Родимка під пахвою: як видалити, причини появи

Приблизно у 90% населення планети на різних ділянках тіла присутні родимки. Деякі з них можуть не впливати на стан здоров’я людини, але родимка під пахвою все-таки приносить клопоти. Для чоловіків це не проблема, так як вони рідше або зовсім не голять пахви, а ось у жінок цей процес проходить складніше. Важливо пам’ятати, що травма пігментованого освіти несе небезпеку для здоров’я.

Родинка под мышкой: как удалить, причины появления
Родимка під пахвою схильна до ризику травмування при проведенні звичайної естетичної процедури депіляції волосся.

Причини появи невусів

Ніхто не в силі вплинути на місце появи невусів. Людина або народжується з ними, або вони утворюються на певному етапі життя. При народженні пігментовані плями, як правило, світлі і стають помітними лише після збільшення поверхні, що відбувається приблизно на 2-му році життя дитини. Що насправді стало причиною появи цих утворень, може сказати тільки досвідчений лікар, як і те, чи несуть вони небезпека здоров’ю. Проте знати причини появи невусів все-таки рекомендується. Ними виступають:

  • статеве дозрівання;
  • вагітність;
  • спадковість;
  • ультрафіолетові промені;
  • травми і віруси.

Чи небезпечні висячі родимки під пахвою?

Невуси на тілі людини зустрічаються різних розмірів і кольорів, але одними з найбільш неприємних вважаються висячі родимки в пахвах. Там ніжна шкіра, вона в рідкісних випадках потрапляє під сонячні промені. Висячі невуси в правої або лівої пахви — доброякісні, але приносять дискомфорт і легко травмуються, особливо у жінки, так як їй доводиться постійно видаляти волосся в області під пахвами, підвищуючи шанс механічного пошкодження освіти (наприклад, якщо дівчина збрила невус). Враховуючи ще той факт, що потові залози розташовані під пахвами, де багато бактерій, пошкодження висячі родимки в цій зоні призводять до ускладнень, зокрема, до перетворення в злоякісну пухлину. Крім цього, не менш неприємними є висячі родимки на шиї. Їх теж легко травмувати з-за постійного тертя одягу, а також на них частіше потрапляють сонячні промені.

Родинка под мышкой: как удалить, причины появления
Якщо невус під пахвою доставляє незручність і є ризик травмування — його краще видалити.

Варто видаляти висячу родимку?

Лікарі виступають за вилучення висячих родимок в області правої або лівої пахв. Проводити маніпуляції повинні як чоловіки, так і жінки. Зміна кольору і розміру невусів, свербіж, дискомфорт або кровотеча в цій області означають початок процесів, які можуть призвести до неприємних наслідків, аж до трансформації в злоякісне утворення. Але якщо формування не сильно заважає, його можна не чіпати.

Методи видалення родимок

Видалити висячу родимку під пахвою можна, вдаючись до різних варіантів. Однак у першу чергу здають аналізи і тести, щоб визначити природу виникнення невусів. Після цього хірург чи лікар-онколог призначає найбільш відповідну процедуру, щоб видалити не викликало наслідків. Застосовуються такі методи:

  • хірургічний метод, до якого вдаються для видалення великої плями і отримання матеріалу для подальшого вивчення;
  • кріодеструкція використовується для усунення невеликих невусів за допомогою охолодження рідким азотом;
  • лазеродеструкция підходить для видалення маленьких утворень, завдяки цьому методу родимка під пахвою або на обличчі безболісно усувається за кілька хвилин;
  • електрокоагуляція — легкий метод для позбавлення від невусів електричним струмом, який не завдає болю і не залишає слідів;
  • радіохвильовий метод усуває різні утворення, у рідкісних випадках з’являються рубці.

Родимка на пахви або біля неї іноді не заподіює незручностей, але за освітою потрібно ретельно стежити, так як будь-яка зміна означає ризик для здоров’я. Якщо невус зростає або викликає дискомфорт, не варто затягувати з візитом до лікаря або займатися самолікуванням. Родимка в пахвовій западині не додає нікому шарму, а от позбавлення від неї полегшує життя.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: