Відвалилася родимка: що робити, варіанти лікування

Деякі невуси на тілі людини приносять дискомфорт. Для видалення подібних утворень медицина пропонує ряд ефективних способів, але коли відвалилася родимка сама і без видимих причин — це вагомий привід звернутися до лікарні найближчим часом. Таке самоусунення родимки не є правильним способом видалення небажаного родимих плям. Більш того, такий процес, найімовірніше, свідчить про меланомі.

Отвалилась родинка: что делать, варианты лечения
Всихання невуса може призвести до її відриву, а це в свою чергу — до інфікування і подальших ускладнень.

Чому відпадає родимка?

Причин, за яких висохла родимка, найчастіше виділяється три. Перша полягає в тому, що в організмі відбулися певні гормональні зміни або збої в організмі. Неможливо встежити за новим утворенням родимок, тому поява рідного плями проходить непоміченим. Як тільки рівень гормонів в крові відновиться — родима пляма висохне і відвалитися з шкіри. Такий хід подій не несе в собі ніякої шкоди або небезпеки. Причини того, що родимка відпала сама:

 • гормональний збій;
 • порушення циркуляції крові;
 • перетворення доброякісної родимки у злоякісну (меланому).
Родимки можуть відпадати через гормональної перебудови, проблем з кровоносною системою, але найгірше — якщо це онкологія.

Порушення кровообігу з-за травми або удару призводить до того, що в рідному плямі накопичується і згортається кров. Це призводить до того, що колір новоутворення змінюється на темно-коричневий і навіть чорний. Подальше відновлення тканин призведе до того, що невус підсохне і поступово частини почнуть відвалюватися, а на їх місці залишиться невелика червона пляма.

Невусам на тілі людини властиво підсихати і частинами відвалюватися. Це нормальний процес, якого не варто боятися. Але відвідування лікаря-онколога і подальший аналіз бажаний, щоб напевно не переживати за злоякісність процесу. Висяча родимка відірветься з-за неакуратності або випадкового впливу. На шиї такі утворення чіпляються за прикраси і одяг, що призводить до відриву, так як вони тримаються на шкірі завдяки тонкій ніжці. Такі невуси пропадають з шкіри без сліду.

Симптоми раку як одна з причин

Особливої уваги потребує ситуація, коли родимка почорніла і відвалилася. Зміна кольору рідного плями — тривожний дзвінок від організму. Якщо такої події не передував інтенсивний загар або механічне пошкодження, то візит до лікаря слід нанести негайно. Тривале перебування на сонце змінює колір на більш темний відтінок. Те ж відбувається і з родимими плямами. Подсохшая під дією ультрафіолетових променів родимка починає відвалюватися шматками. У деяких випадках змінюється не тільки колір, але і розміри невуса, а контури стають розмитими. Із супутніх симптомів відзначається її лущення та свербіж, а в деяких випадках і больові відчуття. За таких обставин похід до лікаря повинен відбутися найближчим часом. Якщо сохнуть декілька родимок — це серйозний привід для занепокоєння.

Діагностування

Якщо родимка засохла і відвалилася сама внаслідок гормонального збою або після механічного пошкодження — цей момент можна пропустити. Але якщо процес початку підсихання родимки, а потім і її відрив був помічений раніше, бажано зберегти відвалився шматок для подальших аналізів. Для правильного діагностування необхідно провести ретельний огляд місця пошкодження. Симптоми можуть бути наступні:

 • невус трохи кровоточить;
 • видно скоринка на місці пошкодження;
 • помітно відсутність верхньої частини освіти;
 • запалення шкіри навколо невуса;
 • біль в області пошкодження.

Коли родима пляма сохне і лущиться, але ще не відірвалося від шкіри, слід звернутися до лікаря-онколога для проведення аналізів. Огляд лікаря підтвердить або спростує підозри на меланому. Наявні шматочки відпалою родимки необхідно здати на гістологію. Після всіх цих заходів можна достовірно дізнатися, чи небезпечний невус чи ні. Меланома — швидкопрогресуюча хвороба, яка відзначається швидким метастазуванням в кров. Простіше запобігти розвиток, ніж пізніше намагатися вилікувати.

Що робити якщо родимка відірвалася?

При зриві невуса потрібно не допустити зараження і звернутися до хірурга.

Насамперед, необхідно прикласти всі зусилля, щоб зберегти частину відірвався невуса. Це значно полегшить роботу лікарів згодом. Якщо при відриві невуса спостерігається незначне кровотеча, потрібно прикласти до ушкодженого місця ватний тампон, змочений перекисом водню. Для запобігання попадання інфекції в рану місце рекомендується обробити знезаражувальним засобом. Після цього залишилося заклеїти оброблений ділянку пластиром або бинтом.

Щоб доставити відірвалися частинки в належному вигляді, необхідно змочити ватний тампон фізіологічним розчином і в ньому транспортувати. Якщо належного розчину не виявилося, підійде слабкий сольовий розчин, який готується просто — 1 ч. л. солі на 1 л води. Як додатковий варіант підійде мінеральна вода, але тільки лужна. Наступним пунктом є відвідування лікаря. У цьому питанні ситуація не терпить зволікання. Після всіх проведених операцій і визначення природи освіти лікар призначає подальше лікування.

Варіанти лікування

В ході лікарського огляду та гістологічного аналізу залишків невуса буде визначено, чи є новоутворення доброякісним та злоякісним. Доброякісне родима пляма не вимагає спеціального лікування, лише правильного і уважного догляду. У період загоєння необхідно берегти пошкоджену ділянку від дії прямих сонячних променів або ж наносити на шкіру спеціальних захисний крем. Але якщо родимка виявилася злоякісної, лікар пропонує кілька варіантів її видалення:

 1. Хірургічне видалення. Коли родимка міняє свій колір і структуру, стаючи шорсткою і покриваючись горбками — зрізання скальпелем зручний варіант усунення такого невуса. Метод гарантовано повністю видалить злоякісні клітини, незалежно від розміру.
 2. Лазерна терапія. Методика проведення дозволяє не залишати шрамів на тілі, але можливо утворення невеликого знебарвленням плями на шкірі.
 3. Видалення рідким азотом. Швидкий і безболісний спосіб видалення на основі низьких температур.
 4. Радіохвильовий метод видалення. З допомогою хвиль злоякісне утворення розсікається і клітини знищуються.

Різноманітність методів лікування дозволяє кожному вибрати найбільш зручний і доступний. У будь-якому випадку, якщо відпала родимка і присутній ряд тривожних симптомів, необхідність відвідування лікаря вкрай висока. Відновний період після зазначених вище методів невеликий, а після видалення практично не залишається шрамів або грубого рубця.

Прогнозування

Якщо в лікарні підтвердять доброякісність відірвалася родимки — то прогноз на одужання оптимістичний. В такому випадку необхідно тільки забезпечити нормальні умови для загоєння ранки — берегти від сонця і змащувати захисним кремом. Якщо вчасно буде діагностована злоякісна родимка то і в цьому випадку варто розраховувати на позитивний результат. Своєчасне видалення клітин запобіжить метастазування в органи і розвиток меланоми.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: