Причини появи висячих родимок і їх лікування

Часто люди лякаються, коли на їх шкірі з’являються сильно виступаючі, немов висять родимки. Вони завдають занепокоєння людині як своїм далеко не естетичним виглядом, так і боязню того, що їх активне виростання сигналізує про рак. Які причини того, що на шкірі людини з’являються висячі родимки? Чи говорить зростання таких утворень про те, що в організмі відбуваються онкологічні процеси, і чи потрібно негайно їх видаляти?

Причини появи висячих родимок і їх лікування

Що це таке?

Родимка – це скупчення клітин шкіри, що містять меланін. Колір її буде визначатися кількістю цього пігменту в організмі людини. Якщо володар невуса світловолосий і світлошкірих, то, скоріше за все, утворення буде не темнофарбованим, а світлим або рожевим Тому часто люди, у яких є вірус папіломи людини, беруть нарости за прояв хвороби – бородавки, і при випадковому їх пошкодженні не надають цій події значення. У таких випадках визначити характер і належність утворення на шкірі може виключно фахівець, маючи на руках результати аналізів.

Розрізняються невуси також і за формою. Деякі з них абсолютно пласкі, а деякі значно виступають над поверхнею шкіри, немов звисаючи над нею. Коріння таких наростів можуть розташовуватися всередині епітелію (висячі родимки) або на поверхні шкіри (родимки на ніжці). Незалежно від виду кріплення і форми, ні про яких страшних процесах, що відбуваються всередині організму, поява подібних утворень, як правило, не сигналізує. Зростання і тих, і інших невусів виходить з одних і тих же причин і механізмів, також однакові наслідки їх пошкодження.

Причини утворення

Нові невуси виростають на тілі людини постійно протягом всього його життя, це цілком нормальний процес. Але більший відсоток випадків, коли на шкірі з’являються родимки висячі і на ніжці, доводиться на ті періоди, коли організм зазнає гормональні зміни. Так, утворення на тілі наростів найбільше схильні підлітки, вагітні жінки та люди, що переживають стрес.

Володарями таких помітних невусів можуть стати люди, які мають на тілі значну кількість пігментних плям або просто великих і опуклих утворень. Також наголошується, що активне зростання пігментних утворень починається на тілі тих людей, які довго і в несприятливі годинник знаходиться на сонці або відвідують солярії. У таких випадках вони виростають на відкритих і рухливих ділянках шкіри – шиї, спині, обличчі і пахви.

Вважається, вірус папіломи людини також може стати поштовхом того, що на шкірі з’являються висячі родимки. Американські вчені висловлюють думку, що різке початок старіння може спровокувати появу опуклих невусів.

Небезпечні місця

Висячі родимки дуже сильно виступають відносно поверхні шкіри. Незалежно від місць їх розташування завжди існує ризик випадково зрізати невуси або натерти одягом. Родимка на ніжці, як видно з її назви, кріпиться до шкіри дуже ненадійно і будь-який неакуратний рух може привести до її здирання. Вона виглядає зовні як м’який роздутий кульку, приліплений до поверхні тіла.

Проблема таких невусів полягає не тільки в їх височиною над рівнем шкіри. Як правило, висячі родимки виростають в дуже незручних місцях – на шиї, пахви, на спині і в паху. На цих ділянках тіла нарости сильно схильні до ризику травмування. Так, що знаходяться під пахвою родимки можна ненавмисно збрити або зіпхнути. Пошкодження невусів, що знаходяться в цьому місці, через велику кількість мікробів по сусідству з потовими залозами, може привести до серйозного запалення.

Зросла на шиї родимка на ніжці може бути пошкоджена ланцюжком або в просто в процесі сильного потирання шкіри рукою. Також в цьому місці нарости можуть натиратися щільними комірами одягу і ременями. Сильно виступаючі утворення на спині можуть бути травмовані при масажі або використанні різних аплікаторів. Найчастіше людина не бачить, де саме ззаду у нього розташовуються родимки на ніжці, і здійснюючи будь-які процедури може просто відірвати їх.

Якщо у жінки є велика родимка під пахвою або на спині, вона може травмуватися при носінні бюстгальтера. Щільні деталі білизни можуть тиснути або зачіпати при рухах утворення на шкірі. Виступаючі невуси при цьому травмуються, а родимки на ніжці і зовсім можуть відірватися від поверхні.

Висячі родимки в паховій області, як правило, не доставляють людині незручностей. Але в зв’язку з сучасними вимогами багато людей не тільки доглядають за зоною бікіні, а й прагнуть начисто збрити все небажане волосся. Перш ніж братися за верстат, краще уважно вивчити поверхню шкіри, щоб випадково не видалити невус.

Травмування родимок

Дерматологи та онкологи рекомендують видаляти ті утворення, які знаходяться в небезпечному або незручному місці. Найчастіше травмуються висячі родимки на шиї і під пахвою.

Будь доброякісний невус при частому натирання і пошкодженні за рахунок мутації клітин може переродитися в меланому.

Якщо ви випадково порізали або подряпала висячу родимку, і з неї пішла кров, вам потрібно за допомогою перекису водню зупинити кровотечу. Утримувати рясно змочену засобом ватку потрібно близько півгодини, оскільки пероксид водню служить в основному для знезараження. Особливо уважно до дезінфекції потрібно підходити в тому випадку, якщо у вас пошкоджена родимка під пахвою. Через близькість потових залоз на поверхні шкіри присутній дуже багато бактерій, які, потрапивши через ранку всередину невуса, можуть викликати обширне запалення.

У разі видалення родимки на ніжці, крім зупинки кровотечі, вам потрібно буде потурбуватися збереженням відірвалася невуса для проведення аналізів. Багато людей вважають, що якщо на поверхні шкіри більше немає утворень, а ранка зажила, то турбуватися нема про що. Насправді коріння невусів можуть сидіти досить глибоко, і навіть якщо родимка була просто прикріплена до поверхні, є ризик, що частина її все ж залишилася в шкірі. Залишки доброякісного наросту можуть повести себе активно і переродитися в злоякісні.

Якщо невус почорнів і відвалився, не потрібно розслаблятися – вам слід зберегти цей шматочок в фізіологічному розчині, вільно що продається в аптеках, і віднести лікаря.

У всіх перерахованих випадках пошкоджень висячих родимок вам показано відвідування фахівця. Зверніться до дерматолога або онколога, дайте їм для аналізу віддалений невус і дотримуйтесь рекомендацій. Швидше за все, лікар порадить видалити родинки, що заважають.

Коли треба звертатися до лікаря?

Буває так, що з родимкою раптом починають відбуватися зміни. Є ознаки, які повинні вас насторожити:

  • висяча родимка за короткий період часу змінилася в розмірах;
  • змінився її колір – вона різко потемніла або посветлела;
  • родимка під пахвою або в іншому місці болить або свербить;
  • невус значно ущільнився.

Всі ці ознаки можуть сигналізувати про те, що доброякісна пухлина, можливо, переродилося в злоякісну пухлину, і вам потрібне термінове лікування.

Уважно потрібно ставитися і до тих невусам, які розташовані на відкритих ділянках тіла. Висячі родимки на шиї часто піддаються ультрафіолетовому опроміненню і ризикують перетворитися в меланоми.Як видалити родинки?

Народна медицина має масу рекомендацій про те, як видалити висячі родимки. Так, є методи лікування за допомогою йоду або настоянки чистотілу, ці засоби слід наносити на невус двічі в день до того дня, поки він не відпаде сам. У народі в такому ж алгоритмі використовуються касторка і масло полину для позбавлення від висячих родимок. Але оскільки доброякісна пухлина легко сплутати зі злоякісним, то, щоб не нашкодити собі, потрібно звернутися до лікаря і не займатися видаленням висячої родимки в домашніх умовах. Крім того, при використанні народних методів невус може переродитися в меланому.

Найкраще позбавлятися від невусів в кабінеті фахівця. Лікар візьме частинку освіти на гістологію, визначить її характер, і якщо наріст виявиться доброякісним, запропонує вам способи того, як видалити висячу родимку. Цю процедуру можна зробити за допомогою азоту, струму, лазера або шляхом хірургічного видалення. Залежно від розташування невуса лікар підбере відповідний спосіб. Глибока родимка під пахвою може зажадати використання скальпеля. За допомогою лазера фахівець може практично без слідів видалити неестетичні висячі родимки на шиї.

У будь-якому випадку видалення невусів повинно проходити під повним контролем лікаря. Не втрачайте часу і здоров’я при використанні народних методів, а при пошкодженні родимки або перших ознаках її активності записуйтеся на прийом до фахівця.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: