Чому чоловік не підтримує жінку – і чи повинен

Чому чоловік не підтримує жінку - і чи повинен

Говорячи між нами, дівчатками, жінка в багатьох ситуаціях має рацію. Вона знає потреби близьких, їх характер, особливості поведінки. Може передбачити результати виборів та пояснити, чому сусіди весь час лаються, а чоловік не хоче працювати. У її судженнях є логіка, правота, але чому чоловік відмовляється погоджуватися з нею?

Як завжди, єдиної відповіді бути не може, а тому давай розбиратися з 10 найчастішими причинами.

Сварливий характер

Чому чоловік не підтримує жінку - і чи повинен

Фото автора Keira Burton: Pexels

Найчастіше від чоловіка неможливо домогтися згоди через те, що він звик усім суперечити. Для нього не має значення, хто має рацію. Йому байдуже, що хтось може шукати правди чи справедливості. Він просто хоче сперечатися, ганьбити, принижувати інших людей.

Такий стан може бути постійним – людина не вміє поводитись інакше, не бачить альтернатив. Його батько, дід, прадід були такими. Йому подобається підтискати губи, посміхатися, говорити, що все сказане тобою – повна нісенітниця, оскільки ти просто жінка і нездатна сказати щось тямуще.

У таких людей бувають тимчасові просвіти, але вони швидко змінюються звичною поведінкою.

Найчастіше небажання погоджуватися стає сильнішим із віком. Як тіло з роками обростає жирком, зморшками, так і характер, колись легкий та світлий, важчає під гнітом невдоволення, життєвого досвіду, страхів, претензій, прагнення суперечити всім.

Втім, сварливість та небажання погоджуватися з жінкою може бути й тимчасовою межею характеру. Виявляється у ситуації стресу, сильного душевного, фізичного напруження, при невдачах.

Самоствердження

Але не завжди річ у сварливому характері. Часто чоловік просто не хоче погоджуватися з жінкою, сприймає це як приниження. Згода для нього означає крок назад, доказ, що хтось може бути розумнішим або сильнішим за нього. Це його дратує, дратує.

Намагаючись самоствердитися, людина, навіть розуміючи, що жінка має рацію, посміхається над нею, шукає її слабкості. Може цілеспрямовано змінити тему розмови. У результаті всі твої міркування виявляються не зовсім вірними, що дає йому право посміхатися на всі твої аргументи.

Найчастіше подібна ситуація виникає, коли молода людина не впевнена в собі, але хоче довести всім, що вона крута, сильна, розумна.

Трапляється таке, і коли в чоловікові немає внутрішньої свободи, відкритості. Він звик до стереотипу, відповідно до якого жінка не може бути права, здатна лише на дурниці.

Стереотипи

Чи знаєш такий стереотип? Якщо жінка – лідер і намагається зробити все можливе для успіху своєї справи, оточуючі вважають її істеричкою. Про чоловіка, який нервує, не спить, мешкає в офісі, кажуть, що він горить на роботі.

Людей, які готові оминути цей чи інші подібні стереотипи, дуже мало. Вони не бажають чути дівчат, не хочуть розуміти їхньої мети, причини. Адже для цього потрібно шукати докази, використовувати логіку, авторитети. Але навіть якщо все це їм буде надано, і тоді знайдеться людина, яка скаже, що з істеричками погоджуватися не можна.

Неможливо визначити об'єктивні причини стереотипів. Вони живуть у думці людей, не дозволяють їм відкрито оцінювати реальний світ.

Чому чоловік не підтримує жінку - і чи повинен

Чому чоловік у всьому повинен поступатися жінці? Де справедливість?

Невігластво

На жаль, найчастіша причина незгоди з думкою леді – елементарне невігластво. Чоловік вважає, що ти не маєш рації, не розуміючи, про що йдеться. Вважає, що його знань, досвіду достатньо, щоб зробити правильне судження, а все інше – марення, нерозуміння та незнання теми.

Часто впевненість у цьому – наслідок поганої освіти, слабкого інтелектуального рівня. Прикро те, що довести своїй молодій людині, що вона не має рації в цьому випадку неможливо. Він не чує оточуючих, приміряє все під свій рівень, ігнорує можливість прогресу та змін.

Не розуміє твою логіку

Хтось може порахувати, що ситуація, коли чоловік не розуміє твоєї логіки, близька до невігластва. Може бути і так.

Але найчастіше під впливом втоми, стресу, твоєї плутаної мови та емоцій людина дійсно не може розібрати, що ти намагаєшся сказати. Погоджуватися з тим, що він не розуміє, безглуздо.

Якщо бачиш, що проблема саме в цьому, постарайся заспокоїтись і пояснити все наново. Використовуй інші слова, приклади, близькі до життя, яке веде людина, наочні та ясні докази.

Чоловік дійсно правий

Опс, іноді ти доводить щось до втрати пульсу, кричиш, обурюєшся, але при цьому використовуєш невірну інформацію, та й логіка під впливом емоцій починає кульгати. Можливо, твій партнер був би радий погодитися з тобою, але все, про що ти говориш, суперечить здоровому глузду.

Як дізнатися, що чоловік дійсно правий?

  • У будь-якій суперечці, просто розмові намагайся почути думку та аргументи іншої людини.
  • Пам'ятайте, що твої знання не завжди досконалі. Хтось може знати або розбиратися обговорюваному предметі краще за тебе.
  • Намагайся не піддаватися емоціям. Пам'ятай, що під впливом гніву, прагнення довести свою правоту, ти можеш втратити думку і опинитись у дурному становищі.
  • Використовуйте достовірну інформацію, в якій ти впевнена. Попроси чоловіка поділитись його джерелами.

До речі, якщо з тобою не погоджуються саме через те, що ти не маєш рації, це знак поваги. Нехай краще молодик пояснить свою логіку, ніж хитатиме головою на знак згоди, як якийсь бовдур.

Жартівник

Буває, що чоловік знає, що ти маєш рацію, але не хоче цього визнавати. Йому зручніше та приємніше грати з тобою, як кішка з мишкою. Підігрувати тобі, дратувати тебе, трохи підколювати.

Така поведінка може дратувати, особливо якщо тема, що обговорюється, та й сама людина тобі важлива. Бісить це, і коли ти намагаєшся бути серйозною.

Але якщо, за великим рахунком, тобі все одно, ти бачиш, що хлопець обертає все жартома, залишаючись серйозним, підіграй йому.

Не чує тебе

Складна психологічна проблема, з якою стикаються як жінки, а й чоловіки, – почути одне одного. Більшість людей дивиться життя зі своєю дзвіниці, робить висновки під впливом власного досвіду і просто не може усвідомити, що є інша думка.

Така ситуація виникає між представниками різних культур. Різниця в мові, жестах, нормах поведінки, навіть знань, що отримуються в школі, не дозволяє приймати людей з інших спільностей і вірити їм.

Вважає тебе дитиною

Ще один момент, на який треба звернути увагу, – ким вважає твій чоловік тебе та себе.

Часто дівчина стикається з тим, що її молодик вірить, що він досвідчений, знаючий, у всьому може розібратися. За його плечима – армія, досвід, виживання, уміння мислити. Тебе ж вважає розпещеною дівчинкою із забезпеченої сім'ї, провінції тощо. Апріорі, ти не можеш висловлювати розумні думки і бути правою.

Доводити такій людині свою правоту буває дуже складно. Часто він включає сварливий характер, вдає, що не розуміє тебе або посилається на стереотипи, відповідно до яких погоджуватися з жінкою, отже, стати підкаблучником.

Неповагу

Крізь багато причин білою ниткою йде неповага. Важко прийняти, але чоловік просто не відчуває поваги до тебе, як до людини і як до жінки. Він цього не хоче, йому нецікаво. Це суперечить його життєвій позиції.

Список причин, чому чоловік відмовляється погоджуватися з жінкою у повсякденному житті, на роботі можна доповнювати. Адже кожна ситуація, в якій виявляється людина, є унікальною.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua