Келоїдний рубець після видалення родимки: як прибрати

Після видалення родимок з тіла існує ймовірність появи на місці обробки горбистої рубця. Питання про те, як прибрати келоїдні рубці, турбує багатьох людей — тих, хто вже зіткнувся з цією проблемою, і тих, хто бажає убезпечити себе від цього після деструкції родимки. Проявляється новоутворення не відразу, але, уважно стежачи за станом шкіри після операції, імовірність уникнути такого негативного наслідки знижується.

Келоидный рубец после удаления родинки: как убрать
Якщо прийняти потрібні заходи обробки рани, шрами після видалення невусів зійдуть з шкіри.

Що таке келоїдний рубець?

Сучасні методи видалення родимок і інших шкірних утворень дозволяють усувати їх швидко, безболісно. Після більшості проведених операцій не залишається навіть шраму, який міг би нагадувати про операції. Келоїдний рубець — збій в процесі загоєння рани, яка залишається після видалення родимки. Виглядає як ущільнений та бугристий ділянку шкіри темно-рожевого або синюватого відтінку. Колір освіти залежить від віку рубця.

Такий рубець утворюється не відразу після операції, а протягом тривалого періоду. Процес загоєння шкіри триває до року, а келоїдний рубець проявиться через 6 місяців (терміни залежать від розміру обробленої ділянки шкіри). У перші тижні на шкірі утворюється нова тонка прошарок епітелію. По ряду причин можливий збій в її зростанні, з-за чого нова тканина розростається і ущільнюється, колір її змінюється на більш блідий відтінок. Надалі відбувається набухання тканини і утворився рубець збільшується в розмірах. Подальше зростання характеризується зміною відтінку на синюватий. Поступово біль зникає, але новоутворення стає горбистим і твердим.

Причини появи

Однозначно визначити причини появи таких пухлиноподібних утворень лікарі поки не змогли. Чинником їх появи є пошкодження шкірного покриву в ході операції. З більшою часткою ймовірності келоид утворюється на обличчі, шиї, спині, в зоні декольте. Винуватцем посиленого росту епітелію вважається колаген, а точніше, його надмірний вміст в організмі, з-за чого на місці ранки з’являється не тонкий і малопомітний шрам, а неприємний на вигляд червоний келоїдний рубець. До основних факторів утворення келоїду можна віднести:

 • спадкова схильність;
 • неналежний догляд за раною;
 • зміна гормонального фону;
 • вагітність;
 • порушення в роботі залоз ендокринної системи.

Келоїдний рубець після видалення родимки невеликий, але, на жаль, в більшості випадків він носить малопривабливий характер, особливо якщо розташований на видному місці. Самі по собі келоїди не несуть небезпеку здоров’ю людини, і основна причина їх лікування — неестетичний вигляд. В деяких випадках вони можуть заважати у виконанні звичайних дій або тертися об одяг.

Симптоми освіти келоидного рубця після видалення родимки

Келоїдний рубець утворюється на місці видаленої родимки приблизно через 1,5—2 тижні. В цей час на місці обробки утворився шар епітелію по деяким причинам продовжує зростання і ущільнення. Якщо упустити момент і на ранніх стадіях не звернутися в лікарню для вирішення проблеми, то в подальшому це призведе до розростання і огрубіння келоїду. Місце видаленої родимки вимагає уважного догляду і правильної обробки.

Основні симптоми утворення колоїдного рубця:

 • почервоніння шкіри в місці видалення;
 • больові відчуття;
 • свербіж і печіння;
 • повільне, але постійне збільшення розміру;
 • відсутність волосся;
 • розташування вище поверхні шкіри.

Багато людей можуть пропустити ці важливі симптоми, аргументуючи, що якщо свербить, значить, заживає. Такий підхід неправильний і нічого, крім грубого келоидного рубця, надалі чекати не варто. Відкладаючи відвідування лікаря, пацієнт ускладнює подальше лікування. Чим рубець старіше, тим складніше його вилучити і повернути шкірі здоровий вигляд. Але варто відзначити, що навіть запущені і старі келоїди не небезпечні для людини.

Келоидный рубец после удаления родинки: как убрать
Лікар при огляді рубця після видалення родимки робить висновки щодо подальших заходів по усуненню дефектів загоєння.

Діагностика

Діагностувати келоїдні рубці після видалення родимки просто. Лікар оглядає пацієнта і опитує про час виникнення рубця і зроблених раніше операціях. Після цього лікарем-спеціалістом призначається курс лікування. При необхідності або неефективність обраного методу курс редагується або призначається операція по видаленню келоїду.

Як прибрати келоїдний рубець?

На жаль, медициною поки не запропоновано однозначного і 100% ефективного методу повного видалення келоидного рубця. Однак завдяки різноманіттю запропонованих способів певного успіху можна досягти. Головне в цьому питанні — своєчасно почати курс. Як і для багатьох хвороб — швидкість в лікуванні дозволяє запобігти загострення хвороби і знизити кількість негативних наслідків.

Метод шліфування лазером

Свіжий келоїдний рубець, який виникає після видалення родимки, піддається шліфуванню. Місце на шкірі обробляється лазером, знімаючи верхню частину освіти і змінюючи колір на більш здоровий. Перевага методу в контролі за розміром оброблюваної області. Недолік — велика ймовірність повторного виникнення келоїду на місці віддаленого.

Пов’язки і пластирі

Постійне зовнішнє тиск на утворений келоид дозволяє запобігти його збільшення. Носіння тугої пов’язки вважається хорошим профілактичним методом запобігання утворення колоїду після видалення родимки. Поширеним варіантом є силіконовий пластир. Накладається він безпосередньо на рубець, діючи так само як і туга пов’язка. Зважаючи міцності силіконові пластирі можуть прикріплятися на будь-якій ділянці тіла.

Лікування методом гормональної терапії

Спеціальні препарати вводяться безпосередньо в тканину освіти, запобігаючи її зростання і ущільнення. Такий метод може застосовуватися як самостійно, так і як додаток до інших. Використовувані препарати і дозування визначаються строго по рекомендації лікаря. Дієвість способу доведено статистикою — ймовірність утворення повторного рубця скорочується на 70-90%.

Аптекарські засоби і креми

Креми і мазі, що продаються в аптеках, за статистикою менш ефективні зазначених вище способів. Повного усунення келоїду чекати не варто, в кращому випадку невеликого освітлення ділянки шкіри і деякого розм’якшення. Перевага використовуваних препаратів в їх доступності та гипоаллергенності, що дозволяє користуватися ними дітям, вагітним і годуючим жінкам.

Кріодеструкція і хірургічне видалення

Лікування келоидного рубця після видалення родимки можливо за допомогою холоду. новоутворення повністю не зникне, але стане плоскою і малопомітною. У випадках, коли зазначені раніше методи не дали належного ефекту, призначається хірургічне видалення. Рубець зрізається і пацієнту накладається туга пов’язка або силіконовий пластир. Додатково проводиться гормональна терапія.

Наслідки ігнорування келоїду

Виник колоїдний рубець після видалення родимки не несе небезпеки здоров’ю. Але зводить результати усунення родимки до нуля, адже на місці небажаного невуса утворюється ще менш бажаний червонуватий та бугристий шрам. Келоид не може перетворитися на злоякісну пухлину сам по собі. Злоякісне утворення здатне з’явитися після лазерної терапії, але ймовірність мала.

Профілактичні заходи

Уважність і акуратність в період відновлення — запорука гарного результату і відсутності шраму на місці обробки.

При перших проявилися симптоми краще відразу звернутися до лікаря, щоб на ранній стадії зупинити процес утворення келоидного рубця. Якщо в сім’ї спостерігається схильність до утворення келоидов — краще утриматися від видалення родимок. Профілактичні заходи виникнення рубців:

 • використовувати стягуючі пов’язки і пластирі після видалення родимки;
 • не лікувати самостійно;
 • не піддавати дії підвищених температур;
 • знизити натяг шкіри навколо ранки до можливого мінімуму;
 • по можливості берегти оброблену ділянку шкіри від пошкоджень і подряпин.

Дотримання цих простих правил дозволить зменшити ймовірність розростання рубця, а в кращому випадку повністю запобігти його появі. При перших симптомах бажано звернутися до лікаря, так як занедбаному стані проблеми призведе до збільшення освіти і до підвищення складності подальшого усунення. Після видалення родимки важливо докласти максимум зусиль для досягнення найкращих результатів.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: