Родимка почервоніла і опухла: що робити, симптоматика

Часто людей турбує питання: чому утворилося почервоніння навколо родимки? Такий стан не рідкість і з’являється воно-за розвитку в організмі певних патологій або ж при травмуванні. Тому важливо розібратися, чому родимка може опухнути і навколо неї з’явитися подразнення.

Родинка покраснела и опухла: что делать, симптоматика
У разі якщо з невусом відбуваються зміни в кольорі або розмірі — краще зверніться до лікаря.

Причини почервоніння і припухлості родимки

Чому з’являється почервоніння після травми?

Стан, коли родимка почервоніла і опухла, викликають травматичні фактори:

 • Пошкодження механічного характеру. На тілі людини розташовується багато родимок, які ніяк не заважають нормальній життєдіяльності. Але існують і знаходяться в таких місцях, які постійно змінюються при різних маніпуляціях. Це відноситься до утворень на шиї, у волосяному покриві голови, під пахвами або в паховій області. Механічні пошкодження згубно позначаються на утвореннях, чого вони можуть червоніти і опухати навіть після того, як людина вже забув про травмування. Часто від пошкоджень такого характеру страждає родимка у дитини, оскільки малята ведуть надмірно активний спосіб життя.
 • Хімічні ушкодження. Негативно впливають на утворення і хімічні речовини. Наприклад, косметика, у складі якої знаходиться велика кількість синтетичних компонентів, засоби особистої гігієни з поганими складовими і агресивна побутова хімія.

Якщо не було травми

Якщо невус змінився без ушкодження — виключіть подальший негативний вплив ззовні.

Почервоніти і опухнути освіти можуть і по наступним причинам:

 • Тривале перебування під сонячними променями. При постійному отриманні опіків від сонця на тілі людини часто утворюються нові родимки, а старі освіти змінюються. Тому важливо довго не перебувати під ультрафіолетовим випромінюванням без застосування спеціальних засобів, створених для захисту.
 • Видалення освіти самостійно. В нинішній час в аптеках представлено чимало засобів, які призначені для видалення родимок. У народній медицині теж існують рецепти, які обіцяють зникнення утворень. Однак фахівці сходяться на думці, що самостійне видалення родимок неприпустимо, оскільки воно не буде виконано належним чином. Максимум, що вийде у людини за допомогою таких засобів — видалення верхнього шару шкірного покриву, але підстава родимки все ж залишиться глибоко і не зникне.
 • Видалення волосків з родимки. При видаленні волосинок, які ростуть з освіти, шкірний покрив травмується, тому в ранку проникає інфекція, область близько родимки свербить і спостерігається свербіж і припухлість.
 • Зміни в гормональному фоні. Обумовлені збої періодом статевого дозрівання, процесом вагітності або настанням клімаксу у жіночої статі. Крім цього, дисбаланс гормонів відбувається і при різних гормональних хворобах.
 • Трансформація освіти в злоякісну пухлину. Цей фактор є найбільш небезпечним, оскільки може закінчитися летальним результатом. При підозрі на меланому важливо негайно звернутися до фахівця, який призначить ряд потрібних аналізів для виявлення характеру освіти.

Симптоматика

Крім почервоніння родимки, часто присутні додаткові симптоми:

 • родимка опухла і має нерівні, нечіткі межі;
 • форма змінилася і стала несиметричною;
 • відтінок освіти став іншим;
 • розмір збільшився;
 • здулася область біля освіти;
 • присутній свербіж і больові відчуття при дотику.

Існує небезпека?

У випадках, коли були помічені вищеописані зміни в освіті, важливо не зволікати з візитом до лікаря і не вдаватися до самолікування, особливо якщо опухла родимка на обличчі. Самостійна терапія виявиться не тільки неефективною, але і здатна завдати серйозної шкоди організму, оскільки нерідко в ранку потрапляє інфекція, що загрожує серйозними запальними процесами і подальшим перетворенням з доброякісного в злоякісне утворення. Причому це не залежить від того, наскільки у людини сильний імунітет і веде він активний спосіб життя. Ракові пухлини можуть утворитися в будь-якої людини.

Що робити?

Якщо родимка почервоніла і збільшилася, категорично забороняється робити на ураженому місці примочки, припікати його спиртом або йодом. Важливо відразу ж звернутися до фахівця, який проведе необхідну діагностику, призначить аналізи і встановить, яка причина спричинила за собою почервоніння і пухлина. Призначається або комплексне лікування або видалення освіти хірургічним шляхом.

Якщо доводиться вдаватися до видалення, проводить його виключно лікар-онколог. Медицина нашого часу багата методами оперативного видалення родимок, найбільш поширеним з яких виступає видалення утворення з допомогою скальпеля. Крім цього, використовується рідкий азот і високочастотний ніж. Найбільш щадним способом вважається видалення за допомогою лазера. Метод втручання визначають виходячи з того, в якому місці розташовується новоутворення.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
zmorshki.in.ua