Через скільки можна засмагати після видалення родимки?

Якщо родимки на тілі починають рости, травмуватися, свербіти або якось змінюватися, рекомендується видаляти їх. Скільки часу можна засмагати після видалення родимки визначають лікарі. За їх словами, для кожної людини строк встановлюється індивідуально, так як типи шкіри і пігментних плям бувають різними. Крім цього, деяким людям вони не радять приймати сонячні ванни, а після видалення рідного плями взагалі забороняють гуляти під сонцем. Так людина захищає себе від погіршення ситуації з шкірним покривом, наприклад, від появи раку.

Через сколько можно загорать после удаления родинки?
Обов’язковою умовою відновлення після видалення невусів є обмеження на «сонячні ванни».

Чи можна засмагати після видалення родимок?

Лікарі не радять засмагати відразу ж після видалення невуса. Це дозволяє попередити появу нових пігментних плям. Забути про сонячних променях доведеться до того моменту, поки шкіра, де раніше була родимка, повністю не заживе. Пацієнтам радять утримуватися не тільки від сонячних променів, але і не відвідувати деякий час процедури в солярії. Якщо ж пройшло достатньо часу і лікар дає дозвіл на засмагу, тіло все одно вимагає додаткового догляду і захисту у вигляді кремів.

Важливо! Рекомендується засмагати не довше ніж 2 години. В цей час варто включати перебування у воді.

Від чого залежить термін періоду без сонця?

Зазвичай лікарі не рекомендують засмагати протягом перших 3-4-х тижнів після видалення утворень. Але те, наскільки людині доведеться забути про сонячних ваннах після позбавлення від родимок, залежить як від вихідного стану шкіри, здатності регенерації, так і від типу невуса. Існують випадки, коли лікарі встановлюють строк від 2-х до 3-х місяців. Це означає, що операція була складною, а після неї довелося накладати шви і деякий час робити перев’язки, що затягнуло реабілітаційний період.

Скільки можна засмагати після видалення родимок?

Ні в якому разі не варто засмагати відразу ж після видалення рідного плями. В першу чергу слід дочекатися моменту, коли ранка повністю заживе, і тільки після цього вирушати на пляж. У кого-то період загоєння триває кілька днів, у кого-то — кілька тижнів, а то і місяців. Але навіть у такому випадку лікарі нагадують про сонцезахисних кремах, використання яких знижує ризик розвитку раку шкіри (іншими словами — меланоми). Крім цього, слід пам’ятати про те, що різні методи позбавлення від родимих плям характеризуються різними термінами загоєння шкіри:

Метод видалення Терміни загоєння
Електрокоагуляція і кріодеструкція протягом 7-10-ти днів
Хірургія від 2-х тижнів до 1-го місяця і довше
Лазерна терапія 7-10 днів
Через сколько можно загорать после удаления родинки?
В залежності від методу видалення родимок і їх кількості термін табу на загар може коливатися від тижня до місяця.

Після видалення родимок шкіру потрібно прикривати (це може бути як одяг, так і лейкопластир). Якщо ж мова йде про солярії, лікарі запевняють, що їх не варто відвідувати як мінімум перші 3 місяці після видалення рідного плями. В іншому випадку після такого роду процедур на шкірному покриві виникають рубці або шрами, які не лише виглядають неестетично, але й можуть викликати у людини дискомфорт.

Ускладнення і наслідки, що пов’язані з раннім засмагою

Лікарі запевняють, що найсприятливішим періодом для видалення родимок вважається осінь―зима. Це вони пояснюють тим, що після процедури не можна засмагати або відвідувати солярії, а в холодну пору року сонце не настільки небезпечне, а ось солярій може взагалі почекати. Якщо ж пацієнт вирішується на порушення цієї ради, він повинен пам’ятати, що засмага після видалення родимок веде за собою ряд нових проблем. А саме:

  • на місці, де раніше була видалена родимка, з’являтися нові пігментні плями;
  • епідерміс змінить колір або забарвлення стане нерівномірною;
  • з’являються тріщини, відчуття печіння, свербежу;
  • в області невуса випадає волосся.

Якщо на шкірі людини є велика кількість родимок або ж у нього світла шкіра, засмагати забороняється. У такому випадку існує ризик не тільки появи нових родимок, але і їх переродження в злоякісні пухлини — рак шкіри. Щоб уникнути подібних проблем, не варто приймати сонячні ванни з 10-ти до 16-ти годин. Безпечний загар повинен тривати не більше 2-х годин, при цьому не забувати використовувати сонцезахисний крем. Перед купанням лікарі рекомендують приймати душ і насухо витирати тіло, а після купання знову добре протирати шкіру, прикриваючи місця, де раніше були родимі плями.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
zmorshki.in.ua