Чому не складаються стосунки з чоловіками

Чому не складаються стосунки з чоловіками

Ти ніколи не замислювалася над тим, що з по-справжньому хороших дівчаток згодом виростають ті найсильніші жінки, за якими, як за кам'яною бронею: надійна, порядна, розумна, пристосована до життя.

Чи добре живеться тій самій «залізній леді, з якою можна у вогонь і у воду, у розвідку та на Еверест, чи є в її долі особисте благополуччя, взаємне кохання – ніхто з оточуючих зазвичай не замислюється. Парадом командує переконаність: ну, ця дамочка точно не пропаде, роздобуде собі чоловіка самого-пресамого і буде з ним щаслива.

З чого складається визначення «хороша дівчинка»

Чому не складаються стосунки з чоловіками

Фото автора Alena Shekhovtcova: Pexels

«Правильна» за всіма статтями представниця прекрасної статі заслужено носить корону «хорошої», якщо відповідає деяким канонам, що склалися у суспільстві:

 • старанно вчиться, відноситься до групи хорошисток та відмінниць;
 • адекватно приймає виховні накази з боку батьків, бабусь і дідусів, багато в чому їм слід;
 • розвинена, інтелігентна в поведінці, а якщо любить розширювати світогляд усіма можливими способами, то ще й інтелектуалка;
 • не цурається спорту, гуртків за інтересами, має хобі, без толку цілими днями «груші не б'є», а займається корисними справами та речами;
 • старанна помічниця в домашніх клопотах, багатьма жіночими навичками починає володіти вже у дитинстві;
 • жаліслива, жаліслива, іноді через м'якість характеру зайво вразлива, але у складних ситуаціях готова допомогти всім і кожному;
 • вміє дружити, не зрадить, не «піде по трупах» на вирішення особистих завдань;
 • приваблива, легка у спілкуванні, вміє поводитися в неоднозначних ситуаціях.

Ось ти зараз все це прочитала і подумала: як усе це нудно, прісно та сіро. Ну хто зараз так живе? Ми з тобою не погодимося. Портрет “хорошої” незнайомки ми намалювали навскідку, її якості трохи ідеалізували, трошки прикрасили їхню позитивність.

Тим часом досвід багатьох поколінь показує, що такі майже «тургенівські» панночки зустрічаються в житті не так вже й рідко, просто соціум мало акцентує на них увагу. Немає ж ні галасливих скандалів, ні жорсткого піару себе, ні спроб прорватися на життєвий Олімп за всяку ціну. Нехай живуть собі зі світом, а світові вони не цікаві.

Прикро інше. Перелік «хороших» рисочок майже не співпадає зі списком «знаків», що стосуються жіночої «манкощі», беззастережної привабливості для чоловіків-мисливців, які шукають собі самку на всі часи. Адже ось що характерно. Ось таким безневинним істотам, що багато вміють, добре підготовленим до сімейного життя, відчайдушно не щастить у коханні.

Ні-ні, не на 100%. Якщо чоловік, який стоїть, розгляне в натовпі подібний скарб і зможе його розбудити, «розморозити», позбавити зайвої скромності, допоможе «загострити зубки», шлюби з такими чарівними добристками якраз ті, які «створюються на небесах». Так що з рахунків таких суперниць не скидай, моя жвава, просунута подружка.

Чому не складаються стосунки з чоловіками

Кому і чому не щастить у коханні?

Як жінки потрапляють у касту “сильних”

Поняття «сильна жінка» більш багатогранне, або, принаймні, мало порівнянне з терміном «хороша». Народжуються з вольовими якостями дівчата рідко, «обтесує» їх у «сталевий» варіант вже зазвичай саме життя.

Якщо й були задатки «непохитності» у характері від природи, у «м'яких» умовах дитинства та юності вони зазвичай нівелюються, але можуть проявитися пізніше. Велику роль розвитку бійцівських якостей часто грає батько, який готує до випробувань дівчинку, щоб могла за себе постояти.

Відомі й інші приклади із запеклістю, нав'язаною ззовні. Залишаються зовсім малюки сиротами, вимушено ростуть у дитячому будинку, де навіть мед не здається солодким. Знедолене середовище навчить і тримати удар, і над іншими владу знаходити за рахунок відчаю та сміливості.

Вільно чи мимоволі надягають на душу і серце «зброю» і ті, хто залишається без підтримки старших, якщо не в ранньому дитинстві, то в момент підліткового, незміцнілого дорослішання. У «справжнє» життя з усіма його сюрпризами потрапляють непідготовленими, але «науку виживання» освоюють за скороченою навчальною програмою.

Пропагувати істину, що найчастіше силою жінок наділяють «коріння з дитинства» або жорстокі обставини існування, не будемо, тобі цей постулат і так знайомий. Кримінальний девіз: не вір, не бійся, не проси – вони освоюють рано, і ніколи потім про нього не забувають.

А ми з тобою підійшли до того заповітного моменту, коли вже зможемо дати відповідь на запитання: чому сильним кохання в житті відміряно набагато менше, ніж слабкішим представницям прекрасної статі.

Чому не складаються стосунки з чоловіками

Щоденне буття сильної жінки у багатьох обивателів нерозривно пов'язане з її успіхами. Кар'єра або бізнес налагоджені, матеріальний достаток присутній, якщо стали матерями-одинаками, чад виховують несамовито, але з усією суворістю.

При цьому скрізь і завжди такий затятий борець за виживання у спідниці звик обходитися сам, допомоги у оточення не просить за жодних обставин, до себе близько, а тим більше в душу, нікого не пускає.

І ніхто навіть не здогадується, як за зачиненими від світу дверима у створеній своїми руками «фортеці» цій залізній дамі хочеться хоча б на хвилинку, сховатися за чиюсь спину, відчути підтримку, позбавитися від «личини» відчайдушної самотньої вовчиці.

Але наступного ранку на бездоганній, «блискучій» новенькій кухні, вона знову випиває свою чашку кави для бадьорості, в якій разом з цукром намішані гіркота і порожнеча, боїться обпектися жаром окропу і знову дме на воду, не вірить чоловікам і вже не чекає від кохання сюрпризів.

Чому так? Та все просто:

 • «королеве» складно знайти гідного супутника, який не поступається їй у заслугах і доблесті, їх ще «цуценятами» розібрали, та виховали інші жінки, доки вона боролася за процвітання;
 • вона нікому не довіряє з тієї простої причини, що «вчителі добрі були», давно навчили догмам і про «безкоштовний сир у мишоловці», і «про троянди, що вони для багатих», «і про третього зайвого», коли серцевий друг виявився банальним одруженим;
 • вона патологічно відстала зі своєю вічною зайнятістю від модних жіночих фішок, одягає те, що зручно, якісно та добротно, в салон краси ходить як на Голгофу, шкода витраченого на красу часу, так що шансів залучити чоловіка яскравою зовнішністю – зведені до мінімуму;

Чому не складаються стосунки з чоловіками

Giphy

 • тактики типу дурного хіхікання, кокетства, мистецтво спокушання їй відомі лише теоретично, читає вона багато, якщо вільний час знаходиться, але література все більше зі сфери бізнесу або гостросюжетної детективної лірики;
 • походи на всі ці дівич-вечори, посиденьки з подружками в кав'ярні за десертами – не її амплуа, зустрічі в ресторанах частіше носять діловий характер, з давньою приятелькою обговорюються гучні прем'єри та виставки, мистецтво їй не чуже, але справжнє;
 • на галасливих вечірках, банкетах, корпоративних заходах вона давно вже відчуває себе «білою вороною», алкоголь у великих кількостях не приймає, шлях «вколотися і забути» — зневажає, курить рідко, хіба що в хвилини стресового стану, а потім корить себе;
 • позбавляючи себе можливості розслабитися, поспілкуватися в неформальній обстановці за келихом вина або курилці, звужує коло потенційних знайомих чоловіків, невимушена розмова з якими могла б перерости в щось більше;
 • коханців «для здоров'я» вибирає за принципом: жодних взаємних обов'язків, не дурний, приємний зовні, фізично здоровий, приймає всі умови такої «угоди»;
 • у відпустку з усіма його принадами повноцінно вибирається рідко, на «танці-знайомства» не ходять, воліючи спочатку відіспатися, а потім побути в приємному безтурботному самоті, де вже тут курортні романи заводити;
 • сильних жінок люблять «підгортати» альфонси та інші подібні до них «приживали», ідентифікують їх відважні амазонки швидко, на безперспективні стосунки піти можуть, але від такого кохання нічого багатообіцяючого не чекають: нічого особистого – лише тимчасові задоволення.

Після всіх цих названих нами чесно передумов, які обіцяють знову і знову жіночу самотність без надійного партнера, ти вже, напевно, вирішила, що ставати ні «хорошою», ні «сильною» тобі не хочеться. Солодке кохання з цукерками та букетами куди приємніше.

На жаль, тут уже як «масть ляже». Якщо ти вже належиш до одного з цих «угруповань» — виправити становище буде непросто, але цілком можливо.

Шукай “золоту” середину в завидних якостях “хорошисток” зі сталевим характером і любов не обійде тебе стороною. Це ми тобі можемо сміливо гарантувати, Купідон ще той бешкетник, ніколи не знаєш, де і коли він дістане свій сагайдак з чаклунськими стрілами.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua