З’явилися білі родимки у дитини і дорослого: видалення

На відміну від темні, світлі родимки на тілі дорослого — нетипове видовище, але такі утворення нерідко зустрічаються у дітей. Якщо ви помітили білі родимки у дитини, є ймовірність того, що ця патологія виникла ще у внутрішньоутробному періоді, коли стався збій у переміщенні меланобластов. Лікарі стверджують, що це необов’язково серйозне захворювання. Що ж вони означають?

Появились белые родинки у ребенка и взрослого: удаление
Світлі невуси частіше з’являються у діток, а через деякий час можуть зникати.

Аномалія чи норма?

Родимка (в медицині — «невус») — вроджене або набуте пігментна пляма, яке виникає на будь-якій ділянці тіла людини: на губах, в волоссі, на спині і т. п. Це утворення є у всіх дорослих і, як правило, ніякої небезпеки не несе. Але по своїй природі, невус — це патологія, тому потрібно уважно спостерігати за будь-якими змінами пігментних плям на шкірі. Особливо це стосується нетипових утворень.

Відмінність білого невуса від чорного полягає тільки в тому, що такого кольору надає їй не підвищений, а, навпаки, знижений вміст меланоцитів (клітин шкіри, які визначають її колір). Але поява таких родимок свідчить про збій в організмі, тому консультація лікаря — обов’язкова.

Причини появи

Центром проблеми появи утворень білого кольору завжди є низька вироблення меланіну в організмі. Передумов до появи білих плям відомо кілька:

 1. Надлишок ультрафіолету. Прямі сонячні промені завдають шкоди шкірі, так як під їх впливом можуть змінювати колір і форму.
 2. Невуси білого кольору можуть передаватися генетично.
 3. Спровокувати появу білих родимок можуть різкі гормональні збої всередині організму. Ці хаотичні зміни мають багато симптомів, але якщо виявляються такі зовнішні зміни — це терміновий сигнал звернутися до лікаря.
 4. Іноді трапляється так, що невус світліє. Якщо темна родимка починає біліти або в її центрі виникають білі точки, це іноді свідчить про те, що вона старіє і найближчим часом здатна і зовсім відмерти. Якщо ж біля невуса на шкірі виник білий ореол, це може свідчити про серйозні патологічних перетвореннях доброякісного утворення в злоякісне.
 5. І знову не обійшлося без шкідливих звичок! Так, куріння, алкоголь або наркотики можуть призвести як до появи, так і до зміни вже наявних невусів.

Симптоми і місця локалізації

Очевидно, що першим симптомом є зміна кольору і форми (білі вкраплення, біла крапка на родимці або навіть білий стрижень), але є ще кілька ознак, які обов’язково потрібно врахувати:

 • поверхня більш м’яка, податлива;
 • чіткі та рівні обриси пігментного плями, видно його межі;
 • колір освіти більш світлий, ніж шкіра навколо;
 • ознаки запалення навколо родимки не спостерігаються.
Білі невуси можуть з’являтися в будь-якій частині тіла.

Розмір білої родимки сягає від 2 до 20 мм, а кількість таких утворень необмежено. Зовні головка невуса буває опуклою і нагадує бородавку, такі утворення бувають плоскими, а іноді зустрічаються білі висячі родимки, які своєю формою нагадують ягоду малини. Часто це просто маленькі світлі точки на родимці. Якщо розглянути новоутворення ближче, можна помітити сіточку з капілярів або залишки темного пігменту (невеликі темні цятки).

Білі родимки розташовуються на будь-якій ділянці тіла, і залежно від місця їх локалізації лікарі визначають ризики переродження. Найчастіше білі невуси виникають в області пахв, на шиї, на грудях і зовнішніх статевих органах. Наскільки швидко буде розвиватися і рости новоутворення — питання індивідуальне.

Варто звернути увагу на ті ділянки тіла, де родимки можна легко пошкодити! Саме травмування невусів найчастіше веде до її переродження в злоякісне утворення! Також особливої уваги вимагають великі і судинні родимки, які розташовані на ступнях, спині, кистях рук, в області шиї, на лобі.

Яку небезпеку несуть білі родимки у дитини і дорослого?

Варто враховувати, що родимки білого кольору бувають індивідуальною особливістю окремого організму і не несуть ніякої небезпеки, але з такими утвореннями потрібно бути напоготові. Будь-які зовнішні зміни, пошкодження, збільшення або хворобливі відчуття вимагають негайного медичного обстеження.

Якщо безпігментні родимки з’явилися в дітей, це не завжди критично. Утворення білого кольору бувають вродженими або утворюються до 10-річного віку. Як правило, вони доброякісні і не несуть небезпеки. Спостерігайте за зростанням білих плям. Якщо вони збільшуються у міру розвитку дитини, то це нормально. При наявності інших симптомів переродження — обов’язково зверніться до лікаря. Якщо біла плямка або родимка з’явилася у дорослого, це має більш тривожні причини, адже здатне сповіщати про захворювання під назвою Вітіліго.

Хвороба Вітіліго — це порушення пігментації, внаслідок чого на будь-якій ділянці шкіри людини утворюються білі плями. Ця недуга не поширений і часто є звичайним дефектом шкіри. Світлі плями з’являються поступово, а їх кількість збільшується. Волосся на таких ділянках шкіри теж міняють колір. Перша помилка, яку часто роблять хворі — ультрафіолетове вплив. Лікарі категорично забороняють засмагати, так як хвороба може тільки посилитися. Природа захворювання до кінця не вивчена.

Лікувати або не лікувати?

Якщо ви помітили нове утворення на тілі, змінився колір або форма вже наявних родимок, обов’язково зверніться до фахівця. Тільки лікар допоможе з діагностикою і поставить правильний діагноз білої родимці. Ні в якому разі не можна займатися самолікуванням, тому що некваліфіковані дії можуть призвести до дуже тяжких наслідків і ускладнень.

Діагностика

Перше, що запропонує досвідчений лікар — повна діагностика новоутворення, будь то невеликий світла пляма, злегка шорсткувата біла пляма або всього лише біле вкраплення на родимці або темному рідного кружечку. Визначення різновиду невуса вимагає ретельного візуального огляду і опитування пацієнта. Ці маніпуляції дозволять визначити час виникнення проблеми та ряд кількох симптомів.

Деякі освіти вимагають більш глибокого огляду. В таких випадках лікарі використовують дерматоскоп, за допомогою якого можна розглянути родимку зсередини. Якщо ж ситуація більш важка, краще всього зробити біопсію. Цей метод передбачає забір тканин невуса для більш детального вивчення. Плюс до всього, доктор бере аналіз крові.

Видалення білих родимок

Якщо людині просто не подобається родимка на обличчі, не варто поспішати її видаляти. Часто неправильне усунення родимок загрожує розвитком злоякісних пухлин. Але якщо таке рішення прийнято, є безліч варіантів позбутися від шкідливих або небажаних білих родимок. Єдине правило — не робити цього самостійно! Такі нарости видаляються тільки в спеціалізованих медичних установах під пильним наглядом лікарів. Пам’ятайте, що відоме ім’я салону зовсім не означає, що там допоможуть краще, ніж у лікарні. Так що якщо виросла біла родимка на голові, на обличчі, на носі або в якихось інших місцях, зверніться краще до лікаря фахівця!

 • лазерний метод (безболісно, без слідів);
 • метод усунення радіохвилями — вплив високочастотними радіохвилями (безболісно, без слідів);
 • електрокоагуляція — дія високочастотним електричним струмом (безболісно, мінімальний ризик отримати шрами);
 • криокоагуляция — вплив рідким азотом (безболісно, без слідів);
 • хірургічний метод (місцевий наркоз, спостереження лікаря після процедури, можливий ризик інфікування, невеликий шрам).
Появились белые родинки у ребенка и взрослого: удаление
Мінімізувати ризик розвитку білих невусів можна шляхом контролю сонячних процедур, правильного догляду за шкірою.

Чи можна запобігти появі білих родимок?

Незважаючи на широкий вибір методів видалення білих родимок, основний і самий безпечний спосіб — профілактика. Щоб запобігти появі таких новоутворень і позбавити себе від виснажливих походів до лікарів і не завжди приємного лікування, слідуйте декільком простим правилам:

 1. Не перестарайтеся з засмагою. Багато вважають привабливою темну шкіру, але організму це однозначно не подобається. Ультрафіолетові промені сприяють розвитку небажаних утворень. Оптимальний час для прийняття сонячних ванн: до 11 ранку і після 16 вечора.
 2. Киньте шкідливі звички. Повірте, життя без алкоголю і куріння не стане блідіше, а, навпаки, заграє новими фарбами.
 3. Намагайтеся не піддаватися стресу. Дуже часто фізичні недуги починаються саме із-за незадовільного психічного стану.
 4. Мінімізуйте кількість вживаного кави. Те, що кава у великих кількостях негативно впливає на організм — науковий факт, так що обмежтеся однією чашкою в день.
 5. Травмувати, здирати, чесати невуси категорично небажано. Це може призвести до переродження невусів.
 6. Якщо багато родимок, варто уникати перегріву тіла. Відвідування сауни і парилень в бані — небажано.

Лікарі не перестають акцентувати увагу на тому, що практично кожну хворобу можна перемогти, якщо вчасно її діагностувати. Тому не варто затягувати з походами до лікаря. При появі будь-яких змін на шкірі — негайно зверніться до фахівця, і тоді шансів на сприятливий результат буде в рази більше. Слідкуйте за своїм організмом і будьте здорові!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: