Як розірвати емоційний зв'язок із чоловіком

Як розірвати емоційний зв'язок із чоловіком

Серце рветься на частини! Біль такий, що хоч на стінку лізь. І часу минуло не так мало, а легше не стає.

«Все думаю, згадую, страждаю…»

Кожна річ у квартирі нагадує про нього. Кожне місце у місті повертає у спогади про нас. Нікуди не подітися. Наче все просякнуте його енергією. Він усюди…

Чому виникає емоційна прив'язка

Як розірвати емоційний зв'язок із чоловіком

Фото автора cottonbro: Pexels

І як у такому стані починати нове, щасливе життя? Як перепрограмувати себе? Стерти з пам'яті все, що нагадує його існування? Знайти б десь кнопку delete, і забути все, що якось асоціювалося б з нашими стосунками і з ним.

А зараз до реальності. Чи на щастя, чи ні, але такого чарівного і швидкого способу позбутися своїх почуттів не існує. Вас багато зв'язувало колись. І дуже радісні, і якісь сумні події, що загалом формують вашу картину. І процес емоційного «відв'язування» відбувається поступово.

Причини краще розглядати індивідуально в кожному окремому випадку, але є деякі, які найчастіше зустрічаються в житті.

  • Інфантильність

Коли ти не готова взяти відповідальність за своє життя, за свій вибір, за вирішення і проблеми, що виникають, а перекладаєш це на когось, то втрачаючи цього когось, ти відчуваєш себе покинутою маленькою дитиною.

Хто подбає? Хто все вирішить? Хто поможе? Тільки ти сама. І взяти цю відповідальність дуже складно. Особливо якщо ти не звикла все це робити. Потрібно чимало відваги та сміливості, щоб переступити цю межу, що відокремлює дитячу, залежну від якогось Батька позицію від незалежної, самостійної, і водночас вільної Дорослої позиції.

  • Нелюбовність у дитинстві

Якщо в сім'ї нечасто говорили слова кохання, був відсутній тактильний контакт, не показували всіляко безумовну цінність дитини і не хвалили її, то вже в дорослому віці людина шукатиме того, хто дасть їй це хоч у якомусь прояві.

І в момент, коли стосунки з цим, що давав любов, підтримку та турботу, чоловіком закінчуються, то виникає відчуття, що тебе обдурили. Дали частину кохання, а потім зникли. І щоб якось переключитися на когось іншого, а тим більше звернути свою власну увагу на себе, потрібно багато часу.

  • Страх самотності

Один із найчастіших страхів – залишитися однією (одному). Історія, що всі найважливіші в житті люди можуть залишити та піти. Із цим страхів складно відкриватися людям, впускати їх у своє життя, ділитися переживаннями. І якщо трапляється так, що чоловік, якому відкрилася дівчина, йде, — виникає величезна порожнеча, і нерозуміння, заперечення ситуації, що склалася.

Як розірвати емоційний зв'язок із чоловіком

4 види любовної залежності

  • Низька самооцінка

Те, що є основою безлічі проблем. Дівчина з низькою самооцінкою найчастіше сприймає кожного хлопця як єдиного, якого не можна упустити. І якщо відбувається розрив відносин, вона починає звинувачувати себе у цьому розриві. З'являється внутрішнє переконання, що вона більше нікому не буде потрібна, ніхто її не полюбить.

Якщо ти розумієш причини, звідки виникла емоційна залежність, то працювати з нею може бути легше. Але навіть не усвідомлюючи, чому є залежність, можна допомогти собі. І нижчеописані рекомендації, напевно, можуть стати для тебе деякою опорою.

Як розірвати емоційний зв'язок із чоловіком

Переживаючи емоційну прив'язку, складно відразу вжити якихось дій, спрямованих на турботу про себе. І це якраз і буде першим кроком відв'язати себе від минулого.

  • Турбота про себе

Хто, як не ти сама, знає, що тобі подобається, що піднімає настрій та наповнює ресурсом. Заповни час, який ти витрачаєш на спогади про нього, на те, що тебе радуватиме і відволікатиме.

Приділи час своєму ментальному здоров'ю, своєму тілу. Скраби, масажі, повноцінний восьмигодинний сон можуть стати відмінним початком для зміни фокусу з когось на себе.

  • Медитації

Медитативний стан – чудовий спосіб навчитися розслаблятися, занурюватися в себе, працювати з образами, підживлювати себе енергією та внутрішньою силою. Вибери відповідну музику, мантру, підпали пахощі, прийми зручну позу, і починай дихати.

Щоразу увійти в стан спокою буде все легше і легше. Але навіть після однієї медитації ти вже відчуєш, що твій внутрішній світ трохи заспокоївся.

  • Захоплення

Згадай, які хобі в тебе колись були. Або можливо, є щось, що ти давно хотіла спробувати, але не наважувалася. Можливо, це танці, співи, гра на фортепіано або навіть бокс. Різні захоплення не тільки наповнюють твоє життя, знайомлять із цікавими людьми, але й тебе роблять більш самодостатньою, цікавою та захопленою дівчиною.

  • Емоції

Що викликає у тебе емоції? Що може тебе вразити? Що здатне вибити тебе із звичної зони? Стрибок з парашутом, відвідування нової країни, чи щось неординарне та креативне? Поміркуй з собою і подумай, де б ти могла наповнити себе новими приємними переживаннями.

  • Цілі

Що може перенаправити твій погляд, спрямований у минуле? Правильно! Погляд у майбутнє. І саме це буде завершальним етапом роботи від емоційної прив'язки.

Наміти собі плани на наступний рік. Як ти бачиш своє життя через 365 днів? Хто поряд із тобою перебуває? Чим ти займаєшся? Можливо, захочеться щось кардинально змінити у своєму житті. Пропиши, які кроки ти можеш зробити вже зараз, щоб досягти намічених цілей.

Розлучення – справді складний етап у житті. І цей непростий період дуже важливо подумати себе. Звернути всю свою увагу на власні переживання, бажання та потреби.

Як тільки ти по-справжньому полюбиш усю себе, почнеш дбати про себе, і поставиш себе в центр свого Всесвіту, ти зрозумієш свою цінність та унікальність. І тоді наступні стосунки швидше за все будуть здоровішими та усвідомленішими.

Ну і пам'ятай, що якщо є якісь важкі моменти, які ти не можеш вирішити самотужки, тобі складно чи неможливо контролювати свій емоційний стан, і здається, що виходу немає, – у тебе є твій психолог, який завжди радий тобі допомогти .

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua