Родимка на соску: причини появи, є небезпека

З’явилася родимка на соску у чоловіка або представниці прекрасної половини означає, що володар — романтик, що вміє любити і обожнювати жінку (так кажуть забобони). Це безпечні освіти з низьким ризиком переродження в меланому. Причина появи — порушення гормонального фону, яке провокує високу активність пігменту, що накопичується в певних місцях. Точну причину появи та її природу медицина не вказує. Класифікують такі утворення на соску за різними параметрами, у залежності від небезпеки, розмірів, кольору та виду. Видаляти самостійно ні в якому разі не можна. При вагітності такі прояви зустрічаються часто внаслідок перебудови організму. Невус на соску — сигнал для перевірки, але не для паніки.

Родинка на соске: причины появления, есть ли опасность
Наявність родимки на соску може приносити дискомфорт, але не завжди це шкірне явище виправдано видаляти.

Причини появи

Посилена активність і скупчення меланіну в певних місцях провокує появи невусів. Це доброякісні утворення, безпечні для організму, але мають ризик перерости в меланому. Точної причини появи освіти на грудях або сосочку медицина не визначає. Родимка на ореолі соска або в інших місцях грудей може з’явитися через:

 • порушення гормонального фону;
 • генеалогічний фактор;
 • дії ультрафіолетових променів;
 • реакція на синтетичні медикаменти та косметичні засоби;
 • механічне пошкодження шкіри;
 • хвороби внутрішніх органів;
 • отруєння отрутами.

Виходячи з забобонів, коли з’явилася родимка у жінки на правому соску — вона буде хорошою дружиною і матір’ю, а шлюб буде щасливим. Родимка на лівому соску має зовсім іншу ознаку — нещасливе сімейне життя, самотність. У жінок це більш магічний знак долі, але різні ресурси мають свій погляд на значення невуса. Груди — дуже чутлива і важлива зона, тому потрібно бути уважним до будь-яких проявів шкіри, незважаючи на їх значення в забобонних поняттях.

Види родимок на грудях

Невуси на грудях поділяють, виходячи з різних характеристик. За розміром бувають маленькі (діаметром менше 1,5 см), середні (2-10 см), великі (10-30 см) і гігантські (більше 30 см). Невуси мають різну форму, структуру і відтінок. Буває плоска і висяча родимка, темна і світла. Нижче наведена таблиця з популярної класифікацією видів родимок.

Вид невуса на сосці Характеристика
Лентиго У вигляді пігментної плями. Колір коричневий або бурий. Провокує лентигиноз
Родима пляма Спровоковано підвищеною активністю меланіну у верхньому шарі шкіри
Опукла родимка Приймає колір від світло-жовтого до фактично чорного. Виступають над епідермісом у вигляді горбка
Блакитна родимка Пляму з синім або блакитним відтінком, гладкою і рівною поверхнею
Пігментна пляма Освіта з’являється з народження. Різних кольорів
Диспластичний невус Різних розмірів і форм, переважно з рудим відтінком

Також розрізняють гемангіоми (судинні невуси, що проявляються як вузли або горбки над шкірою) і несосудистые освіти (невелике узвишшя щільної структури).

Є небезпека?

Родимки на соску можуть приносити дискомфорт при лактації у жінок.

Переродження вузлика на соску в меланому — рідкісне явище. У групі ризику знаходяться пацієнти, в сім’ях яких є люди, що мають рак. Появи невуса на грудях ще не означає, що варто бити тривогу, але проявляти уважність потрібно. Уникаючи попадання прямих сонячних променів або солярію, також бути уважним при купанні в громадських водоймах — можна вберегти себе від негативних наслідків.

Родимка — безпечне освіту, але зміни можуть бути спровоковані внутрішніми хворобами. Небезпека переродження існує при травмуванні родимки, її механічному пошкодженні, подряпині, опіку. У такому випадку слід негайно звернутися за допомогою до лікаря і пройти необхідну діагностику. Самостійно видаляти родимку ні в якому разі не можна.

Небезпечні симптоми

Основними симптомами, які можуть підказати, що з невусом щось не так, є:

 • зміни кольору родимки;
 • появи плям і неоднорідність тони;
 • швидкий ріст новоутворення;
 • здуття і ущільнення;
 • почервоніння шкіри навколо;
 • печіння, свербіж, біль і лущення шкіри на невусе і навколо нього;
 • підвищення температури тіла та біль у грудях;
 • розмивання країв.

Діагностувати справжню причину змін на невусе може тільки лікар. Деякі захворювання на початкових стадіях взагалі безсимптомні. Спочатку звертаються до дерматолога для візуального огляду і дерматоскопії. Ці аналізи дозволять виявити патологію розвитку освіти, структуру і вплив на навколишні тканини, форму і глибину.

Видалення родимки на сосці

Якщо новоутворення не викликає дискомфорт і больових відчуттів — видаляти його не потрібно. У такому випадку потрібно проходити систематичний огляд з діагностикою у дерматолога. Але якщо є передумови до переростання, то затягувати проблему не варто. Самостійне видалення протипоказано заборонено. Це може спричинити ряд серйозних проблем і порушити здоров’я пацієнта. Нижче наведено методи видалення.

Метод Опис
Хірургічна операція Проводиться хірургом в умовах стаціонару. Найрезультативніший метод, але після нього можливо появи шрамів на шкірі. Висікається сама родимка і в разі необхідності — прилеглі тканини. Курс реабілітації не тривалий. Вирізаний матеріал відправляють на гістологічний аналіз
Лазерне видалення Ефективний метод. Видалення проходить у кілька прийомів. Реабілітаційний період відсутній.
Кріодеструкція Заморожування за допомогою рідкого азоту. Проводиться тільки лікарем під постійним контролем і наглядом.
Видалення радіохвилями Можливий шрам після процедури. Проводиться за допомогою апарату «Сургитрон».
Електрокоагуляція Видалення родимки на соску з допомогою низького заряду струму. Може залишати опіки.

Соски — ніжна і сприйнятлива зона, тому терапія при позбавленні від невуса повинна проходити тільки в спеціалізованих клініках і при спостереженні лікаря, зі взяттям попередніх аналізів.

Поява родимок на соску при вагітності

Під час вагітності у жінки сильно змінюється гормональний фон, що часто провокує появу родимок, як спадковий фактор і ультрафіолет. У такому становищі вже наявні вузлики здатні піддаватися деформації, рости або змінювати форму. Найчастіше цей процес безпечний і пов’язаний з гормональною перебудовою. Але пацієнтці варто бути уважним і провести спостереження у лікаря, так як будь-які зміни в організмі мами впливають на плід. Якщо ущільнення піддається травмуванню — обов’язково видалення з соска.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: