Як відрізнити родимку від бородавки і як позбутися від новоутворень?

Часто люди задаються питанням, як відрізнити родимку від бородавки. Будь-які новоутворення на шкірі викликають у людини велику кількість питань і переживань. Зміни на шкірному покриві можуть бути як доброякісними, так і злоякісними. Тому важливо вміти встановити відміну від бородавки родимки. Це робиться самостійно в домашніх умовах або за допомогою консультації фахівця.

Как отличить родинку от бородавки и как избавиться от новообразований?
Родимку від бородавки відрізняється природою появи, оскільки у другому випадку справа йде з вірусом папіломи людини.

Поняття родимки і папіломи

Родимка. Причини появи

Родимки з’являються на тілі людини ще з моменту народження. Це доброякісні утворення, які не заважають і не приносять хворобливих відчуттів. Зустрічається родимка на шиї, на обличчі та по всьому тілу. Якщо невуси не піддаються механічним пошкодженням, то вони безпечні. Однак при впливі зовнішніх факторів родима пляма перероджується в меланому. Злоякісні родимки це онкологічне захворювання, яке потребує спеціалізованого лікування.

Родимки бувають чорні, білі, червоні і коричневі. Червоні родимі плями виникають з-за великої кількості кровоносних судин. Коричневі і чорні невуси стають за рахунок меланіну. Щоб убезпечити себе від переродження рідного плями, необхідно вчасно проходити огляд у дерматолога. У групу ризику потрапляють наступні категорії:

  • Вагітні жінки і підлітки. Це зумовлено різкою зміною гормонального фону.
  • Люди, які змушені тривалий час перебувати під впливом ультрафіолетових променів. Доведено, що ультрафіолетове випромінювання (сонце або солярій) провокує розвиток ракових пухлин.
  • Генетика. Якщо в роду траплялися ракові захворювання шкіри, необхідно особливо уважно ставитися до свого здоров’я.

Бородавки. Причин виникнення

Бородавки — це доброякісні утворення на людському тілі. Зовні вони схожі на вузлики. Досить часто людина плутає бородавку і висячу родимку. Нарости на людському тілі обумовлені наявністю папіломавірусу. Тому їх ще називають папіломи. Основні причини появи бородавок:

  • зниження захисних сил організму;
  • постійний стрес;
  • підвищена пітливість кінцівок.

Крім цього, наявність папілом на тілі можна побачити після контакту з хворим людина. Важливо після дотиків і рукостискань мити руки з милом. Часто літні люди зіштовхуються з проблемою старечих бородавок. Це доброякісний наріст і виникає він на тлі старіння людського організму. З’являються старечі бородавки на шиї та обличчі і абсолютно безпечні.

Відмінності родимих плям від бородавок

Встановити, який вид новоутворення може тільки лікар. Існують методи досліджень клітин і тканин, які допомагають фахівцю встановити точний діагноз. Поява будь-яких змін на тілі цікавить людину. Так в чому ж різниця і як зрозуміти, чим відрізняється невус від папіломи? Для цього існують відмінності, які вказані нижче.

Форма і структура

Щоб визначити відміну, потрібно уважно оглянути місце виникнення невуса. Для цього використовується лупа або збільшувальне скло. Родимка найчастіше плоска, а бородавка — це наріст на шкірі. Щоб оцінити структуру, необхідно помацати наріст. Папіломи відрізняються шорсткість поверхні. Вони трохи жорсткуваті за рахунок ороговілих клітин. Родимі плями відрізняються гладкістю і на дотик вони більш м’які.

Как отличить родинку от бородавки и как избавиться от новообразований?
Родимки, як правило, темніше за кольором ніж бородавки.

Колір і відтінок

Це дуже простий спосіб, який допомагає визначити відмінності. Завдяки меланіну невус темніший за кольором. Найчастіше зустрічаються червоні, коричневі і чорні. Бородавки на людському тілі зустрічаються зі світлими відтінками. Вони бувають білі, тілесні і трохи рожеві. Іноді зустрічаються жовтого і сірого кольору. Тому досить лише уважно вивчити колір, хоча це не гарантує 100% правильного діагнозу.

Кількість і розташування

Родимі плями зустрічаються набагато частіше на людському тілі, ніж бородавки. Родимки з’являються на людському тілі ще з моменту народження і у процесі життєдіяльності їх кількість збільшується. На утворення папілом впливають як зовнішні фактори, так і внутрішні зміни здоров’я організму. Бородавки мають свою особливість. Якщо вони розташовані близько один від одного, вони можуть зростатися. Родимки розташовуються окремо. Однак, якщо на тілі з’явилася родимка або бородавка, її краще обстежити у дерматолога.

Як позбутися від новоутворень?

Позбутися від бородавок можна за допомогою засобів народної медицини. Але найчастіше лікарі рекомендують новоутворення прибрати. У народі найбільш популярні засоби від бородавок: часниковий сік, настоянки чистотілу, лляне масло і плоди горобини. Вони ефективні від папілом, проте рідко використовуються для лікування родимок. Лікування бородавок і родимих плям краще всього починати з відвідування дерматолога. Тільки фахівець правильно визначає діагноз і допомагає визначитися з лікуванням.

Ефективний засіб для видалення новоутворень: хірургічне втручання та лазерна процедура. Такі способи допомагають позбутися від наростів, щоб вони при ушкодженнях не переростали в злоякісні пухлини. Після операції залишається невеликий шрам іл рубець. З часом його теж не буде видно. Важливо пам’ятати, що ефективно лікує лише лікар.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: