Як підготуватися до вагітності?

Дуже важливо завчасно готуватися до того, щоб стати мамою. Адже ви маєте більше впливу вашу дитину, ніж спочатку можна це уявити. Тож якщо підготувати власний організм до всієї вагітності та пологів, це сприятиме тому, що на світ з’явиться здоровий малюк (або навіть кілька). А впродовж важливого періоду можна робити у Львові скринінг вагітних і слідкувати за станом плоду.

Жінка може пройти перше ультразвукове обстеження вже через тиждень після затримки менструації. Лікар визначить, чи це вагітність і чи вона в утробі. Спеціалісти зазвичай бачать основу вагітності, ще без плоду. На такому терміні ймовірно, лікар покаже на екрані тільки маленьку цятку. Та можна відвідати Urosvit на 7-8 тижні вагітності – і УЗД вже розпізнає плід, який лікар виміряє й проведе підрахунки.

Як підготуватися до вагітності?

На що важливо зважати, готуючись до вагітності?

Майбутнім мамам краще:

 • планувати регулярний профілактичний огляд;
 • почати харчуватися регулярно, здорово й різноманітно;
 • дотримуватися питного режиму;
 • покращити свій фізичний стан;
 • позбутися шкідливих звичок, таких як куріння і вживання алкоголю.

Стрес матері також позначається на здоров’ї дитини. Якщо плід не отримує достатньо всіх поживних речовин від мами, це може спричинити наслідки для його розвитку. Наприклад, передчасні пологи, низька вага при народженні, вроджені вади серця. Споживання поживних речовин матір’ю під час вагітності також визначає розвиток і здоров’я дитини в майбутньому (діабет, ожиріння).

У період планування вагітності майбутнім мамам слід займатися активною фізичною діяльністю. Спробуйте налаштувати свій режим дня так, щоб сон був доволі тривалим (не менше 8 годин на добу). Намагайтеся додати до свого раціону багато фруктів, овочів, і клітковини. Також зверніть увагу на питний режим.

Здорове харчування

Надзвичайно важливо споживати фолієву кислоту (активну форму) у достатній кількості. Це вітаміну групи В, який містять, наприклад, листові овочі. Фолієва кислота відіграє важливу роль у поділі клітин. А протягом перших тижнів вагітності впливає на розвиток нервової трубки (це ембріональна основа ЦНС, з якої формуватимуться головний і спинний мозок, вона закривається на початку вагітності).

Однак неможливо вплинути на рівень фолієвої кислоти лише раціоном. Тому щоб покрити підвищену потребу в цьому вітаміні, варто додатково вживати його у вигляді капсул, таблеток або іншому форматі.

Та варто звертати увагу на свій раціон не лише мамам. Дієта вашого партнера також відіграє важливу роль, адже вона впливає на якість його сперми. В раціоні повинно бути багато складних вуглеводів (крупи, цільнозерновий хліб, натуральний рис і макарони), молочні продукти (наприклад, молоко і йогурт), білки (пісне м’ясо, птиця, риба). Також бобові, багато фруктів і овочів.

Чого уникати майбутнім мамам?

Негативні ефекти до і під час вагітності:

 • стрес;
 • нестача поживних речовин у матері;
 • брак фізичної активності;
 • нестача сну;
 • погане харчування;
 • шкідливі звички.

Якщо ви хочете завагітніти, необхідно збалансовано харчуватися обом партнерам. Так, щоб раціон був насичений вітамінами й поживними речовинами. А жінкам слід ще й дотримуватися принципів здорового способу життя, щоб організм міг підготуватися до вагітності. Це сприятиме вашому стану та здоров’ю малюка

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua