Як позбутися настирливої свекрухи назавжди та її впливу

Як позбутися настирливої свекрухи назавжди та її впливу

Здавалося б, свекруха не лізе у ваші стосунки із чоловіком безпосередньо, ти навіть не знаєш, які їй можна пред'явити претензії. Тим не менш, ти ніби перебуваєш у пастці, безпосередньо чи опосередковано залежиш від її настрою.

Свекруха приїжджає до вас, щоб допомогти зі справами чи поспілкуватися з онуками, але після цього у твоїй родині все йде не так, твої стосунки із чоловіком псуються. Давай подивимося, як можна обмежитись від нав'язливої свекрухи.

Кому вигідна ситуація, коли свекруха нав'язлива

Як позбутися настирливої свекрухи назавжди та її впливу

Фото автора Polina Tankilevitch: Pexels

Хоч як це прозвучало дивно, але це так і сісти. Якщо свекруха проявляється надмірну нав'язливість, постійно втручається у твою сім'ю, то ця ситуація влаштовує кожного з вас.

Поки ти не розберешся, які бонуси кожен із членів сім'ї отримує, ти не зможеш знайти вихід із ситуації.

 • Вигода свекрухи.

Нерідко свекруха маніпулює сином на почутті провини чи обов'язку. Вона робить все можливе, щоб він не забув, що “мама на нього поклала все своє життя”.

В результаті той за собою відчуває обов'язок, постійно дзвонить мамі, мчить першим її дзвінком.

Якщо свекруха має беззастережний авторитет у сина, то ця ситуація досить непроста. Він радиться з нею з кожного приводу. Вона в курсі всіх його справ, впливає на будь-яке рішення. Це така мудра подруга, яка ненав'язливо свідчить, що ти для неї не конкурент.

Свекруха підсвідомо переживає той факт, що ти недостойна її сина, забрала з її життя коханого хлопчика. Вона чекала, що тепер може насолоджуватися своєю владою над сином, але тут ти приходиш і все руйнуєш. Вона знаходиться в такому стані жертви, яка своєю маніпуляцією нав'язливо впливає на тебе та свого сина.

 • Вигода твого чоловіка.

Можливо, твій чоловік перебуває у соціальній чи фінансовій залежності від матері. Він своєю незгодою боїться втратити ті блага, які гарантовані йому статусом сина.

Якщо свекруха перебуває у стані жертви, то твої сварки з нею допомагають твоєму чоловікові позбутися нав'язливого почуття провини. Він нарешті розпрощався з внутрішнім дискомфортом, свою агресію він спрямовує не на матір, рідну людину, а на тебе.

На тлі тісного зв'язку з матір'ю, її постійного втручання у твоє з чоловіком життя, твій чоловік все ще перебуває у стані Едіпового комплексу, з яким він мав розпрощатися у далекому дитинстві.

Він все ще бажає, щоб вся увага матері належала йому і тепер його сім'ї. Ця залежність перенеслася у доросле життя твого чоловіка.

 • Твоя вигода.

Хоч би як це здалося дивним, але твоя вигода в тому, що ти опинилася в такій ситуації теж є. Інакше ти давно вирішила б питання, яке руйнує тебе.

Як позбутися настирливої свекрухи назавжди та її впливу

Як налагодити стосунки зі свекрухою?

Можливо, ти в дитинстві натикалася на стіну нерозуміння з боку батьків. Тепер же, у дорослому віці ти несвідомо прагнеш повернутися на той час і начисто переписати свій дитячий сценарій.

Можливо, ти неусвідомлено не виключаєш зради чоловіка. І тут нав'язливість свекрухи є певним гарантом сімейного життя. Вона не найнебезпечніший противник ваших стосунків із чоловіком. Ти привабливіший і молодший. Вона не претендує на твою роль. Нав'язлива свекруха ніби оберігає ваш союз від появи інших жінок.

Як позбутися настирливої свекрухи назавжди

Насамперед проведи аналіз, з'ясуй, чому ти опинилася у цій ситуації. Чому тобі вигідно стан жертви? Чому ти згодна залишатися в такій позиції, коли не враховуються твої бажання та інтереси?

 • Зрозумій проблему.

Важливий крок до вирішення проблеми у її усвідомленні. Почни реалізовуватись, як жінка, як професіонал. Створи собі такі ситуації, де б ти відчувала профі. Таким чином, ти зможеш підняти собі самооцінку.

 • Підніми свою роль.

Залиш за собою право вирішувати важливі питання. Зрозумій, що це твоя сім'я та твоє життя. Почни жити своїм життям сама. Роби все можливе, щоб у тебе з'явилися хоча б маленькі, але здобутки. Це зміцнить твою самооцінку. Тоді ти з більшою впевненістю зможеш заявляти про особистий інтерес.

 • Обговори питання нав'язливості свекрухи з чоловіком.

Дай своєму чоловікові зрозуміти, що тебе не влаштовує в ситуації, що склалася. Розкажи про свої почуття, говори з «Я-позицією». Не переходь на позицію «він» та «вона». Під час розмови не заперечи факт значущості свекрухи.

Підготуйся до розмови. Чоловікам характерна логіка. Чи не опускайся на емоції. Це лише зашкодить. Чітко, за пунктами, розкажи, що тебе не влаштовує і які ти бачиш шляхи вирішення ситуації.

Намагайся створити сімейний договір. Обговори його в рамках «ми та наша сім'я». Не став ультиматумів: “або я, або твоя мама”. Не обмежуючи власних інтересів, зазнач факт того, що ти готова допомагати свекрусі, але мінімізуй можливість прояву її нав'язливості.

 • Постарайся знайти свекрусі якесь заняття.

Можливо, що свекруха заповнює собою весь простір не зі зла. Це відбувається на тлі якоїсь внутрішньої травмованості. Їй потрібна допомога. Зазвичай у віці люди шукають собі заняття, духовний розвиток.

Запропонуй свекрусі можливості розвитку, може це релігія, якісь курси, що розвивають внутрішній стан. Тобі потрібно, щоб вона переключилася від твоєї родини на себе. Можливо це реалізація якихось талантів, творчості. Це зазвичай працює.

 • Встанови межі.

У нав'язливій свекрусі кордону немає. Якщо ти з ввічливості боїшся сказати ні, то вона буде скрізь. Причому вона щиро вірить, що все це благо, а ти «невдячна невістка».

Будь готова, що коли ти почнеш вибудовувати дистанцію, то свекруха почне ображатися. Це природно. Раз і назавжди проясни, що так, ви мама, близький родич чоловікові та онукам. Але є особистий простір, в який ніхто не допускається.

Нав'язливі свекрухи цього не розуміють. Вони щиро вірять, що ви одна велика сім'я, що вона стоїть на чолі клану. Пам'ятай, що у твоєму домі мають бути лише твої правила, які твій чоловік нехай донесе до своєї мами. Тобі буде важче це зробити.

Зрозумій, що всім догодити не вдасться. Як би ти не намагалася, неможливо зробити так, щоб людина не образилася. Інакше тобі доведеться опуститися рівня раба, повністю собі втратити.

 • Не доводь до скандалу.

Вияви терпіння, тут йдеться не про те, щоб буквально терпіти всі вчинки та негідну до себе поведінку. Терпіння – це ближче до мудрості, прийняття. Якщо ти доведеш до відкритого скандалу, то у війні з мамою ти програєш. Мама у твого чоловіка одна.

 • Чи не живи на одній території.

Навіть якщо у батьків чоловіка чудовий заміський двоповерховий будинок, не живи з ними на одній території. Це утопія. Нехай у вас буде маленька квартира, зате своя, де ти витимеш сімейне гніздечко.

У своєму помешканні все належить тільки тобі: всі речі, кухня. І свекруха, приїжджаючи раз на тиждень у гості, не зможе поводитися по-господарськи. Це просто не її територія. У домі батьків ти не маєш права на створення своїх правил.

 • Не налаштовуй чоловіка проти мами.

Він все одно не стане на твій бік. Чоловік у такій ситуації розриватиметься як між двома вогнями, між двома важливими для нього жінками. Ти вийдеш для його улюбленої мами ворогом. Чоловіком у цій ситуації керує безумовне кохання.

Швидше чоловік із болем у серці розірве з тобою стосунки. Тому що вона його мати, тут зав'язана кров. Тому ніколи не вставай на шлях відкритої війни.

Якщо при спілкуванні зі свекрухою ти отримуєш лише негатив, то обмежити це спілкування. Але в будь-якій ситуації прямуй до світу, бо мама має на сина великий вплив. Будь хитрому, постарайся в особі свекрухи знайти не суперницю, а соратницю. Тоді вона зробить все можливе, щоб зберегти ваш шлюб.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua