Родимки на руках: значення, наскільки небезпечно, варто видаляти

Напевно, у багатьох є родимки на руках. Але що ж вони таке, і що кажуть про людину? Родимка, родима пляма, або невус — це пігментні утворення на шкірі, які являють собою цятки різних форм і розмірів. Найчастіше зустрічаються коричневого кольору, але можуть варіюватися від червоного до пурпурного або синього. Ця химерна відмітка є у кожної людини, незалежно від віку, статі, роду діяльності тощо.

Родинки на руках: значение, насколько опасно, стоит ли удалять
Наявність родимки на руці не небезпечно, але спостерігати за цим новоутворенням варто.

Коли і чому з’являються родимки?

Родимі плями бувають двох типів: вроджені і набуті. Якщо з першим видом все і так зрозуміло, то другий викликає ряд питань. Раптова поява невуса пояснюється:

 • Гормональними збоями і стрибками. Це пов’язують з хірургічними втручаннями, вагітністю, тривалим лікуванням, статевим дозріванням у підлітків, і іншими чинниками.
 • Ультрафіолетом. Коли на шкіру тривалий час впливають УФ-промені, в епідермісі відбувається активне виділення меланіну, внаслідок цього утворюються нові родимки.
 • Схильністю. Може бути спадковим явищем. Так трапляється, що у матері і дитини є однакові родимі плями.
 • Саднами та пошкодженнями шкіри. Якщо в ранку потрапляє інфекція, і вона довго гоїться, це провокує локальне скупчення меланіну.
 • Збоєм в роботі органів.
 • Впливом радіації/рентгенівського опромінення.
 • Старінням. Причин для появи невусів безліч. В основному це пов’язано з внутрішніми процесами організму, тому в першу чергу варто звернути увагу на стан здоров’я.

Наскільки небезпечно і чи варто видаляти?

Родинки на руках: значение, насколько опасно, стоит ли удалять
Небезпечними є опуклі і великі родимки на руці, т. к. вони більше схильні до небажаного травмування.

Прийнято вважати, що родимки — це своєрідне прикраса людини, показник його індивідуальності. Але не завжди вони нешкідливі. Дуже часто є наслідком або причиною виникнення серйозних проблем зі здоров’ям, наприклад — меланоми (злоякісні пухлини). Слід ретельно спостерігати за новими утвореннями на шкірі.

Людина знаходиться в групі ризику, якщо:

 • родимка змінила колір або форму;
 • збільшилася в розмірах;
 • з’явилася кровоточивість або виділення сукровиці;
 • стала неприродно щільної або, навпаки, м’якою;
 • утворилися маленькі ранки, тріщини або узелочки.

У разі появи тривожних симптомів або пошкодження самої родимки слід звернутися до лікаря, він і винесе рішення про видалення невуса, і підбере для пацієнта самий відповідний спосіб. Вже з’явилося багато методів для боротьби з меланомами, ось основні та найпоширеніші з них:

 • Видалення хірургічним шляхом. Під дією місцевої анестезії лікар видаляє злоякісний невус скальпелем.
 • Видалення лазером. новоутворення знімають шарами до освіти западинки, який з часом заживає.
 • Електрокоагуляція. З допомогою високочастотних розрядів струму поетапно зрізають невус.
 • Кріодеструкція. При використанні рідкого азоту руйнуються клітини недоброякісного невуса. Завдяки сучасному рівню медицини, проблема невусів вже не представляє великих клопотів. Головне, розпізнати недоброякісне новоутворення вчасно.
Родинки на руках: значение, насколько опасно, стоит ли удалять
Деякі люди схильні надавати особливого, «доленосне» значення родимок на руці.

Родимки і їх значення

Мітки, подаровані природою, віддавна привертали увагу людей. Якщо звернутися до старих книг з слов’янського фольклору, можна відшукати багато різних тлумачень, які пов’язані з родимими плямами, в залежності де вони розташовані: на зовнішній стороні або внутрішньої. Хіроманти навіть стверджують, що за ним визначають долю, багато дізнаються про людину, її погляди на життя, і трохи відкривають завісу майбутнього. Значення родимок на руках кожен тлумачить по-своєму.

Родимки на кистях і зап’ястях рук

Родимка на лівій руці обіцяє про важке життя, фінансові проблеми і сильний характер. А родимка на правій руці — про неймовірне везіння і успіхи. Родимка на кисті — хороший знак, людей з цією міткою чекає удача. Родимка на лівій кисті позначає людей непередбачуваних, суперечливих і схилених до авантюризму; родимка на правій кисті — працьовитих, енергійних і щирих. Родимка на зап’ясті лівої руки свідчить про те, що в майбутньому чекає цікава робота; родимка на правому зап’ясті означає багатство і егоїстичність. Багато дрібних родимок на руках говорить про егоїстичному і скандальний характер свого власника. А також якщо у людини дві симетричні «мітки» — це знак подвійної натури. Якщо родимка на тильній стороні правої руки — це хороший знак, що передвіщає щастя. Багато родимок на руках — знак оптимістів.

Родинки на руках: значение, насколько опасно, стоит ли удалять
«Магічне значення родимок на плечах — сила волі і наполегливість їх володаря.

Родимі плями на плечах

Якщо родимки розташовані на плечах, то це знак сильних і вольових особистостей. Їм характерні мовчазність і впертість, що нерідко є причиною виникнення бід і проблем. Таким людям не вистачає дипломатичності і поблажливості рішеннях. Часто заздрісні і ворчливы, не визнають авторитетів. Дуже страждають через свою негнучкість. Родима пляма на плечах символізують, як важку ношу, яку людина несе на собі через усе життя. Такі мітки у чоловіків означають мудрість у рішеннях, у жінки — навпаки. Для дівчини мітка на передпліччі значить вдалий шлюб, для чоловіків — успіх в роботі. Дуже багато родимок означають вірність і простоту.

Родимі плями на ліктях

Родимка на ліктях і ліктьовому згині характеризує людей ранимих, і нещасливих. Їм рідко посміхається удача, і все дістається тільки величезним трудом. Часто опиняються в центрі неприємних подій. Відчувають труднощі з грошима, несуть збитки. Однак, це люди творчі, добродушні, креативні, знають ціну успіху. Незважаючи на важку долю, намагаються не сумувати. Якщо вона знаходиться в районі правого ліктя, значить, це людина ненавидить брехню, з важким непоступливим характером. На лівому лікті — «мітка» кар’єриста і артистичного людини. Таких людей тягнуть досягнення, слава і самореалізація.

Родинки на руках: значение, насколько опасно, стоит ли удалять
В виду того, що невуси на долонях і пальцях зустрічаються не часто, в народі побутує думка про «особливому» значенні для їх носія.

На долонях і пальцях

А ось невусам на долонях приділяють особливу увагу. Вони зустрічаються дуже рідко і можуть тлумачитися по-різному. Простіше кажучи: чим вона більша, тим сильніше впливає на долю. Людина, у якого є родима пляма на долоні, зазвичай живе відлюдником. Це сильні, вольові люди, здатні змінювати долю. Вони працьовиті і наполегливі, не чекають подачок понад, люблять вчитися і досягають у цьому великих успіхів. Таких людей чекає легка життєва дорога і неймовірне везіння.

Якщо такі відмітини на правій долоні — це говорить про високу освіченість, схильність до творчості, про оптимізм і вміння виходити сухим з води», а також про прекрасних лідерських якостях. Ліва рука розповість про ощадливості, таланти до вивчення мов, дипломатичності свого володаря. Такі люди хороші маніпулятори і пестуни долі. Ну, а якщо родимка розташувалася на пальцях, то це поганий ознака, навіть, можна сказати, позначення двоїсте. Часто їх власники схильні навроків, псування, притягують до себе нещастя і негативну енергію. Але особлива увага приділяється пальцях, на яких вони з’явилися.

 • Якщо родимка красується на великому пальці, то її власникові дуже пощастило. Такі люди загальні улюбленці. Багато хто вважає їх привабливими.
 • Вказівний палець розповість про прекрасних лідерських якостях. Людина, у якого відзначений цей палець, володіє майстерністю ораторського мистецтва.
 • Якщо родимка розташована на середньому — це вказує на бажання виділитися, бути центром публічної уваги. Такі люди марять славою і популярністю. Найчастіше вони розкриваються як артисти або актори.
 • Плямочка на безіменному пальці часто говорить про самотню долю. Ці особистості довго не знаходять другу половинку, пізно вступають у шлюб.
 • А ось володарям мітки на мізинці стають люди корисливі. Природжені торгаші. Без праці вони провернуть складну операцію з найкращим для себе результатом.

Родимки на руках завжди приковують до себе погляди. Слід пам’ятати, що ці тлумачення дуже суб’єктивні, не варто надавати їм великого значення. Багато родимок на руці чи мало, чи вони на кисті руки, або на лівому зап’ясті, внутрішній стороні — не так важливо. Загалом це цікава тема для знаходження взаємозв’язків, спосіб аналізу характеру. Цікаво шукати знаки долі, які позначають певні події. Але, єдине, що може вплинути на долю людини — він сам.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: