Чим відрізняється депіляція від епіляції волосся

Чим відрізняється депіляція від епіляції волосся

Хоч би як рекламували напрямок «body hair positivity» (бодіпозитив), коли жінки не бажають відмовлятися від природної «рослинності» на тілі, кількість гладких, шовковистих тіл менша на Землі не стає.

Дівчата люблять глянсову поверхню пахв, животів, зони бікіні і завжди чільних рук і ніг. Люблять і відмовлятися від своїх звичок не збираються. Способів та методів видалення волосся з тіла стає дедалі більше, відчуття від нелегкої процедури все легше.

Чим відрізняється депіляція від епіляції волосся

Чим відрізняється депіляція від епіляції волосся

Фото автора cottonbro: Pexels

Обидві дії спрямовані на видалення волосків із тіла. Різниця полягає в тому, наскільки торкаються волосяні фолікули.

Під час депіляції стриженьки волосся забираються або зовсім без кореня, або з коренем, але фолікули залишаються недоторканими, тому через деякий час волоски починають відростати знову. Період відростання від дня до місяця.

Майстер проведе депіляцію за один сеанс. Рівень болючих відчуттів залежить від виду процедури. Епіляція розрахована на руйнування фолікул. Результат довготривалий.

Декілька сеансів приберуть волоски з тіла на багато місяців і навіть назавжди. Одного разу тут не обійтися. Фахівець призначить необхідну кількість процедур.

Види депіляції

Насправді, у слові «депіляція» немає нічого особливого. Суди сама. Це процедури, які більшість дівчат проводять у власній ванній кімнаті або кабінеті у косметолога.

 • Гоління

Прибрати волоски з тіла за допомогою бритвенного верстата – процедура для деяких схожих на чищення зубів. Якщо тобі такий вигляд підходить, що ж, здорово. Головне, щоб верстат був гострим, піна густа, рух правильними. Все просто і безболісно.

 • Крем для депіляції

Боротьба із тілесними ворсинками за допомогою хімічного складу. Соляний і сульфідний склад протягом 5-15 хвилин «вб'є» волосок, зруйнувавши його важливу складову – кератин. Достатньо спеціальним скребком прибрати масу та помити шкіру. Больових відчуттів також немає.

Якщо тобі припав такий спосіб до душі, стеж, щоб на шкірі перед проведенням процедури не було жодних пошкоджень. І будь готова до того, що, незважаючи на ароматизатори, склад має специфічний запах.

 • Епілятор

Не дивись, що назва цього приладу має спільне коріння зі словом «епіляція». Їм ти не зруйнуєш фолікул і не позбавишся рослинності на тілі назавжди. Він буває механічний та електричний. Така собі машина з безліччю маленьких пінцетиків, здатних захопити волосинку і вирвати її.

Чим відрізняється депіляція від епіляції волосся

Що таке депіляція та її відмінність від епіляції?

Методично рухати прилад по тілу, вириваючи волосину за волоском, здатний не кожен. Зате ті дівчата, які звикли до такого впливу, проводять процедуру самостійно, не вдаючись до салонних методів. Волосся може не з'являтися до 4 тижнів. До того з кожною новою дією вони стають тоншими, слабшими і вириваються легше.

 • Воскові смужки

Вони бувають найчастіше паперовими, рідше тканинними. На кожну заготівлю вже нанесено косметичний віск. Стандартна довжина – 20 сантиметрів для депіляції рук, ніг, живота, спини, пахвових западин та 7 сантиметрів, для обличчя та інтимних зон. Принцип дії – прикласти до ділянки тіла, розгладити, а потім різким рухом зірвати – волосся залишиться на смужці.

Волоски після цієї процедури виростуть через 2-3 тижні, і будуть вже не такими жорсткими і сильними. Безсумнівним плюсом і те, що з рослинності звільняється відразу більшість тіла. Мінусом – болючість процедури та протипоказання для дівчат з тонкою чутливою шкірою.

 • Ваксінг

Процедура проводиться також за допомогою воску. Краще її робити у салоні. Використовуваний матеріал нагрівається і тонким шаром наноситься на певну ділянку. Після остигання різким рухом майстер знімає її. Волосся віддаляється. Дівчата, які постійно вдаються до такої процедури, стверджують, що неприємні відчуття з кожним разом слабшають, і дія стає звичною і закономірною.

На прилавках магазинів можна зустріти баночки з воском для проведення ваксингу самостійно. Віск використовується холодний чи теплий. Алгоритм проведення схожий на салонний, але робити його самостійно не дуже зручно, потрібна певна вправність і сміливість.

 • Шугарінг

Процедура справляє враження ваксинг, виробляється з допомогою нагрітої цукрової пасти. Історія такого видалення волосся, кажуть, йде у давні віки. Два види пасти – липка та рідка – дозволяють майстру з невеликими больовими відчуттями охопити волосся та вирвати його з коренем.

Чим відрізняється депіляція від епіляції волосся

Image by devansee from Pixabay

 • Пінцет

Цей предмет використовують для видалення одиничних волосків.

 • Нитка

Косметична шовкова, капронова або бавовняна нитка, її ще називають арабською. Отримала вона цю назву, бо прийшла до нас зі Сходу, де віртуозні умілиці блискуче роблять депіляцію. Сьогодні і в наших салонах є добрі майстри. Однак, при виборі цього виду процедури необхідно бути впевненою у професіоналізмі спеціаліста.

Що таке епіляція та її види

Особливістю епіляції є руйнування волосяного фолікула, щоб волосся в цьому місці більше не виростало. Але зробити з одного разу це практично неможливо, тому що повноцінна дія провадиться тільки на стрижні, що перебувають у стадії активного зростання (анагену).

Зате через кілька процедур ти досягнеш результату на дуже тривалий або на постійний час. Найпопулярнішими є процедури:

 • Фотоепіляція. Знищення волосяного фолікула за допомогою світлового імпульсу. Впливає на волосся будь-якого типу, товщини та кольору.
 • Лазерне. Майстер допоможе звільнитися від зайвого волосся за допомогою лазерного променя. На відміну від попереднього типу цьому виду непідвладне тонке і світле волосся.
 • Електроепіляція. Вплив слабким розрядом електричного струму. Болючі відчуття присутні, зате і фолікули руйнуються у більшому обсязі та назавжди. Після процедури можуть утворитися дрібні опіки.
 • Елос-епіляція. Сучасний вигляд, що поєднує в собі імпульси світла та струму. Вважається найефективнішим.

Всі процедури проводяться в салоні, перевіреним майстром, і дешевими їх не назвеш.

Що здається ближче тобі? Кожен має свій вибір. Хтось блискуче справляється з елементарною бритвою і інших форм просто не потребує. Інша віддасть перевагу відвідати кілька разів салон і назавжди позбутися непотрібного волосся. Головне, пам'ятай, скрізь важлива гігієна, чистота та правила проведення процедури.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua