Свекруха налаштовує чоловіка проти дружини – що робити

Свекруха налаштовує чоловіка проти дружини - що робити

Відшуміло весілля. Я вийшла заміж за коханого чоловіка. Але тієї миті, коли, нарешті, вирішила, що стала щасливою, на сцену вийшла його мама і перетворила життя на пекло. Що робити, якщо свекруха налаштовує чоловіка проти мене – поради психолога, як діяти мудріше та успішніше.

Свекруха проти невістки

Свекруха налаштовує чоловіка проти дружини - що робити

Фото автора Mikhail Nilov: Pexels

Варто провести день у жіночому колективі, як стане ясно, що ключова проблема більшості сімей – конфлікт між свекрухою та невісткою. Незадоволені стосунками обидві сторони, і кожна своя правда.

Типова ситуація – ти вийшла заміж за хлопця. Любиш його, але у ваші стосунки постійно втручається його мати.

Тобі вона нічого не говорить, але своєму синові постійно говорить про свої немислимі підозри щодо тебе, твої реальні помилки.

То ти погано його погодувала – приводом для звинувачення став біль у животі її коханої дитини, яка примудрилася з'їсти 5 гамбургерів на роботі. Або ти погано випрала кофту – твій наречений спросоння натягнув брудну, не спромогшись кинути її в прання.

Може бути багато приводів для звинувачення тебе у недбалості, відсутності поваги, дурості, неввічливості.

І одного разу ти приходиш до висновку, що свекруха від початку поставила за мету перетворити тебе на якогось монстра, який не здатний нічого зробити для свого чоловіка, може тільки йому нашкодити.

Про це говорять її вічні усмішки, глузування, фрази, в яких прозирає: «Що з неї взяти, вона ж із сім'ї слюсаря». Одна свекруха в присутності невістки взагалі зверталася до неї, як до третьої особи, використовуючи ім'я і займенник «вона».

Додають масло у вогонь спроби нагодувати синочка, дати йому з собою у дорогу курочку, пиріг. Варто коханому хлопчику розболітися, як вона починає навколо нього метушитися, постійно дзвонити, консультуватися з лікарями, не слухаючи тебе і не довіряючи.

чи є проблема

Як тільки ти починаєш розмірковувати про те, що свекруха дуже втручається у ваше життя і налаштовує свого сина проти тебе, спробуй проаналізувати стосунки з нею з різних позицій. Швидше за все, ти прийдеш до таких висновків:

 • Свекруха справді каже синові проти тебе. Робить це свідомо та цілеспрямовано. Причина – ти їй не подобається. Для свого сина вона хотіла найкращу партію. Інша причина – вона бачить до тебе конкурента.

В результаті свекруха відкрито зневажає тебе, не вважає за потрібне приховувати своє негативне ставлення, постійно нагадує про це синові.

Свекруха налаштовує чоловіка проти дружини – що робити

Що робити, якщо свекруха маніпулює чоловіком?

 • Дії мами чоловіка – несвідомі. Вона просто хоче зробити своїй дитині якнайкраще. Вона звикла дбати про нього. І у своїй турботі не помічає, що тебе поранить. Особливо це трапляється у сім'ях без тата.

Така свекруха завжди пошкодує синочка. Допоможе йому грошима, запросить у гості поїсти, посилаючись на те, що він дуже схуд чи зблід. Вона зовсім не хоче тебе образити. Її ціль – щастя дитини.

 • Третій варіант – свекруха насправді не налаштовує твого чоловіка проти тебе.

Тобі просто здається, що вона негативно до тебе ставиться і намагається захистити свого синочка. Ти сама звикла до негативного стереотипу свекрухи, встановленого у суспільстві, і несвідомо його відтворюєш.

Інша причина – вона просто тобі не подобається.

Цей варіант зустрічається дуже часто, але його рідко згадують, оскільки це невигідно. Так втрачається інтрига, пристрасть, причини образ.

Ось жінка 60 років, скромна, інтелігентна мати двох синів. Звикла не втручатися у справи інших людей, навіть найближчих. З першою невісткою живе дуже мирно.

Друга невістка звикла брати все зухвальством, нахрапом. Поняття внутрішньої інтелігентності, м'якості їй знайомі лише з папері. І ось за скромністю та повагою свекрухи вона побачила ігнорування інтересів її сім'ї, нелюбов до її дітей, презирство до неї самої.

Якщо свекруха не наполягає на тому, щоб нагодувати її чи її дитину, то вона жадібна. Якщо не хоче переночувати в неї, отже, зневажає. Зрозуміти та прийняти позицію старшої жінки невістка навіть не хоче.

 • Ставлення до тебе з боку чоловіка продиктоване його самостійною позицією, очікуванням, зневагою до тебе. Мама до цього не має жодного стосунку.

Кожна з цих ситуацій потребує особливого вирішення.

Що робити, щоб свекруха перестала налаштовувати сина проти

Якщо ти починаєш відчувати, що мама чоловіка налаштовує його проти тебе, важливо не залишати ситуацію на самопливі. Варто це зробити, як ваш шлюб, хоч би яким міцним він був, може бути зруйнований.

 • Хороше ставлення до свекрухи

Практика психолога показує, що якщо ти будеш ставитися до свекрухи з повагою та щирістю, то відносини між вами нормалізуються.

Для цього:

 • Найчастіше посміхайся, розповідай їй новини. Особисті враження при цьому намагайся тримати при собі.
 • Пропонуй допомогу. Умовляй чоловіка з'їздити на дачу попрацювати. Привезіть продукти, ліки.
 • Даруй подарунки. Якщо стосунки більш-менш нормальні, запропонуй з'їздити до санаторію, до моря.
 • Запитуй поради, думки, як краще вчинити у важких ситуаціях чи як допомогти чоловікові.
 • Запрошуй її у гості, готуй її улюблені страви.

Є ймовірність, що будь-яка твоя дія викличе у свекрухи негатив. Але продовжуй гнути свою лінію. Не міняйся, не висловлюй невдоволення.

Нехай свекруха бачить, що ти справді така, якою хочеш їй здатися. Якось ти відчуєш, що напруга зменшиться.

У цій раді є ще одна складова, про яку не можна забувати. Важливо ставитися з повагою і до чоловіка – її дорогого синочка, ніколи не скаржитися на нього. Більшість матерів, бачачи щире кохання, прощають невістці те, що вона живе з їхньою дитиною.

 • Ігнорування

Наведений вище спосіб не допоможе, якщо свекруха відверто тебе зневажає, ненавидить, шукає приводу, щоб спровокувати скандал.

У цьому випадку спробуй встановити межі, які не зможуть подолати її негатив. Кордони повинні охоплювати не лише тебе, а й дітей та чоловіка.

 • Намагайся не загострювати уваги на тих гидотах, які каже свекруха.
 • Пам'ятай, що ти вийшла заміж за людину, яку любиш. Показуй йому своє кохання. Нехай він бачить тебе справжню, а не озлоблену, яка намагається захищатися жінку.
 • Будь впевнена у собі. Демонструй самоповагу, вміння цінувати себе.
 • Обговорюй із чоловіком конфліктні ситуації без іронії, сарказму, глузування. Будь щирою і серйозною. Наводь причини, доводь свою точку зору.
 • Якщо свекруха каже відверті дурниці, зверни на це увагу чоловіка. Проте роби це рівно, без емоцій та образ. Важливо, щоб він зрозумів твоє бажання ставитись до всіх членів сім'ї з повагою.
 • Ніколи не смійся над свекрухою у присутності дітей.
 • Розставання

Іноді роль свекрухи в сім'ї стає настільки значною, що ти не бачиш іншого виходу, як піти від чоловіка та дозволити його матері виграти.

Але, перш ніж це зробити, подумай, навіщо ти виходила за нього заміж? Щоб змагатися із його матір'ю чи жити з тим, кого любиш? Можливо, ти все ще відчуваєш до нього теплі почуття, і є способи змінити ситуацію:

 • Переїзд до іншого міста, країни.
 • Глибокі спілкування з чоловіком.
 • Переклад більшої частини спілкування з мамою в режим онлайн.

Якщо чоловік не бачить твоєї цінності, готовий слухати маму, ігнорує тебе, починає підігрувати їй, то розлучення може бути єдиним виходом для самозахисту.

Сьогодні він слухає маму, завтра – начальника, післязавтра – нахабнішу коханку. Навіщо тобі чоловік без гордості та власної думки?

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua