Що робити якщо відірвалася родимка: у чому небезпека

Питання з приводу шкірних новоутворень актуальне серед людей. Кожній людині слід знати, що робити, якщо відірвалася родимка? В першу чергу треба зупинити кровотечу і найближчим часом потрапити на огляд до лікаря. Ця рекомендація стосується і тих, хто пошкодив, але не відірвав родимку. Варто знати, що невус, який залишився на шкірі після пошкодження, що загрожує людині небезпечними наслідками.

Что делать если оторвалась родинка: в чем опасность
До травмування або відриву більше схильні опуклі невуси і це явище може стати приводом розвитку ускладнень.

У чому небезпека?

При пошкодженні невуса (травмування, надмірне ультрафіолетове опромінення і інші види) головна небезпека криється в розкиді залишився меланіну. Попадання його в кров’яний потік запускає злоякісний процес, який веде до розвитку раку шкіри (меланоми). Не слід хвилюватися поки пошкоджена родимка не викликає дискомфорт, не свербить і не розростається. Однак при частому механічному пошкодженні невуса або при його видозміні треба піднімати питання про усунення новоутворення. Тому не слід нехтувати походом до лікаря, якщо родимка содралась або її зовнішній вигляд змінився.

Що робити при відриванні родимки?

Якщо людина здер родимку, то в першу чергу треба зупинити кровотечу. Для цього слід промокнути ватний тампон перекисом водню і прикласти його до травмованій ділянці. Якщо перекис водню не знаходиться поруч, то можна скористатися очищеною водою, переважно холодною. Гаряча вода здатна посилити кровотеча в місці відірваного невуса. Поверх примочки треба притулити шматок марлі (складений удвічі або більше) і трохи потримати (близько 10-ти хвилин). По закінченні часу акуратними рухами треба зняти компрес і оцінити стан пошкодження. При потребі треба повторити процедуру. Не слід заклеювати травмовану ділянку пластиром. Краще закрити рану нетугий перев’язкою або шматком марлі.

Відірвати родимку можна при виконанні будь-яких побутових обов’язків. Незважаючи на те, зірвав людина повністю невус або наполовину, треба здатися докторові найближчим часом. Відірвану частину невуса рекомендується здати для гістологічного дослідження. Для цього шматочок невуса треба зберегти у фізіологічному розчині (можна загорнути його в змочену фізіологічним розчином марлю).

Не варто панікувати, якщо людина випадково подряпав родимку або роздер родимку до крові. Одноразові пошкодження невуса не призводять до меланоми. Але часте травмування може спровокувати цю небезпечну хворобу. У таких випадках рекомендується ретельне дослідження, за результатами якого проводять видалення проблемного новоутворення.

Что делать если оторвалась родинка: в чем опасность
Травмовану або содранную родимку краще видалити, щоб уникнути ускладнень або рецидиву.

Видалення новоутворення

Пошкоджена родимка або місце відірваного невуса вимагає огляду кваліфікованого лікаря. Це ж стосується випадків, якщо у людини є кілька великих родимих плям. Профілактичні огляди їм рекомендується проходити раз на рік. Відвідування доктора рекомендовано і при таких симптомах:

  • зудение в районі невуса;
  • зміна зовнішнього вигляду новоутворення (форма, розмір, колір);
  • поява кровоточивості і (або) запалення.

Доброю ознакою вважається ріст волосся невуса. Це пояснюється зрілістю клітин, внаслідок цього клітини менш схильні до трансформації в меланому. Під час косметичних процедур обличчя, особливо при усуненні небажаного волосяного покриву з невуса, в першу чергу, слід видалити новоутворення, а потім волосся. Родимка на ніжці або висяча сама по собі не привід до видалення. Але якщо вона розташовується в області пахв, шиї, паху або іншій частині тіла, яка часто піддається впливу ззовні, то такі невуси рекомендується видаляти.

Видалення родимки займається тільки лікар, не варто вірити в безпечне усунення новоутворення сумнівними способами (перев’язування ниткою, відривання та інші). Доктор, після огляду пацієнта підбирає найбільш ефективний метод усунення невуса для конкретного випадку. Це може бути за допомогою:

  • лазерного випаровування;
  • електрокоагуляції;
  • кріодеструкції;
  • хірургічного висічення;
  • радіохвильової терапії.

Здерти родимку або відірвати може кожна людина. Не варто відразу падати у відчай і ставити собі діагнози. Тільки лікар може правильно оцінити стан травмованої ділянки. У профілактичних цілях рекомендується раз на рік показувати новоутворення (неважливо маленьку або велику форму вони мають) лікаря. Особливу увагу слід приділяти, якщо родимка висяча або опукла. Сама по собі така форма невуса безпечна, але зірвати її можна в багатьох побутових ситуаціях.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: