З’являються маленькі родимки на тілі: як видалити, причини

Тіло кожної людини прикрашають родимки. У одного вони великі і поодинокі, в іншого маленькі родимки, якими посипане все тіло. Не кожен знає, що дитина народжується без родимок, з ідеально чистою шкірою. Перші пігментні плями у вигляді новоутворень з’являються через рік після народження. Новоутворення виникають протягом життя або є вродженими вадами розвитку шкіри. Чому з’являються невеликі родимки і небезпечно їх присутність на шкірі людини? Потрібно проводити видалення?

Появляются маленькие родинки на теле: как удалить, причины
Наявність маленьких родимок на тілі може приносити дискомфорт або загрозу здоров’ю.

Причини появи маленьких родимок на тілі

Процес формування родимок (невусів) на шкірному покриві у кожної людини відбувається по-різному. Вони утворюються на різних ділянках тіла в меншій або більшій кількості. Найбільш поширені причини появи невусів:

 • Гормональний збій в організмі. Порушення відбуваються в період статевого дозрівання, при клімаксі у жінок, в період вагітності та після пологів, при прийомі лікарських препаратів, що містять гормони, після перенесеної важкої хвороби.
 • Тривале перебування на сонці. Ультрафіолет сприяє посиленому виробленню організмом пігментного речовини — меланіну, з-за якого на шкірному покриві людини з’являються дрібні невуси. Любителі бронзового загару підтвердять, що після тривалого перебування під палючими променями сонця, на дермі виникають численні родимки маленьких розмірів.
 • Генетична схильність. Якщо у батьків було багато родимок по тілу, є висока ймовірність того, що дитина успадкує такий вид шкірної пігментації.
 • Укуси комах. Часто довгостроково незагойні ранки, які залишаються після укусів кровосисних комах, перетворюються на доброякісні невуси.
 • Природний процес старіння організму. Численне поява маленьких родимок на дермі вказує на зношування внутрішніх органів і систем.

Чи є привід переживати?

Люди, у яких з’явилося багато маленьких родимок, сильно переживають з-за цього, так як часто невуси — провокатори меланоми. Переживання безпідставні у тому випадку, коли новоутворення перебувають в одному і тому ж стані, не змінюючи забарвлення, форми і структури. Якщо ж хоч один підозрілий ознака присутня, необхідно невідкладно звертатися до лікаря, так як існує ризик онкологічного переродження доброякісної пухлини.

Нешкідлива для людини опукла родимка, розташована на відкритій ділянці тіла (на обличчі, на шиї, на руках), вимагає видалення з причини частого травмування. Від пошкоджень потрібно берегтися, щоб уникнути занесення інфекції. У рідкісних випадках на маленьких невуса з’являються волосинки. Вони не приносять людині шкоди, однак висмикувати їх заборонено. При необхідності, акуратно зрізати волосся за допомогою манікюрних ножиць.

Коли треба до лікаря?

Приводи для звернення до лікаря:

 • поява на шкірному покриві великої кількості маленьких родимок;
 • хворобливі відчуття, випробовувані при дотику до невусам.
 • нестерпний свербіж проблемних місць;
 • зміна кольору новоутворення;
 • порушені чіткі контури і форма;
 • поява тріщин і лущення поверхні;
 • збільшення невуса в розмірах.

При виникненні хоча б однієї нездужання, пов’язаного з родимками, не потрібно відкладати візит до лікаря. Вчасно виявлена причина видозміни невуса може стати важливим ключовим моментом у житті людини. Якщо родимка доброякісна, але заважає в житті, лікар порекомендує видалити її для запобігання порушення її цілісності.

Треба видаляти?

Часто люди задаються питаннями про те, чи потрібно видаляти родимки, чи це безпечно? Якщо невус псує зовнішній вигляд людини або просто заважає йому в життя із-за невдалого місця розташування (на руці або шиї), варто від нього позбавитися. Після прийняття рішення про видалення, потрібно проконсультуватися у лікаря-онколога, пройти діагностичне дослідження на природу новоутворення, та лише після підтвердження доброякісності невуса, приступити до лікування.

Багато людей вважають, що якщо родимка безпечна і не приносить ніякої шкоди, краще її не чіпати. Це неправильна позиція, так як часто родимки розташовані в таких місцях, де їх можна легко зачепити і травмувати. Пошкодження найчастіше призводять до занесення інфекції, виникнення запального процесу. У такому разі в десятки разів зростає ймовірність переродження доброякісної пухлини в злоякісну.

Появляются маленькие родинки на теле: как удалить, причины
Перед видаленням дрібних невусів варто проконсультуватися у фахівця.

Як видалити?

Перед тим, як лікувати невуси, слід пройти необхідні діагностичні дослідження і визначити характер новоутворення. Далі, слід вибір клініки, в якій буде проводитися процедура видалення. Це має бути спеціалізований лікувальний заклад, що має ліцензію на заняття медичною діяльністю. Саму операцію по видаленню повинен проводити досвідчений лікар, знавець своєї справи. Головне, правильно видалити невуси, щоб згодом не виникало ускладнень.

Існує певна кількість методів, що дозволяють видалити невуси та інші новоутворення на дермі:

 • Хірургічне видалення скальпелем. На сьогоднішній день це рідкісний метод видалення, використовується тільки в крайніх випадках. На зміну хірургічної операції, залишає шрами після проведення, прийшли сучасні методи, що дозволяють безслідно видаляти новоутворення.
 • Кріотерапія — видалення рідким азотом. Азот має замораживающим дією, викликаючи відмирання новоутворення. Процедура має більше недоліків, ніж переваг. Залишає тривало не загоюються, опіки на шкірі поруч з віддаленої родимкою.
 • Електрокоагуляція — видалення струмом. Причинне місце знеболюється, струм впливає на об’єкт видалити. Родимка висихає і відмирає. Слідів після процедури практично не залишається. Проводиться видалення тільки маленьких і неглибоких родимок.
 • Видалення лазером. Вважається найбільш ефективним методом позбавлення від родимок. Діє швидко і безболісно. Шкіра заживає швидко, рубці і шрами не залишаються.
 • Радіохвильовий метод видалення. Процедура безконтактна, що виключає ймовірність інфікування та, що забезпечує швидке загоєння ранки після видалення невуса. При видаленні дрібних, але глибоких новоутворень, можливо, поява рубця.

Якщо рішення про видалення на час було відкладено, родимки на тілі дитини або дорослого вимагають щоденного спостереження і огляду. При найменшій підозрі на злоякісність потрібно поквапитися з візитом до лікаря і здати необхідні аналізи. Виявлення злоякісної пухлини на ранній стадії дозволить вилікуватися, і попередити ускладнення хвороби.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: