Чоловіче ім'я Бахтіяр: значення імені

Давно відомий зв'язок між ім'ям людини та її долею. Для того щоб життя дитини було щасливим і успішним, батьки відповідально підходять до вибору імені для нього. Воно має гармоніювати з по батькові та прізвищем, а також відображати характер свого носія.

Серед імен перського походження користується популярністю красиве ім'я Бахтіяр. Щоб відповісти на питання, що означає ім'я Бахтіяр, потрібно дізнатися про історію його походження. У сучасному світі воно набуло поширення в Азербайджані, Ірані, Туреччині, на території Центральної Азії та серед мусульман у Південно-Східній та Південній Азії.

Походження та значення чоловічого імені Бахтіяр

Чоловіче ім'я Бахтіяр: значення імені

Ім'я Бахтіяр має перське походження. Це ім'я батьки дають довгоочікуваному синові, який приносить у дім щастя та добробут. У перекладі російською мовою воно означає “щасливий”.

Крім основних характеристик імені, прийнято також розглядати, у якої національності ім'я Бахтіяр набуває популярності, які зменшувальні форми воно має і яке від нього утворюється по батькові.

По-батькові: Бахтіярівна, Бахтіярович.

Зменшувальні форми імені: Бах, Баха, Бахочка, Бахуша, Бахтіярчик.

Серед національностей ім'я Бахтіяр поширене в азербайджанців, турків, іранців.

Характер Бахтіяра

Чоловіче ім'я Бахтіяр: значення імені

З ранніх років Бахтіяр демонструє впертий та незалежний характер. Він уміє постояти за себе і завжди добивається того, чого хоче. Щоб хлопчик не виріс розпещеною та егоїстичною людиною, батьки повинні з дитинства привчати його до відповідальності.

У школі Бахтіяр навчається добре, але часом стикається з труднощами у навчанні через свою непосидючість. Дитині буває важко сконцентруватися на одному занятті, у його голові постійно виникають незвичайні ідеї, які відволікають його та позбавляють концентрації уваги. Але чи варто йому по-справжньому чимось захопитися, як він віддається цьому без залишку.

При першому знайомстві Бахтіяр справляє враження спокійної та стриманої людини, істинний його темперамент розкривається в компанії близьких йому людей. Він дуже цінує своїх друзів і завжди надає їм підтримку. У важкій ситуації вони завжди можуть звернутися до нього за допомогою, знаючи, що він уважно вислухає прохання і відповідально підійде до виконання.

Значення імені Бахтіяр визначає характер та долю свого носія. Це успішна та щаслива людина, яка точно знає, що хоче отримати від життя. У зрілому віці чоловік намагається оточувати себе розумними та успішними людьми, досягнення яких надихають його. Велике значення йому має також схвалення рідних. Гордість у власних очах батьків вселяє у нього сили і є потужним стимулом подальшого розвитку.

Астрологічна характеристика імені

Чоловіче ім'я Бахтіяр: значення імені

Щоб дізнатися, яким буде характер дитини, недостатньо відповісти питанням, що означає ім'я Бахтіяр. Важливо також розглянути астрологічну характеристику імені, яка наводиться нижче:

  • Планета-покровитель – Меркурій. Люди, яким опікується Меркурій, комунікабельні, допитливі та енергійні натури. Вони відчувають постійну потребу у отриманні нових знань. Їх приваблює процес навчання, а чи не кінцевий результат. Негативний вплив планети проявляється у таких якостях характеру, як хаотичність та вразливість.
  • Камінь-талісман – чорний сапфір. Якщо носити камінь як амулет, то він захистить свого власника від чорної магії, допоможе йому позбутися страху і гніву. Також камінь прояснює розум людини, підвищує концентрацію уваги та розвиває інтелект, тому його рекомендується носити працівникам розумової праці.
  • Число душі – сімка. Власники числа імені 7 виявляють інтерес до філософії, релігії та мистецтва. Вони добре знаються на людях і легко заводять нові знайомства. На публіці вони стримані, намагаються відверто не демонструвати свої емоції. Головною метою в житті для них є набуття гармонії з навколишнім світом. Духовні цінності вони цінують понад матеріальні.
  • Тотемна тварина – лисиця. Тварина символізує хитрість, розум, проникливість та винахідливість. Вплив тотеми вчить людину не залежати від думки оточуючих і наділяє її здатністю знаходити вірні рішення навіть у найскладніших життєвих ситуаціях.
  • Дерево – волоський горіх. Горіх є символом мудрості, довголіття та родючості. Він приваблює в життя людини здоров'я та матеріальний достаток. Щоб знайти душевні сили, позбутися самотності або вилікуватися від недуги, гілки ліщини потрібно хрест-навхрест перев'язати червоною стрічкою і розкласти їх у будинку.

Здоров'я

Чоловіче ім'я Бахтіяр: значення імені

З дитинства батьки прищеплюють Бахтіяру любов до спорту, тому він росте міцною та здоровою дитиною. Хлопчик рідко хворіє і практично ніколи не скаржиться на погане самопочуття. Винятком є легка застуда, з якою його сильний організм швидко впорається.

У зрілому віці чоловік повинен буде знайти баланс між роботою та відпочинком. Це дуже важливо, оскільки Бахтіяр багато часу присвячує своїй роботі, тому періодично його можуть турбувати симптоми перевтоми. Повноцінний відпочинок допоможе чоловікові відновити запас сил та зарядить його позитивною енергією для продуктивної діяльності.

Кохання, шлюб та сім'я

Чоловіче ім'я Бахтіяр: значення імені

Значення імені Бахтіяр впливає на відносини молодої людини з представницями прекрасної статі. Дівчат приваблюють загадковість та багатий внутрішній світ Бахтіяра. У розмовах із ним вони відкривають собі багато нового. Він легко міркує на будь-які теми і завжди готовий поділитися мудрою порадою.

Свою супутницю життя чоловік шукає довго. Ідеал подружжя для нього – розумна, вихована та жіночна дівчина зі спокійним характером. Вона повинна розділяти його інтереси та бути для нього не тільки дружиною, а й другом. Якщо він зустріне таку жінку, то зробить усе, щоб завоювати її серце.

Коли Бахтіяр закохується, він стає дбайливим і чуйним кавалером. Йому приносить задоволення робити приємні сюрпризи своїй обраниці і влаштовувати для неї романтичні побачення. Дівчина почувається захищеною та коханою поряд з ним. У шлюбі Бахтіяр стане прекрасним чоловіком та дбайливим батьком. Він матеріально забезпечуватиме сім'ю, щоб дружина могла повністю присвятити себе вихованню дітей.

Сприятлива сумісність у Бахтіяра з Анастасією, Дарією, Марією, Маргаритою, Світланою, Іриною, Поліною.

Невисока ймовірність міцних відносин у союзі з Олександрою, Вікторією, Євгенією, Надією, Мариною, Наталією.

Професія та кар'єра

Чоловіче ім'я Бахтіяр: значення імені

Бахтіяр – працелюбний і здібний юнак, тому він може впоратися практично з будь-якою роботою. У колективі його поважають за високий професіоналізм та почуття такту. Він не будує інтриг, щоб піднятися кар'єрними сходами, воліючи всього добиватися чесним шляхом. Єдиний недолік Бахтіяра – невміння покладатися на оточуючих і, як наслідок, небажання довірити їм відповідальну роботу. Всі важкі завдання він виконує самостійно, що часом негативно відбивається на роботі усієї команди.

Бахтіяр може збудувати кар'єру юриста, журналіста, вченого, викладача, музиканта. Як було зазначено, значення імені Бахтіяр – щасливий, це ім'я наділяє людину успіхом і великим потенціалом. Якщо він поставить перед собою чітку мету, то обов'язково досягне її, хоч би чого йому це коштувало.

Хобі та захоплення

Чоловіче ім'я Бахтіяр: значення імені

У дитинстві Бахтіяр захоплюється спортом. Йому подобається футбол, бокс, баскетбол та інші види фізичної активності, які розвивають у людині силу волі та загартовують її характер. Завдяки любові до спорту Бахтіяр може похвалитися міцним здоров'ям та чудовою фізичною формою.

Вільний від роботи час чоловік воліє проводити з друзями чи родиною. Влітку він часто виїжджає на природу, відвідує різноманітні культурні заходи та захоплюється активними видами спорту.

З віком у Бахтіяра з'являється потреба у вивченні навколишнього світу та розширенні своїх горизонтів. Він багато подорожує та отримує масу яскравих емоцій та вражень. Закордонні поїздки надихають його на нові звершення в житті та заряджають позитивною енергією.

Відомі представники імені

Значення імені Бахтіяр несе у собі позитивний сенс і сильну енергетику, тому серед його носіїв багато відомих людей, серед яких поети, музиканти, співаки та актори.

Представники імені:

  • Бахтіяр Артаєв – боксер, семиразовий чемпіон Казахстану, чемпіон літніх Олімпійських ігор 2004 року, Заслужений майстер спорту Республіки Казахстан.
  • Бахтіяр Алієв – російський співак, автор пісень та музичний продюсер. Відомі пісні Бахтіяра: “Ангел”, “Серце”, “Я, напевно”, “Поспішаю”, “Крила” спільно з гуртом “Руки вгору”, “Пора додому” у дуеті з Олегом Газмановим.
  • Бахтіяр Махмуд-огли Вагабзаде – народний поет Азербайджану, ліричні драми, вірші та публікації якого перекладені багатьма мовами. Є автором книг: “Художник і час”, “Веч у простоті”, “Тепло рідного вогнища”.
Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua