово, і шевелюра губиться пучками.

Особливо це помітно після розчісування або миття голови. Основними причинами цього феномену вважають:

 • імунодефіцит, оскільки організм витратив усі сили на боротьбу із вірусом;
 • погіршення мікроциркуляції епідермісу, в якому розташовуються волосяні фолікули, через густу кров після інфекції;
 • нестача вітамінів групи В, які контролюють стан волосся;
 • стрес після перенесеної інфекції та гормональний дисбаланс на його фоні;
 • інтоксикація, що провокує вірус;
 • гіпертермія, що послаблює коріння волосся;
 • посткоподібна анемія, що погіршує киснепостачання локонів;
 • функціональний стан печінки після прийому великої кількості препаратів

Звичайно, провідна роль відводиться стресу та інтоксикації, як і за будь-якої іншої етіології випадання пасм. Решта лише доповнює негативну ситуацію.

Як зупинити випадання волосся після коронавірусу

Насамперед, зрозуміти справжню причину алопеції. А це, хоч як крути, неможливо без лабораторного тестування. Потрібно звертатися до лікаря.

ТОП-8 причин, чому випадає волосся після ковіда і як зупинити

Як зупинити випадання волосся після Корони?

Зазвичай призначають цілу низку аналізів, щоб розібратися у природі явища. Це:

 • загальний та біохімічний аналіз крові;
 • кількісне визначення мікроелеменів та вітаміну Д, В6, В12, насамперед;
 • аналіз на тиреотропи – гормони щитовидної залози

Крім того, потрібно ретельно подивитися на шкіру голови. Для цього може бути призначена мікроскопія волосся та трихоскопія – комп'ютерна діагностика стану волосистої частини шкіри голови та навіть біопсія.

Тільки за результатами всіх призначених досліджень можна скласти об'єктивне уявлення про причину патологічного стану та підібрати адекватну терапію. Її метою має бути усунення тригера та естетичного дискомфорту.

Оптимальним буде комплекс заходів щодо корекції ситуації

 • пероральні препарати для внутрішнього балансу обмінних процесів у організмі;
 • живильні та зміцнюючі локони маски;
 • лосьйони;
 • сироватки;
 • шампуні.

В результаті має бути досягнута єдина мета – ущільнення стрижня та активація росту волосяних фолікулів. Не забудь, що деякі зовнішні засоби є імуномодуляторами, не гіршими від тих, що приймають внутрішньо.

Вони здатні проникнути у глибокі шари дерми та оптимізувати мікроциркуляцію. Але вибір таких засобів безпосередньо корелюється результатами аналізів. Навіщо приймати вітаміни навмання, якщо можна точно зрозуміти, чого шкірі і волоссю не вистачає.

Частково проблема вирішується вітамінно-мінеральними комплексами, але найчастіше необхідна комбінація з мезотерапією, кріотерапією та дарсонвалем. Мабуть, для корекції постковидного випадання волосся це оптимальна комбінація.

ТОП-8 причин, чому випадає волосся після ковіда і як зупинити

Image by Martin Slavoljubovski from Pixabay

Сьогодні використовують і ультрафіолет способом ПУВА-терапії. Це ефект імуносупресії. Але тут без рекомендацій лікаря зовсім не обійтись. Інакше вийде стрілянина з гармати по горобцях.

Домашнє лікування випадіння волосся

А в домашніх умовах необхідно скоригувати спосіб життя. Банально? Зате в десятку! Насамперед, треба збалансувати раціон, визначити добову потребу в калоріях і наголосити на продуктах, багатих залізом, вітамінами Д і В, цинком, білками та ОМЕГА-кислотами. Про фастфуд і шкідливі звички доведеться забути.

Потім необхідно прибрати негативні емоції подалі, висипатися, зміцнювати імунітет. Допоможуть спорт та йога, прогулянки на свіжому повітрі. Ну, і нарешті, впритул подумати про дбайливий і правильний догляд за волоссям:

 • пасма при розчісуванні не тягнути;
 • мити локони лише безсульфатними шампунями;
 • після миття наносити живильні маски по всій довжині волосся;
 • виключити завивку, плойку, фен, знебарвлення, часте фарбування, особливо неякісними засобами;
 • не захоплюватися саморобними масками, придбати професійні та якісні на весь час відновлення локонів.

Не думай, що це не реально, краса волосся – дорожча. Курс лікування в середньому займе місяць, можна небагато і поступитися своїми звичками, тим більше, що сьогодні чим природніше, тим ефектніше і сучасніше.

Коли консультація лікаря потрібна

Якщо твої старання не мали успіху, треба «здаватися» трихологу. Він складе правильний алгоритм лікування на основі кваліфікованого обстеження та підбере індивідуально для тебе коригуючі препарати. Він відповість на всі твої запитання.

Сподіватися на те, що проблема розсмокчеться сама по собі, не варто. Це нерозумно, бо безпідставно. Вірус асоційований із випаданням волосся. Тому чим раніше ти звернешся до фахівця і докладеш зусиль, щоб впоратися з ситуацією, що склалася, тим краще.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua