Родимки в паховій області: що означають, видалення, ускладнення

Іноді і у чоловіків, і у жінок з’являються родимки в паховій області. За своєю природою невуси — доброякісні освіти і не потребують видалення. Однак іноді наріст в паху заподіює незручності власникові. В таких випадках лікарі рекомендують видалити невус, вдавшись до допомоги одного з методів усунення.

Родинки в паховой области: что означают, удаление, осложнения
Наявність родимки в паху не небезпечно, але от якщо вони почали зростати або видозмінюватися — не зайвим буде відвідати лікаря.

Чому ростуть невуси?

З’являються родимки в паху часто з віком. Іноді вони нагадують родимі плями, однак існує відмінність. Родимі плями з’являються відразу при народженні, а невуси утворюються в більш зрілому віці. Родимка в паху у чоловіків і жінок може виникнути із-за таких факторів:

 • порушення гормонального фону;
 • впливу сонячного випромінювання;
 • впливу токсичних речовин;
 • постійного травмування шкірного покриву;
 • спадковості.

На освіту невусів впливає пігмент меланін, який накопичується в клітинах шкірних покривів. Часто родимка в паху у жінки виникає при вагітності. Обумовлено це збоями в гормональному фоні. Найчастіше, якщо невуси з’явилися саме в процесі очікування дитини, вони зникнуть після його народження.

Види родимок в паховій області

Назва Опис
Висячі Доброякісне новоутворення, яке має відтінок від бежевого до темно-коричневого. Має невус на ніжці і піднімається над шкірним покривом на 1-2 міліметра. Іноді такі нарости плутають з папилломами. Але папіломи виникають із-за вірусу, а родимки утворюються із-за ряду інших факторів. Внести ясність у те, яке саме новоутворення з’явилося на тілі, зможе дерматолог.
Пігментні плями Пігментна родимка ― новоутворення, яке складається з меланіну оболонки і шкіри. Такі невуси бувають як гладкими, так і горбистими. Відтінок наросту варіюється від світлого тілесного до темного коричневого. Такі утворення в паху бувають плоскими і випуклими, можуть утворюватися і з часом зникати.

Ускладнення

Враховуючи те, що родимка в паху, зокрема, в лобкової частини, постійно піддається зіткнення з одягом, існує ризик її постійного ушкодження. Згодом цього іноді відбувається інфікування, яке загрожує виникненням запального процесу і нагноєння. Така симптоматика може посприяти перетворенню невуса в злоякісне утворення. Тому лікарі рекомендують проводити видалення родимки, якщо вона з’явилася на члені або лобку і заподіює пацієнту дискомфорт.

Видалення родимки в паху

Хірургічне втручання

Для видалення великих родимок в паху дозволено хірургічне втручання.

Операція проводиться за допомогою скальпеля, яким хірург вирізає родимку в паху. Якщо вона має злоякісну природу, то разом з нею видаляється 1-2 сантиметри здорових шкірних покривів, щоб усунути всі ракові клітини. Вдаються до хірургічного втручання, коли новоутворення має великі розміри і глибоко розташована в епідермісі. У оперативного втручання є наступні недоліки:

 • утворення рубців після процедури;
 • тривалий період реабілітації.

Видалення лазером невусів

Якщо родимка на лобку, то видалити її можна за допомогою лазерної терапії. У процесі маніпуляції на невус впливає промінь лазера, за допомогою якого видаляється тільки освіта, здорові шкірні покриви не порушуються. Якщо ж зростають висячі родимки, то краще вдатися до хірургічного методу. Лазерне позбавлення від невусів володіє такими перевагами:

 • безболісність;
 • швидкість процедури (5 хвилин);
 • видалення освіти після 1-ї процедури;
 • відсутність шрамів на місці віддаленого невуса;
 • швидкий процес відновлення.

Незважаючи на те, що видалення утворень цим способом має ряд плюсів, є і мінус — неможливість взяти зразок наросту. Потрібен він для проведення гістологічного дослідження, яке показує характер наросту (злоякісний або доброякісний). Зразок невуса не можна взяти, оскільки в процесі маніпуляції клітини, на яких знаходилося освіти, випаровуються. Тому видаляють невуси лазером тільки в тій ситуації, коли доктор упевнений, що наріст носить доброякісний характер.

Родинки в паховой области: что означают, удаление, осложнения
Електрокоагуляція пахового невуса дозволяє швидко, безболісно й ефективно позбутися від новоутворення.

Електрокоагуляція

Видаляти родимки в паху можна і за допомогою електрокоагуляції. В процесі процедури на невус впливають електричним струмом. Іноді після маніпуляцій залишаються малопомітні шрами. Плюси електрокоагуляції:

 • швидкий відновний період (не більше 2-х тижнів);
 • позбавлення від родимки з 1-го разу;
 • позбавлення від будь-якого виду пігментованого ділянки;
 • відсутність крові.

Кріодеструкція

В процесі процедури на родимку в паху впливають рідким холодним азотом. Маніпуляція має недолік — неможливість контролювати глибини заморозки. Тому при видаленні азот може не до кінця заморозити глибокі шари епідермісу, згодом чого невус піде не повністю і через час знову почне зростати. Тому, якщо новоутворення видаляли за допомогою кріодеструкції, після цього може знадобитися ще одна процедура. Але видалення родимок в паху рідким азотом має і переваги:

 • безболісність;
 • мінімальний ризик інфікування;
 • відсутність кровотечі;
 • швидка реабілітація.
Родинки в паховой области: что означают, удаление, осложнения
Радіохвильове видалення родимки в паху дозволяє так само зробити забір матеріалу для гістології.

Радіохвильове видалення

Видаляють невус в паху за допомогою спеціального апарату, який впливає на освіту радіохвилями. Не вдаються до допомоги цього методу, якщо родимка на тілі велика і глибока. Плюси радіохвильового усунення:

 • безболісність;
 • швидкість процедури (не більше 20-ти хвилин);
 • мінімальний ризик появи шрамів після позбавлення від освіти;
 • можливість взяти зразок невуса для подальшого дослідження;
 • видалення безпосередньо родимки, не зачіпаючи здорові ділянки шкіри.

Що означають невуси в паху?

У чоловічої статі

Якщо родимка розташована на статевих органах, то це говорить про високої сексуальної активності чоловіка. Причому це не означає, що молода людина веде безладне інтимне життя. Свідчить такий невус про те, що його володар може знайти підхід до будь-якій жінці, доставивши їй незабутнє задоволення. Такі чоловіки можуть розгледіти сексуальність і жіночність навіть у тих дам, на яких ніхто не звертає уваги. Власники родимок в паху допоможуть будь-якій дівчині розкрити в собі сексуальність і відчути себе справжньою жінкою.

Родинки в паховой области: что означают, удаление, осложнения
Іноді «магічне» тлумачення родимки в паху у жінок має реальне відображення в життя її носіями.

У жіночої статі

Значення родимок в паху у жінок — винахідливість у ліжку. Іноді родима пляма праворуч лобка свідчить про пристрасть дами до рольовим іграм або садо-мазо, де жінка виступає в ролі доминантки, принижуючи свого сексуального партнера. Однак невус в області інтимного місця говорить і про привабливість жінки. Власниці таких відмітин часто ловлять на собі зацікавлені погляди чоловіків, а молодим людям здається, що до цих дамам їх тягне ніби магнітом. Новоутворення розповість і про те, що у його власниці будуть гарні діти.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: