Прищ на родимці: що робити, як відрізнити, причини

Поява прищів на шкірі — явище не з приємних. Коли з’являється прищ на родимці, особливо той, який болить при обмацуванні, багато людей лякаються і поспішають відвідати лікаря. Підвищене занепокоєння людини виправдано, адже часто нешкідливий прищик сигналізує про початок переродження в злоякісне утворення. Чому з’являються подібні дефекти шкіри, і як їх лікувати в таких своєрідних місцях?

Прыщ на родинке: что делать, как отличить, причины
Поява прища на невусе зажадає терпіння і уважності до процесу дозрівання і сходження.

Загальна інформація про родимки

Родимка (невус) — вроджене або набуте плямочка на шкірі людини зазвичай невеликого розміру. Існує кілька різновидів родимок, що відрізняються за зовнішнім виглядом:

  • Плоске новоутворення. Має гладку суху поверхню. Родимка схожа на маленьке родима цятка. Не представляє небезпеки для людини.
  • Опукла. Родимка вилізла темного забарвлення, випуклої форми, з шорсткою поверхнею.
  • Бородавчаста. За зовнішнім виглядом родимка схожа на бородавку. Їй потрібно приділяти підвищену увагу, так як подібне утворення на шкірі легко відривається.

Під впливом певних факторів будь-який вид родимки може перерости з доброякісного утворення в злоякісне. Не тільки прищі можуть спровокувати виникнення цього процесу. Збільшення невуса в розмірах, біль під час дотику, припухлість шкіри біля новоутворення — ознаки, які часто призводять до виникнення початковій стадії пухлини.

Причини появи прищів на родимки

Поява вугрової висипки, як і інших нездужань, пов’язано з певними причинами. Прищі локалізуються на тих ділянках шкіри, де є сальні залози, які служать для виділення шкірного сала. Надмірна закупорка пір є чудовим ґрунтом для появи прищів. Невуси можуть розташовуватися в проблемній зоні, і теж піддаватися виникненню неприємних висипань.

Гормональний збій

Однією з причин виникнення вугрової висипки на родимих плямах і невуса виступають гормональні порушення. До них відносяться:

  • менструальний період у жінок;
  • період виношування дитини і годування груддю;
  • статеве дозрівання або, навпаки, клімактеричний період;
  • побічний ефект медикаментозних препаратів;
  • використання гормональної контрацепції.
Прыщ на родинке: что делать, как отличить, причины
Прищ може зрости на невусе з причини проблем у секреції сальних залоз.

Зміни шкіри

Родимки — складові частини шкірного покриву людини. Будь-які внутрішні нездужання стають віддзеркаленням стану шкіри. Найбільшою проблемою вважається посилена вироблення сальними залозами специфічного секрету. Внаслідок цього на родимці з’являються червоні прищі. Якщо червоний прищ перетворився білий, то після його видавлювання з’являться сильна біль, гнійні нариви, набряки ураженої зони.

Спадковість

Багато людей мають певну генетичну схильність до хвороб. Невуси не є винятком. Якщо на тілі людини є велика кількість родимих плям, то ймовірність того, що на цьому місці повинні вилізти червоні прищі збільшується вдвічі. З давніх пір розташування родимок на певних частинах тіла пов’язували з різними прикметами і забобонами.

Прыщ на родинке: что делать, как отличить, причины
Укус комахи може стати причиною утворення прищика на невусе.

Укуси комах

Прищик на родимці, який вискочив внаслідок укусу кровосмоктаючого комахи. Зазвичай він викликає сильний свербіж, який проходить через деякий час. Не варто також забувати, що літаючі комахи є розповсюджувачами інфекцій, тому розчісувати область укусу не потрібно. На сьогоднішній день існує безліч мазей, гелів для моментального усунення свербежу. Коли з’явився прищик під родимкою або на ній, і він помічений вже не в перший раз, потрібно звернутися до лікаря, щоб з’ясувати причину, і характер новоутворення.

Травми шкіри на родимці

Пошкодження шкіри близько від родимки і на самому невусе загрожує занесенням інфекції, запалення поверхні і, як наслідок, виникненням прища. Пошкодити наріст можна де завгодно: ненароком зачепивши рукою у сні, при одяганні (взування), при нанесенні макіяжу (якщо невус на обличчі), під час купання і т. д. Травмування шкірного покриву відкриває доступ шкідливим бактеріям, провокуючим гнійний нарив і пухлина. Видавлювати гній не можна. Своїми неправильними діями можна погіршити стан поверхні шкіри, і спровокувати більш великий запальний процес.

Онкологія

Однією з причин появи вугрової висипки на родимки може бути переродження новоутворення з доброякісної форми в злоякісну (меланому). Розвиток онкологічного процесу на цьому ґрунті — нерідке явище. Якщо на родимці схопився прищик або вугор — не страшно, але коли така мітка на невусе стала часто з’являтися, потрібно звертатися до лікаря-дерматолога. Далі, проходять діагностику, яка підтвердить або заперечить передбачуваний діагноз.

Є небезпека?

Будь-які невуси або пігментні плями на шкірі стають небезпечними, так як існує високий ризик їх переродження. У будь-якому випадку, якщо наріст на шкірі викликає сумніву, потрібно постаратися визначити причину його виникнення, потім звернутися до лікаря і пройти діагностичні обстеження. Отримані результати аналізів дадуть точний результат: розсіють сумніву чи попередять ускладнення.

Що робити в першу чергу?

Якщо з’явився білий прищ на родимці або цілком сформувався гнійничок, не потрібно їх видавлювати. Рекомендується підсушувати прищики спиртом або йодом кожні 2 години. Варто почекати день—два, і вони пройдуть самі. Якщо жінка думала, що для маскування прищик на обличчі можна використовувати пудру і тональні засоби, то вона сильно помиляється. Така косметика сильно закупорює пори, не даючи прыщу дозріти, і самостійно зникнути з шкірного покриву. Якщо вугрі та прищі не зникають з родимок протягом тривалого часу, при цьому накопичуючи в собі гній і провокуючи сильну біль, зверніться за медичною допомогою. При локалізації невуса на відкритій ділянці шкіри, який сильно схильний пошкодження, його видаляють хірургічним або радіохвильовим шляхом. Якщо процедуру провести акуратно сліду від родимки не залишиться.

Як відрізнити прищі з небезпечної локалізацією?

У більшості випадків прищ, який виліз на невусе в однині, вважається нормою. При регулярному їх виникненні підозра падає на меланому, адже часте вскакивание прищів вважається одним із симптомів цього онкологічного захворювання. Обстежити вугри та прищі на предмет злоякісності повинен лікар-онколог. Діагноз ставиться на підставі візуального огляду і проведених інструментальних досліджень.

До родимок на тілі потрібно ставитися дбайливо і уважно. Червоні прищі, вугри, гнійник не можна видаляти самостійно, так як ризик занести інфекцію дуже великий. Поєднання невуса і прищиків не потрібно сприймати, як небезпека, якщо вони не заважають у житті і не доставляють дискомфорту. У разі якщо є ймовірність порушити цілісність родимки, задумайтеся про її видалення. Це допоможе запобігти інфікуванню і можливе перетворення новоутворення в меланому.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: