Вчені знайшли несподіваний спосіб продовжити життя

Причому це важливіший фактор для довголіття, ніж навіть здорове харчування та фізична активність.

Вчені знайшли несподіваний спосіб продовжити життя

У дослідженні брали участь близько 7 тис. осіб віком від 50 років. Попередньо всі добровольці пройшли тест за методом модифікованої Шкали психологічного благополуччя Райффа та Кіза. З її допомогою було встановлено, чи має людина в житті мету і наскільки вона для неї сильна. Відповідно до цього учасників експерименту розділили на 5 груп (1-а група – з найбільшою метою).

Вчені знайшли несподіваний спосіб продовжити життя

Дослідження тривало 4 роки. За цей час померло 776 респондентів. Вчені проаналізували різні фактори (вік, рівень освіти, шкідливі звички та ін.) та співвіднесли все це з результатами опитування. Виявилося, що ті респонденти, які мали дуже значну мету в житті, краще почували себе і рідше вмирали від хронічних захворювань.

Втім, ці висновки не є новими. У японців є таке поняття – «Ікігай» (дослівно перекладається як «сенс життя»). Ікігай – це філософія, яка допомагає знаходити задоволення та радість у щоденних справах. Простіше кажучи, це те, заради чого хочеться вставати ранком і продовжувати жити! Можливо, в тому числі і завдяки ікаю жителі Країни сонця, що сходить, відрізняються довголіттям.

Тож постарайся знайти значну мету — і ти напевно додаси собі ще кілька років життя! До речі, нещодавно ми писали, які ще навички допоможуть тобі продовжити молодість.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua