Від блідої шкіри до прищів на підборідді: як по обличчю визначити, на що в тебе алергія

Алергічні захворювання відносяться до одного з найпідступніших. Ніколи не знаєш, на яку саме заразу раптово зреагує твій ніс, очі чи шкіра.

Від блідої шкіри до прищів на підборідді: як по обличчю визначити, на що в тебе алергія

Алегія на глютен

Ознаки: прищі на лобі та підборідді, опухле обличчя та щоки, червоні чи темні плями на обличчі

Глютен (особливо у надмірних кількостях) запросто може викликати запальну реакцію і зробити обличчя роздутим, запаленим та/або опухлим. Він також може впливати на пігментацію шкіри, призводячи до появи пігментних і темних плям, негативно впливатиме на репродуктивний баланс організму, викликати гормональні прищі на підборідді. Висновок: від хліба за обідом краще відмовитись. Ну і від решти глютеносодержащего – теж, само собою.

Алергія на цукор

Ознаки: зморшки на лобі, мішки під очима, прищі по всьому обличчю, кістозні вугри, тонка шкіра, темно-сірий або блідий відтінок обличчя

Надлишок цукру здатний призвести до того, що еластичні та гнучкі колагенові волокна в нашій шкірі стають жорсткими та щільними, відповідно шкіра грубіє. Споживання цукру підвищує рівень інсуліну, через що обличчя виглядатиме бляклим і блідим. Оскільки глюкоза також сильно впливає на баланс бактерій у нашому організмі, це призводить до появи прищів на обличчі, плечах та грудях. Цукор (через велике підвищення рівня інсуліну) стоншує волосся на бровах, роблячи його надто рідкісним. Загалом, пий чай із книгою замість тістечка, і все буде добре.

Алергія на вино

Ознаки: прищі між бровами, опущені повіки, зневоднена шкіра, розширені пори, червонуватий відтінок шкіри та глибокі носогубні складки.

Від блідої шкіри до прищів на підборідді: як по обличчю визначити, на що в тебе алергія shutterstock

На жаль, цей чудовий напій аж ніяк не безпечний. На жаль, хоч би яким корисним було вино для твого серця, його надлишок може призвести до зневоднення шкіри, ускладнюючи проблему передчасних зморшок, у тому числі міжбрівних. Крім того, вино здатне викликати розширення капілярів, через що щоки порозвіваються (класична реакція), а обличчя в цілому набуде червоного відтінку. Не забувай також, що у вині міститься цукор, «користу» якого присвячено попередній пункт нашої добірки. Звідси проблеми з колагеном, на кшталт розширених пір та опущених повік. Якщо цього здається недостатнім, до скарбнички додаються дуже глибокі носогубні складки. Краще так сильно не ризикувати.

Алергія на молоко

Ознаки: опухлі повіки, темні кола та мішки під очима, прищі та плями по всьому обличчю, бліді щоки та прищі на підборідді

Але не єдиним вином. Небезпечним може бути навіть… молоко! Згадані проблеми викликає саме воно. Справа в тому, що навіть якщо ти не вважаєш себе жертвою непереносимості лактози, взагалі не факт, що воно так і є насправді. З віком ми втрачаємо ферменти, які допомагають нам ефективно перетравлювати цей вуглевод, що може спровокувати імунну систему, виділяти запальні хімічні речовини. Результат (так би мовити) вийде в наявності.

Якщо ти коли-небудь відчувала подібні реакції на перелічені продукти або їх комбінацію, найкраще виключити ці речовини зі свого раціону щонайменше на 28 днів, щоб побачити, чи покращиться стан шкіри та здоров'я в цілому. Якщо так, доведеться викидати їх зі свого раціону назавжди або хоча б на тривалий період. Так ти почуватимешся і виглядатимеш набагато краще. Нічого не вдієш: краса вимагає жертв, причому буквально на кожному кроці.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua