Хто змінює більше – актуальна статистика світу

Хто змінює більше – актуальна статистика світу

Досвід та стереотипи підказують, що чоловіки схильні до зрад. Проте останні дані свідчать, що жінки теж часто змінюють, але це не так афішується. Давай розбиратися за допомогою статистики, хто зраджує найчастіше: чоловіки чи жінки.

Що впливає на статистику змін

Хто змінює більше – актуальна статистика світу

Фото автора KoolShooters: Pexels

Звичайній людині не так просто зізнатися, що вона змінила свою другу половинку. Обман може призвести до розлучення, розлучення, проблем з репутацією, втрати довіри, погіршення відносин з дітьми.

У той же час, зрада це як гра. Тобі може бути цікаво навчитися приховувати її, грати з чоловіком, оточуючими, соціологами, які намагаються зібрати фактичні дані. І все це для того, щоб правда ніколи не випливла назовні. Саме про таку тенденцію говорять американські дослідники.

Саме про таку тенденцію говорять американські дослідники. Доктор психологічних наук Таммі Нельсон вважає, що жінки, можливо, зраджують частіше за чоловіків, просто вони навчилися це добре приховувати.

Покоління жінок боялися покарання за невірність. Ще XX в. вони залежали від чоловіків фінансово, та й закон був за чоловіків. За обман жінку могли позбавити життя, понівечити.

Нельсон підтримує сексолог К. Купер-Ловетт. Його досвід показує, що у приватних розмовах жінки зізнаються, що їхня зрада завжди залишиться таємницею для чоловіка, і вони ніколи в ній не зізнаються.

Але тенденція приховувати зраду – не єдине, що заважає зібрати вірну статистику про те, хто зраджує найчастіше.

Деяких людей відрізняє схильність до хвастощів, прагнення показати себе, як безрозсудного, нічого не страшного людини. Вони говорять про зради, яких ніколи не було, з єдиною метою покрасуватися перед друзями.

І якщо приховувати обман схильні жінки, то хвастощі в цьому питанні – доля чоловіків.

Але є ще один фактор, який може дуже впливати на статистику. Що вважати зрадою? Для більшості це стосунки зі статевим зв'язком, які тривають понад 6 місяців. Є ті, хто готовий сказати, що зраджують, якщо постійно зустрічаються з кимось більше за місяць.

А ось випадкові чи одноразові статеві зв'язки, поцілунки, побачення більшість респондентів зрадою не вважають.

Статистика зрад у шлюбі

Що б хто не розумів під невірністю, і хоч би як намагався її приховати, ось що про це питання говорить статистика. Тут увага звернена лише на подружні зради.

Хто змінює більше – актуальна статистика світу

Як часто зраджують люди?

 • Проведене у 2018 р. у США соціологічне дослідження показало, що хоч раз змінили своїм дружинам 20% чоловіків. Серед заміжніх жінок у невірності зізналися лише 13% респондентів.
 • Нині США проводиться інше опитування. Учасники заповнюють анкету онлайн. Оскільки дослідження ще завершено, фінальних результатів немає. Проміжні дані показують, що змінюють майже 67% чоловіків та 53% жінок. Усі вони перебувають у шлюбі.
 • Відповідно до дослідження, проведеного у Великій Британії, у невірності зізналися більше 25% одружених чоловіків і більше 18% заміжніх жінок. До речі, у 1990 р. серед дружин цей показник був 10,5%, а у 2010 р. – 14,7%.
 • Дані опитувань Італії говорять про те, що здійснюють зради 55% чоловіків та 34% жінок.
 • За неофіційними даними, у всьому світі обманюють подружжя 52% чоловіків та 48% жінок.

Ймовірно, всі ці відомості можуть вважатися вірними лише певною мірою. Непрямим доказом цього є те, що подружжя підозрює одне одного у зрадах набагато частіше.

Так, у Великій Британії близько 79% дружин вважають, що подружжя їм зраджує. Чоловіки схильні звинувачувати дружин у невірності у 62% випадків.

Останнім часом питання про зради дедалі більше уточнюються. Так, в одному з досліджень, також проведених у США, було поставлено питання про кіберсекс. У такій зраді зізналося 40% дружин та 30,5% чоловіків.

Зради у відносинах без шлюбу

Відповідно до даних «Левада-Центр», дедалі більше молодих обирають співжиття. Серед жінок прийнятними такі стосунки вважають 65% респондентів, серед чоловіків – 76%.

Якщо брати представників старшого покоління (віком від 55 років), то лояльними до співжиття виявляються 52% жінок та 60% чоловіків.

Ці дані важливі, оскільки дають підстави припускати, що ті, хто живе, належить до зради не так, як люди, які уклали шлюб. І ось чому:

 • Проживання не є шлюбом. Ніхто не говорить про відповідальність та зобов'язання. Вони тільки передбачаються. При цьому один партнер може брати на себе відповідальність, а другий вважатиме, що він вільний.
 • Починаючи жити разом, сторони не давали клятви вірності та обіцянок. Цей факт для багатьох означає, що статеві зв'язки з іншою людиною не є зрадою.
 • Деякі вважають співжиття сходинкою до шлюбу, на якій людина має право вибору – чи залишатися їй із цим партнером, чи намагатися будувати стосунки з іншими. Щоб зробити вибір, потрібно дізнатися, чи справді з цією людиною тобі краще, ніж із кимось ще.
 • Якщо немає штампу в паспорті, про відносини з іншими партнерами можна говорити більш відкрито. Отже, статично кількість зрад може бути більшою.
 • Проте співжиття можна вважати і періодом завоювання партнера, отже, вся увага має бути звернена на нього. Тоді обманів має бути менше.

Більшість респондентів у дослідженнях вважають спільне проживання аналогом шлюбних відносин. Партнери ведуть загальний бюджет, заводять дітей, разом відзначають свята та проводять відпустки.

Однак давай подивимося, чи змінює це щось з погляду зрад:

 • За даними служби національної статистики Великобританії, серед чоловіків у стосунках зраджує своїх партнерів 57% респондентів, серед жінок – 54%.
 • Інформація російських дослідників свідчить про те, що 76% молодих чоловіків, які не одружилися, але перебувають у відносинах, хоча б раз змінили своїй партнерці. Серед дівчат віком до 25 років цей показник – 12%. Щоправда, у жінок 30-35 років він зростає до 54%. У чоловіків знижується до 60%.
 • Інтернет-джерела Болгарії вказують на те, що на невірність йдуть 70% чоловіків, і 60% слабкої. Втім, офіційна статистика цього не підтверджує.

Зради в уяві

Більшість дослідників та фахівців із сімейних відносин вважають, що зрад було б набагато більше, якби не було ризику, що про них дізнаються.

За даними, отриманими соціологічними службами США, порушити вірність наважилися б 68% дівчат і 74% чоловіків. Аналогічні дані показують і опитування, проведені у Великій Британії.

У сучасному суспільстві важко уявити жінку чи чоловіка, які хоч на секунду одного разу не задумалися б про те, як би це було побудувати стосунки з іншою людиною.

Досить швидкоплинного погляду, опису грайливої сцени у фільмі, спільного відрядження або кількох годин на сусідніх сидіннях у літаку. Фантазія людини безмежна і дозволяє подорожувати у реальності, а й уяви.

Але є й інша статистика. За даними «Левада-Центр», отриманими у 2015 р., негативно до змін належать 70% жінок. Серед чоловіків не підтримують обману 55% респондентів.

Статистичні дані в США свідчать, що проти зрад виступають близько 81% людей обох статей.

Ця інформація залишає багато питань щодо статистики зрад, у тому числі питання, хто частіше схильний до невірності – чоловіка чи жінки.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua