Що робити, якщо фарба змивається з волосся і чому це відбувається

Що робити, якщо фарба змивається з волосся і чому це відбувається

От було б так: пофарбувала волосся, а фарба така стійка-престойка, що своє волосся відростає і вже потрібного кольору! Можливо, колись хтось і винайде це диво природи, а поки що ситуація дещо інша. Купила фарбу. В інструкції написано: пофарбуєш, і горя не знатимеш. Повірила. Набула нового кольору волосся, радієш. Через 3-4 дні помічаєш, що колір уже не той. В чому справа?

Чому фарба почала швидко змиватись з волосся? Продукт неякісний? Майстер “безрукий”? Може, я щось так не роблю? Ти знаєш, кожна з наведених причин цілком реальна. Чи не повіриш, є ще багато інших. Спробуємо розібратися та виправити ситуацію.

Чи може бути фарба «стійкою»?

Що робити, якщо фарба змивається з волосся і чому це відбувається

Фото TOMMY VAN KESSEL on Unsplash

Виробники гарантують, що колір фарбованого волосся буде триматися від 3 тижнів до півтора місяця. Досвід багатьох жінок підказує, що найстійкішими бувають темні тони. А ось світлі та руді часто розчаровують, і через 7-10 днів результат перестає тішити.

Щоб фарбоване волосся відповідало вимогам і через місяць, потрібно розібратися в причині вимивання барвистого пігменту. Зрозумівши суть проблеми, легше досягти потрібного результату.

Що робити, якщо фарба змивається з волосся і чому

  • Неправильний вибір

Багато жінок з економії коштів і часу користуються фарбуючими засобами, які називають побутовими. Вони дійсно недорогі, і можна не ходити на кілька годин до перукаря, а зробити все самою.

Я не стверджую, що це погано. Але якщо вже економимо, можна не дивуватися, що фарба швидше, ніж хотілося б, сходить з волосся. Одним і такий барвник дає непоганий результат, а іншим потрібно сходити до фахівця та спробувати професійний продукт.

  • Пошкоджене фарбою волосся

Якщо провести опитування дівчат, які пофарбували волосся вперше, більшість із них дадуть відповідь, що претензій до якості продукту не мають. Зовсім інша ситуація з аматорками змінюватиме колірну гаму на голові. Часте використання барвника хімічної речовини впливає на здоров'я волосся, стрижні стають порожніми і погано утримують пігмент.

Варто на якийсь час забути про фарбування і полікувати волосся. Наприклад, зробити салонне або хоча б домашнє ламінування. Ущільнити структуру волосся, оздоровити його, наситити корисними речовинами.

  • Поєднання хімічної завивки та фарбування

Подвійне навантаження на волосся – “хімія” і зміна кольору пасм – занадто велике випробування. Структура стрижня змінюється, локони стають сухими, ламкими, їх кінці починають сіктися. Хіба зможе таке хворе волосся утримати пігмент?

Що робити, якщо фарба змивається з волосся і чому це відбувається

Як довше втримати колір на волоссі?

Хочеться хімічно виконаних локонів? Будь ласка. Тільки використовуй для відтінків природні барвники: ромашку, каву, відвар цибулі та волоського горіха, хну та басму.

  • Дефіцит пігменту

Наш власний пігмент – основа для барвника ззовні. Це свого роду «липучка, на яку кріпиться пігмент із забарвлюючого засобу. Якщо довгий час знебарвлюватися, а потім нанести фарбу темніших тонів, очікуваного результату, швидше за все, не отримаєш. Барвник ляже нерівно, і під час миття голови продовжуватиме змінювати колір.

Прийде згадати свій рідний відтінок і насичувати волосся «натуральним» пігментом. Для цього необхідно скористатися складом репігментації.

  • Порушення барвника

Це проблема домашнього фарбування. Заощадила гроші, а будинку пройняла, що фарби не вистачить, і розбавила її «трохи» водою. Ще один приклад, коли жінки вважають, що додавши в фарбу бальзам або кондиціонер, роблять засіб м'якшим, а отже, менш небезпечним. Абсолютна помилка. Півбіди, якщо фарба просто швидше вимиється з волосся, а от якщо станеться несподівана реакція хімічних складів!

  • Нанесення фарби на брудне волосся

Стандартний напис в інструкції: «Не мити голову перед фарбуванням» не означає, що фарбу треба наносити на засалене, покрите засобами для стайлінгу волосся. Фіксуючий лак, засоби для укладання та елементарний жир у надлишку, можуть завадити добре закріпитися пігменту у волоссі, і при наступному помиванні голови частина фарби «втече» разом з водою.

  • Використання засобів догляду за волоссям

Що робити, якщо фарба змивається з волосся і чому це відбувається

Giphy

Дивно звучить, правда? Але це так. Наприклад, використання косметичної олії для волосся має властивість дещо вимивати колір. Схожий ефект буде від шампуню глибокої очистки, або миючого засобу «два в одному». Деякі натуральні продукти теж здатні змити фарбу: лимонний сік, аспірин, мед.

Хочеш закріпити колір, краще використовуй засоби з позначкою «для фарбованого волосся».

  • Високий вміст перекису в активаторі

Як працює окисник? Перекис водню піднімає лускатий покрив волосся, частково знебарвлює рідний пігмент і замінює його штучним. Чим більша концентрація перекису, тим більше ушкоджується волосся. Тому блондинки частіше темноволосих скаржаться на зміну кольору локонів.

Освітлювати волосся краще в салоні, де майстер правильно вибере окисник для коріння та решти волосся, врахує попереднє фарбування.

  • Вплив ультрафіолету

Відкриті сонячні промені шкідливі для волосся. Особливо це стосується пофарбованих локонів. Вони здатні заважати надходженню поживних речовин, руйнувати захисний шар, пігмент, що фарбує. Волосся стає сухішим, вразливішим, структура стрижня порушується, пігмент вимивається набагато швидше, ніж зі здорових пасм.

Не зловживай сонячними ваннами та прикривай волосся головними уборами лише з натуральних тканин.

  • Жорстка, хлорована вода

Вода під крана часто не відповідає вимогам безпеки для людського організму. Якщо мити голову рідиною, до складу якої входять агресивні речовини, такі як, у надлишку кальцій і магній, бікарбонати, сульфати кальцію, хлор, стан волосся швидко псується, руйнується не тільки кутикула, але й внутрішній шар волосся, а значить, вимивання пігменту, що фарбує не уникнути.

Очищай, кип'ятити, відстоювати воду. Мій голову лише очищеною водою. Фарба не вимиватиметься, а волосся псуватиметься і тьмянітиме. Басейн відвідуй лише у спеціальній шапочці.

Вдумайся, може в цьому списку причин є і та, яка заважає тобі набути стійкого та красивого кольору волосся. Буду рада, якщо представлена інформація буде тобі корисною.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua