Передаються чи родимки у спадок: профілактика

Що таке родимки і передаються чи родимки у спадок — ось що хвилює багатьох людей. Родимками або невусами називають невеликі пігментні нашкірні освіти різного кольору — від рожевого до чорного. За своїм походженням вони є доброякісними пухлинами, які, в принципі, є здебільшого безпечними для здоров’я. Є багато причин походження родимок, як зовнішніх, так і внутрішніх, але відкритим залишається питання про генетичної схильності до виникнення невусів.

Передаются ли родинки по наследству: профилактика
Родимки можуть бути вродженими, але отримати точну пігментну «копію» від батьків — неможливо.

Походження родимих плям

Початок появи родимок дають особливі клітини — меланоцити, у яких міститься пігмент меланін. Групи цих клітин і формують родима пляма. Серед причин, які запускають цей процес, можна виділити наступні:

  • ультрафіолетові промені: вони сприяють виробленню мелатоніну;
  • гормональний фон: різні гормональні збої, сплески, зміни сприяють появі або зникненню родимих плям;
  • віруси, травми;
  • спадковість: є припущення, що інформація про виникнення родимок закладена в людській ДНК.

Передача родимок у спадок

Родимки на тілі людини з перших днів життя.

Дійсно родимі плями передаються у спадок від людини до людини? Цей фактор виникнення родимих плям поки відноситься до теоретичних і однозначної думки з цього приводу в нинішній час поки немає. На даний момент жодних конкретних наукових фактів, що підтверджують можливість успадкування родимих плям, немає. Але зате існує маса прикладів з життя, коли у людини виявляються точно такі ж родимки, як у його матері чи батька. Всі ці випадки свідчать про те, що все-таки родимі плями можуть успадковуватися. Також на користь спадкової схильності свідчить той факт, що у дітей родимки можуть з’являтися в перші місяці життя або навіть відразу після народження.

Невуси можуть бути вродженими, тобто дитина народжується вже з якими-небудь відмітинами на своєму тілі. Залежно від розміру, вроджені невуси можна розділити на великі (діаметром понад 10 см), середні (до 10 см) і дрібні (від 0,5 см до 1,5 см в діаметрі). Середні і великі невуси можуть бути небезпечними через можливість перерости в пухлину. Тому такі освіти потрібно ретельно перевіряти.

Також прикладом вродженого невуса може бути так зване «монгольське пляма» — особливий вид рідного плями, який проявляється найчастіше у представників монголоїдної раси і проходить в дитячі роки або ж у пубертатний період.

Профілактика

Чи можливо запобігти поява невусів? Якщо вони є вродженими або спадковими, то, звичайно, немає: якщо що-то запрограмовано в нашій ДНК, то нічого з цим не поробиш. Але можливим є запобігання появи придбаних родимок. Для цього потрібно дотримуватися абсолютно нескладні і всім відомі правила: перебувати під сонячними променями меншу кількість часу, користуватися сонцезахисними засобами, ретельно стежити за своїм здоров’ям, вчасно боротися з вірусними інфекціями. Також слід берегти своє тіло від можливих травм і звичайно ж потрібно стежити за своїм харчуванням.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: