Що робити якщо здер родимку: до якого лікаря звернутися

Люди, які травмували невус на тілі, цікавляться питанням: що робити якщо здер родимку? Ситуація не з приємних, і перше, що слід зробити — надати першу допомогу. При пошкодженні освіти може виникнути ряд серйозних наслідків, аж до трансформації здорового невуса в ракове утворення. У таких ситуаціях вдаються до хірургічного видалення.

Что делать если содрал родинку: к какому врачу обратиться
Травмування родимки небезпечно, тому важливо вчасно і правильно обробити ранку.

Чим небезпечна надорванная родимка?

Невуси — доброякісні утворення, розташовані на тілі кожної людини. Утворення бувають різного кольору, форми і розміру. Бувають плоскі, що не виступають над шкірним покривом, так і висячі, здерти які набагато легше. Розташовані невуси на різних ділянках тіла, однак ситуації, коли люди пошкодили родимку, найбільш часто спостерігаються, коли вони знаходяться на обличчі, руці, у волосяному покриві голови або на спині. Травмування невусів відбувається механічним шляхом, наприклад, коли родимка розташована в місці підвищеного тертя і зіткнення з одягом, так і хімічному, коли використовується косметичні продукти, до складу яких входять шкідливі хімічні компоненти.

Незалежно від того, яким саме способом було ненавмисно здерта родимка, і як вона виглядає, наслідки можуть бути серйозними. По-перше: в уражену ділянку шкірних покривів може потрапити інфекція, з-за чого почнеться запальний процес і нагноєння. Крім цього, за таких умов спостерігається і ще один симптом — новоутворення гостро болить. По-друге: здерта родимка може трансформуватися з доброякісного в злоякісне утворення. Тому при будь-якій ситуації, коли відірвалася родимка, важливо звернутися до лікаря, щоб уникнути ускладнень.

Що робити, коли содралась родимка?

Перша допомога в домашніх умовах

Лікарі сходяться на думку, що самому здирати, виривати і видаляти пігментовані освіти небезпечно. Тому рекомендують вдаватися до усунення їх у медичних установах. Якщо ж надірвали невус випадковим чином і пішла кров, важливо якомога швидше надати першу допомогу, яка включає в себе:

  1. Зупинку крові. Травмоване місце потрібно припекти перекисом водню. Для цього до невусу прикладається ватний тампон, рясно насичений перекисом. Залишають його на 20 хвилин. Якщо кровотеча сильна, то періодично змінюють тампон. Коли чоловік здер червону родимку, кров’яна рідина тече довше, ніж у випадку зі звичайним невусом. Якщо кров не припиняє йти з ранки більш півгодини, слід викликати швидку допомогу.
  2. Дезінфекцію. Ватний тампон змочується в антисептику, який дозволяє знезаразити ранку. Наприклад, можна помазати місце, де надірвалася родимка, «Хлоргексидином». Для зручності закріплюють тампон лейкопластиром.

Якщо людина роздер невус, але крові немає, швидше за все, пошкодження було незначним. Відбувається таке при голінні. У цій ситуації потрібно обробити ранку антисептиком і замотати стерильним бинтом.

Що робити, коли дитина здер невус?

Допитливість дітей іноді загрожує серйозними наслідками. Наприклад, коли малюк починає вивчати власне тіло, його цікавлять цятки на шкірі, які мають різний колір і розмір. Особливо це стосується тих утворень, які підносяться над шкірою або звисають. Одного візуального огляду дитині недостатньо і він може прикласти силу, щоб спробувати розколупати родимку або її видавити. Діти можуть і випадково роздряпати невус, здерти або просто відірвати. Щоб уникнути ситуацій, коли дитина здер родимку, батькам важливо з самого раннього віку пояснювати малюкові, що пігментовані плями на шкірних покривах небезпечно чіпати.

Крім того, потрібно постійно стежити за невусами на тілі дитини, контролювати їх розмір і колір. Якщо дитина сковырнул родимку, для початку вдаються до надання першої допомоги, а потім якнайшвидше треба поводитися з дитиною до лікаря. Спеціаліст прийме рішення, що ж робити з травмованим освітою: видалити або залишити гоїтися, якщо невус не несе небезпеки і не розташована в зоні постійного тертя.

До якого лікаря звернутися і коли?

Что делать если содрал родинку: к какому врачу обратиться
Після надання першої допомоги людині, що здер невус, слід звернутися до хірурга.

Якщо здерти родимку, в першу чергу, важливо вдатися до надання першої допомоги. Як тільки новоутворення продезнфіковано і заклеєні пластиром, що запобігає потраплянню в нього інфекції, людині важливо звернутися до лікаря. На прийом можна записатися як до дерматолога, так і до хірурга або онколога. Важливо сказати, що якщо роздер родимку до крові і невус відірвався повністю, то його потрібно принести з собою на консультацію до фахівця, попередньо помістивши в ємність з розчином. Робиться це, щоб лікар зміг провести дослідження невуса і виявити його характер (доброякісний або злоякісний).

Після візуального огляду родимки і дерматоскопії призначає лікар або курс терапії, або видалення невуса. Коли родимка має злоякісну природу, обов’язково вдаються до її усунення хірургічними способами. Якщо ж невус носить доброякісний характер, пацієнту не варто переживати. Лікування, коли людина відірвав родимку, буде будуватися на тому, що хворому потрібно дотримуватися гігієни і мазати травмовану область шкірного покриву спеціальними мазями, призначеними лікарем. Лікарські засоби допоможуть не допустити симптоми інфікування і виникнення запальних процесів.

Профілактика

Щоб не допустити того, що содралась родимка, важливо дотримуватися поради лікарів. Перше, що рекомендують лікарі, — стежити за гігієною рук і нігтів. Це один з принципів, оскільки часто невуси травмуються нігтями. Можна випадково розчесати освіта, подряпати або відірвати. Тому гігієна рук завжди повинна проводитися дуже ретельно. Під нігтями знаходиться багато бактерій, з-за яких в ранку, утворену від здирання родимки, потрапляють мікроорганізми, що провокують запальні процеси. Якщо поранили родимку нігтями, може розвинутися навіть рак шкіри.

Крім цього, потрібно стежити і за одягом, яка може надірвати невус. Якщо родимки розташовані в місцях підвищеного зіткнення з нею, то предмети гардероба вибирають просторі. Одяг не повинна тиснути на невуси і постійно їх натирати. Крім того, лікарі рекомендують віддати перевагу тим речам, які зроблені з натуральних матеріалів, і відмовитися від синтетичних.

Не рекомендується використовувати грубі мочалки. Замість них краще зробити вибір на користь м’яких і ніжних предметів гігієни. Часто родимки травмується саме в процесі купання, коли люди піддають шкірні покриви надмірного масування мочалками. Незайвим буде і акуратне використання абразивних засобів, наприклад, скрабів. Засіб не рекомендують наносити на ділянки тіла, де розташовані висячі родимки або ж спостерігається підвищений скупчення плоских. Речовини, отшелушивающие огрубілу шкіру, іноді травмують невуси, провокуючи ряд ускладнень. Також акуратність важливо дотримуватися і після прийняття ванни, при протиранні тіла рушником, особливо коли є родимка, яка надорвана. Не слід робити дуже швидких і агресивних рухів, промакивать шкірні покриви потрібно акуратно.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: