5 денних звичок, які заважають тобі нормально заснути вночі

Проблеми із засипанням турбують багатьох і часто. І, здається, ми вивчили вже багато технік, щоб піти у царство Морфея навіть за 10 чи 5 хвилин, а все одно щось не так. Щось — це речі, які ми робимо вдень та ввечері.

5 денних звичок, які заважають тобі нормально заснути вночі

1 Вживаєш кофеїн чи алкоголь не вчасно

Кофеїн та алкоголь можуть сприяти порушенню сну залежно від того, коли ти їх вживаєш. Щодо кофеїну, варто мати на увазі, що різні люди засвоюють його з різною швидкістю, тому деякі можуть добре спати після чашки еспресо, але іншим, можливо, потрібно встановити час припинення вживання кофеїну вже опівдні. Звертай увагу на сигнали свого тіла (чи є проблеми із засипанням) та пристосовуйся відповідним чином.

Алкоголь також може саботувати нашу здатність лягати спати, засинати і продовжувати спати, тому що він може порушити твій циркадний ритм, а це означає, що навіть якщо він допоможе тобі заснути, він не принесе жодної користі щодо збереження довгого, якісного сну. Так що келих-другий вина можна просто випити нехай і ввечері, але раніше, щоб до сну встигнути протверезіти. А ще можна запитати їх водою.

2 Працюєш на знос (навіть якщо це не обов'язково)

Навіть найретельніше спланований сон не буде ефективним, якщо ти не відчуваєш, що в тебе є свобода вдень. Якщо робота поглинає більшу частину твого дня, нічого хорошого не дасть. Запитай себе, чи маєш можливість реально відключитися від неї для перерви або закінчити її в розумний час. Чи потрібно завжди бути на зв'язку з колегами, цілий день не відволікатися від справ? Безперечно, робота буває різна. Але варто чітко визначити для себе межі, а не займатись виключно роботою без продиху.

3 Не даєш собі розслаблятися вдень

5 денних звичок, які заважають тобі нормально заснути вночі

Сон ставатиме краще і міцніше, якщо ти навчишся розслаблятися не лише вночі, а й вдень. Почни навмисно виділяти у своєму календарі час відпочинку, щоб займатися тим, що розслаблює та відновлює сили – почитати, прогулятися, помедитувати, приготувати їжу, послухати музику чи зайнятися тим, що заряджає тебе енергією.

4 Не думаєш про час

Вечорами так легко втратити рахунок часу — зачитатися книгою, засісти в соцмережі, задивитися фільмом чи серіалом. Тобі здається, що ще п'ять хвилин, а потім, виявляється, минуло все півгодини, а потім — дві. А потім уже вставати за кілька годин. Якщо дуже хочеться чимось зайнятися – постав таймер, і коли він прозвучить, лягай спати.

5 Чекаєш, поки нарешті розслабишся

Одна з причин, чому ми довго не можемо заснути, бо лягаємо і чекаємо, коли розслабимося. А розслаблення може прийти й не відразу — думки можуть копошитися в голові, від втоми м'язи може довго стискати, кіно може змусити напружитись. Загалом, що довше чекаємо, то менше часу на сон залишатиметься.

Постарайся розслабити себе сама, коли ляжеш – відволікайся від усього, послухай музику чи медитацію, можна просто подихати та контролювати своє дихання. Сон прийде набагато швидше. Пам'ятай, це ти контролюєш свій час, а не він контролює тебе.

Скільки з цих звичок маєш?

  • Є парочка. Виправлятиму.
  • Майже всі, на жаль.
  • Ні однієї.
  • Захарченко Кристина
    zmorshki.in.ua