чи Можна видаляти родимки: небезпечно, які не можна

У одного чоловіка родимка — це елемент індивідуальності і відмінності, а іншому приносить дискомфорт і проблеми. Чи можна видаляти родимки, щоб позбутися від цієї проблеми? Які існують умови для видалення? Це далеко не всі питання, які виникають перед прийняттям важливого рішення, на які потрібно знайти відповідь.

Можно ли удалять родинки: опасно ли, какие нельзя
Доцільність видалення родимок полягає в явній або можливу загрозу від її наявності на шкірі.

Небезпечно видаляти родимки?

Похід до косметолога — перша думка, що виникає у багатьох жінок, коли заходить мова про видалення невусів. Таку послугу надають салони краси, але довірятися ним у такій справі не можна. Питання про необхідність усунення турбуючого невуса вирішується на базі медичної клініки. Фахівці виділяють 2 показання до процедури видалення:

 • Медичне. Родимка знаходиться в травмонебезпечному місці (треться і зачіпається одягом), змінився колір чи контури.
 • Естетичне. Розташування зовні виглядає негарно, людина хоче поліпшити зовнішній вигляд.

Видаляти родимки небезпечно. Але при виниклій необхідності, не вирішуйте питання самостійно, краще звертатися до медичним працівникам з необхідними знаннями та навичками.

Перш ніж видалити родимку, варто зрозуміти, чи небезпечна вона чи ні. Для цього проводиться її гістологічне вивчення, допомагає визначити доброякісність або злоякісність новоутворення. Важливо знати, що при невдало проведеної процедури може статися малігнізація клітин шкіри.

Ознаки небезпечних родимок

Виникнення нових новоутворень на тілі не варто побоюватися, це нормально. Але витікаючу від них потенційну небезпеку необхідно контролювати. Звичайне пігментну плямочка — це доброякісне утворення. Небезпечними стають воно у разі переродження в злоякісну. На ранньому етапі трансформації складно побачити різницю, тому важливо ретельно стежити за зовнішнім виглядом своїх пігментних утворень.

Ознаки, які подають сигнал про порушення, описані в таблиці:

Критерії порушень
Ознака Коротка характеристика
Швидкий (раптовий) зростання Збільшення утворення паралельно зростанню людини природно. Всі відхилення — це патологія
Зміна кольору Будь-яка зміна до темного або світлого відтінку — сигнал про патологічні зміни
Зміна щільності Важливу роль відіграє місце ущільнення. Найнебезпечнішим вважається ущільнення в центрі освіти
Порушення в будові Лущення, тріщини.
Кровотеча Зупиняється за допомогою перекису водню і вати. Для безпеки це місце захищається за допомогою бинта. Але звернутися за консультацією до медичного закладу потрібно відразу
Запалення Запальний процес навколо освіти

За і проти

Думка лікарів однозначно: все освіти викликають підозри необхідно видалити. Рішення про проведення процедури видалення приймає тільки фахівець, самостійно позбавлятися від пігментних утворень не рекомендується. Думка про те, що після видалення бувають ускладнення невірні. Досить дотримуватися порад докторів, не відхилятися від звичайних правил гігієни і ніяких ускладнень не буде:

 • обробляти місце операції;
 • не змочувати місце протягом 5-ти днів;
 • не зривати кірочку;
 • берегти від ультрафіолетових променів.

Існує різновид родимок, які видаляють у запобіжних цілях.

Чи можна годуючим мамам і вагітним видалити родимку?

Можно ли удалять родинки: опасно ли, какие нельзя
Усувають невуси жінок «в положенні» або при лактації лише при явній загрозі здоров’ю.

У період вагітності організм жінки переносить глобальні зміни. Якщо в цей час майбутня мама помітила зростаючу стару родимку, головне ― не хвилюватися. Як правило, це нормально і не приносить негативних наслідків. Але звернутися до лікаря потрібно, і тільки якщо фахівець підтвердить передраковий стан клітин, невус доведеться прибрати. Правда, проводиться видалення після пологів. Тільки в самому безвихідному випадку лікар рекомендує позбутися від пігментного утворення відразу.

Що стосується рішення естетичної причини під час вагітності або грудного вигодовування, робити це медики не рекомендують. Суворо заборонено матері або майбутньої мами вирішувати питання видалення самостійно. Якщо родимка знаходиться на грудях і заважає при грудному вигодовуванні, вирішувати питання тільки з дерматологом.

Які родимки можна видалити?

Про те, що «спокійне» новоутворення не росте, має чіткий колір та межі, вже з’ясували. Розберемося тепер які можна видаляти родимки. В першу чергу звертати увагу необхідно на опуклі невуси. Вони підлягають висіченню, особливо якщо знаходяться в травматичному місці. Невдалий зрив освіти небезпечний трансформацією в злоякісні клітини.

У наступну групу входять родимки, що підлягають видаленню:

 • ростуть на голові освіти травмуються при розчісуванні волосся;
 • невуси, розташовані на обличчі (на губі), які естетично виглядають некрасиво.
 • піддаються видаленню освіти, які ростуть під пахвами, в інтимній зоні (велика ймовірність травмувати при голінні);
 • невуси, розташовані на шиї, зони декольте, теж можна видаляти, щоб не травмувати їх біжутерією;
 • всі родимки, які змінюються в кольорі, швидко ростуть і втрачають симетричність країв.

Які не можна видалити?

Далеко не всі пігментні освіти варто видаляти. Не рідкісні випадки, коли видалення не тільки шкідливо, а призводить до серйозних наслідків. Тому без вагомих причин чіпати їх забороняється. У такій ситуації питанням видалення пігментних утворень займається медичний працівник, після проходження пацієнтом ряду необхідних аналізів. З настороженістю ставляться до пігментних плям. Чим більше розмір, тим вище ризик негативного результату. Найнебезпечнішими вважаються папіломи, меланоми. Вони здатні швидко трансформуватися в злоякісні утворення. Чіпати їх без необхідності заборонено.

У чому небезпека видалення?

Небезпека видалення родимок в виникають після процедури ускладненнях. Ризик виникнення патологічних наслідків не залежить від того скільки років людині. Найскладніше і найнебезпечніше ускладнення — рак. У клітин пігментних утворень висока здатність трансформуватися в злоякісні. Неправильне вплив на невус призводить до переродження його в пухлину. Небезпечні клітини з легкістю поширюються по організму, потрапляючи в кров і внутрішні органи. Більшість людей дізнаються про розвиток ракової пухлини на останніх стадіях, коли допомогти їм складно.

Методи видалення

При потрібних показниках для видалення, людиною вибирається спеціалізована клініка і доктор вибирає метод видалення. Існуючі методи відрізняються між собою і мають індивідуальні показання до використання:

 • Терапія лазером. Після знеболювання, використовуючи лазерний промінь, новоутворення випалюється. Перевага методу в коагуляції судин, похибка — немає можливості перевірити невус на злоякісність.
 • Кріодеструкція. Використовується низької температури рідкий азот або суміш вугільної кислоти. Процедура відбувається після знеболювання. Мінуси методу полягають у труднощі при контролі глибини припікання і відборі матеріалу на гістологію. На місці великих невусів залишаються шрами.
 • Електрокоагуляція. Використовуються струми низької частоти, якими випалюють родимки. Використовується метод рідко, з-за високої травматичності. Його плюс — легкий доступ до матеріалу для проведення дослідження.
 • Терапія радіохвилями. Підходить для лікування невеликих і знаходяться зверху на шкірі невусів. Використовуються радионож з хвилями високої частоти, які не пошкоджують шкіру і залишають невелику рану. Після загоювання слідів не залишається.
 • Хірургічна операція. Застосовується метод при видаленні невусів великого розміру або у разі глибокого проникнення меланоми в шкіру. Родимка видаляється разом з ділянкою шкіри, глибина пошкодження залежить від її розмірів.

Людина будь-якого віку, повинен з відповідальністю підходити до догляду за родимками на своєму тілі. Неприпустимо тривале перебування під сонячними променями, травмування освіти і самостійне видалення. Слідуючи нескладним рекомендаціям, уважно відстежуючи можливі зміни на шкірі, можна не допустити травмування родимки і зберегти здоров’я.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: