Що робити, якщо на місці видаленої родимки з’являється нова?

Видаляти родимки чи ні — особиста справа кожного. Це залежить від багатьох причин: естетичних і медичних. Що робити якщо родимка зросла після видалення? Небезпечно це для здоров’я? Люди, які стикалися з подібними неприємностями, часто задаються такими питаннями. У будь-якому випадку при рецидиві невуса слід звернутися до лікаря-дерматолога, який допоможе розібратися з цією проблемою.

Что делать если на месте удаленной родинки появляется новая?
Зростання нової родимки на місці видаленої — не рідкісне явище, яке можна уникнути при правильному післяопераційному догляді

Видалення родимок

Родимки є на тілі кожної людини, у когось більше, у когось менше. Не завжди вони прикрашають тіло своєю присутністю. Їх здатність перероджуватися в злоякісні пухлини призводить до важкого онкологічного захворювання. Тому при виявленні у себе нових родових плям або опуклих наростів, люди біжать до лікаря, вимагаючи видалити підозрілу мітку.

Видалення родимок — серйозна процедура, що вимагає від лікаря високого рівня професіоналізму. Видаляти родимку потрібно в тому випадку, якщо вона турбує людини, наприклад: збільшилася в розмірах, болить при дотику, змінює колір і структуру. Якщо новоутворення розташоване в місці, яке часто піддається тертю або цеплянию, то його краще видалити, щоб не пошкодити і не занести інфекцію.

Причини рецидиву

Якщо на місці видаленої родимки з’явилася нова, потрібно шукати причину, так як іноді рецидив стає справжньою проблемою. Причини виникнення вторинного родимок на тілі людини:

 • Хірург неправильно визначив глибину темних тканин, з-за чого видалити родимку вийшло не повністю.
 • Неправильно обраний метод видалення родимок. Наприклад, використання кріодеструкції часто призводить до ускладнень. Рідкий азот здатний завдати опік шкіри, який після операції буде перешкоджати її загоєнню, а відкрита ранка — прямий доступ інфекції.
 • Занесення інфекції. У більшості випадків інфекція потрапляє в ранку після того, як видалили родимку. Причина в недостатньому догляді за ураженої областю, а також невиконання лікарських рекомендацій.
 • Переродження невуса. Відбувається як наслідок неправильного видалення новоутворення. У деяких випадках призводить до виникнення меланоми.
 • Самостійне видалення родимки. В домашніх умовах неможливо дотримуватися повну стерильність, з-за чого на уражене місце може потрапити інфекція. Знову ж існує ризик не до кінця видалити наріст. В результаті всього цього виникає рецидив невуса.

Чи небезпечно це?

Коли виникає родимка на місці видаленої — чи небезпечно це? Відповідь криється в проведених перед операцією дослідженнях на природу злоякісності наросту. Якщо гістологія, дерматоскопія або інші діагностичні методи проводилися до операції, і підтвердили доброякісність новоутворення, переживати не варто. У разі відсутності досліджень перед процедурою видалення ризик для здоров’я є. У деяких випадках можлива поява вторинних вогнищ зростання злоякісної пухлини.

Що робити якщо на місці видаленої родимки з’являється нове плямка?

Якщо на місці видалення родимки з’являється знову коричневе цятку або горбок, робити нічого не потрібно. Головне, щодня оглядати проблемне місце на шкірі. Якщо в місці видалення невуса формується шрам або рубець, можна звернутися до лікаря, який випише лікарські засоби, що сприяють швидкому загоєнню ранки і розсмоктуванню шкірного дефекту.

У тому випадку, коли рецидивному новоутворення доставляє занепокоєння і проявляється неприємними ознаками, потрібно негайно звернутися до лікаря. При рецидиві невуса злоякісного характеру з’являються такі ознаки:

 • якщо родимка з’явилася і болить при дотику;
 • з’являється сильний свербіж шкіри;
 • поверхня лущиться і покривається дрібними тріщинами;
 • з-під наросту сочилася кров;
 • зростає родимка в розмірах;
 • наріст змінює колір і структуру.
Рецидив невуса на місці раніше віддаленої вимагає повторного видалення.

Якщо у людини наявні всі вище перелічені ознаки — це загрожує неприємними наслідками. Лікар проведе необхідні дослідження для визначення характеру злоякісності. При виявленні раку на початковій стадії важливо вчасно почати терапію. Операція, проведена на початковому етапі, буде успішною. При хірургічному методі лікування проводиться висічення меланоми і близько розташованих тканин. У тому випадку, коли метастази встигли поширитися по всьому тілу людини і заразили життєво важливі органи, на жаль, лікування буде безрезультатним.

Якщо видалення проходило без гістології

Перед проведенням видалення невуса лікар зобов’язаний провести дослідження на природу новоутворення. Це необов’язково дороге гістологічне дослідження. Потрібно згадати, яку процедуру проводив діагностик — дерматоскопію або пункцію. Будь-який з методів оцінює характер новоутворення з не менш точним результатом, ніж гістологія. Тому при вторинному виникненні родимки переживати не потрібно, важливо щодня за нею спостерігати. При бажанні можна провести повторне видалення.

Профілактика появи нової родимки

До проведення операції з видалення родимки рекомендується пройти гістологічне дослідження, яке визначить характер новоутворення. Цей діагностичний метод вважається найбільш точним. Після підтвердження доброякісності невуса слід підібрати найкращу клініку і лікаря, який має достатній досвід роботи в цій області. Далі слід підбір методу видалення. Їх існує безліч, тому необхідно вибрати найбільш безпечний метод, що дає гарантію на повне видалення новоутворення. Щоб уникнути неприємних наслідків після видалення родимки, необхідно слідувати рекомендаціям, які зобов’язаний дати лікар:

 • Не мочити місце видалення наросту перші 7 днів.
 • Правильно обробляти уражену ділянку шкіри. Перед проведенням обробки ретельно вимити руки, щоб не занести інфекцію.
 • Через 1 тиждень на ранці з’явиться суха скоринка, яку ні в якому разі не можна видаляти. Ороговіла шкіра з часом відпаде сама.
 • Якщо операція зроблена в літній період, потрібно уникати тривалого перебування на сонці, не засмагати, і не відвідувати солярій. Якщо не виходить уникати прямих сонячних променів, ранку треба закривати одягом, зверху можна клеїти бактерицидний пластир. Потрапляння ультрафіолету може спровокувати виникнення пігментних плям в місцях ураження шкіри.

Дотримання ретельного догляду за ураженим місцем після видалення родимки — запорука успішного одужання і запобігання рецидиву новоутворення. Якщо на шкірі почали проявлятися рубці, необхідно використовувати мазі і крему, лікувальна дія яких дозволить приховати подібні косметичні дефекти. Грамотно виконана самостійна лікарська робота призведе до гарного результату.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: