Чи потрібно виходити заміж за коханого чоловіка, якщо не хочеш

Чи потрібно виходити заміж за коханого чоловіка, якщо не хочеш

Особисті взаємини істотно впливають на наше життя. Вони допомагають бути впевненими у завтрашньому дні, розділити обов'язки по побуту, уникнути самотності тощо. Проте темп життя сучасної жінки настільки прискорився, що в рутині повсякденних справ часто буває важко виділити час на будівництво щасливої родини. Чи потрібна заміжжя сучасній жінці розберемося далі.

Про сімейне життя

Чи потрібно виходити заміж за коханого чоловіка, якщо не хочеш

Фото Photos by Lanty on Unsplash

Сім'я – поняття сімейної психології. Ця галузь включає у собі відносини між подружжям, між дітьми та подружжям, між сім'ями та суспільством тощо. З визначення слід, що сім'я – поліфункціональне поняття, отже, вимагає особливих часових і душевних витрат.

Думка психологів поділяється. Прихильники першої точки зору вважають, що щасливе заміжжя можливе лише якщо обидва партнери є зрілими особами. А послідовники другий – що шлюб можуть вступити і незрілі люди, а вже потім, з плином життя пристосуватися один до одного і до своїх сімейних обов'язків.

Насправді обидві точки зору вірні. А найважчою є ситуація, коли лише один із партнерів – зріла особистість. У заміжжі, безсумнівно, є низка позитивних сторін:

  • ти не береш він всю відповідальність за матеріальне забезпечення;
  • тобі є з ким провести вечір чи вихідні;
  • ти можеш спокійно мати дітей, і вони будуть рости в повній сім'ї;
  • з наявністю сім'ї людина стає більш захищеною у суспільному плані;
  • як показують медичні дослідження – люди в сім'ях менше схильні до стресу, а також мають міцніше здоров'я.

Серед негативних – сім'я забирає достатньо моральних сил, якщо не вмієш ефективно функціонувати під час виконання сімейних обов'язків.

У сучасних умовах шлюб не є єдиною складовою успіху жінки. Є багато інших галузей – кар'єра, спорт, благодійність, в яких можна досягти висот.

Але все-таки сім'я – той чинник, без якого жінка за своєю природою не може досягти абсолютної самоактуалізації. Якої б точки зору ти не дотримувалася, знай, що зріла здорова особистість завжди прагне знайти сім'ю та дітей.

Три «За»

Є низка причин, через які заміжжя можна оцінювати абсолютно позитивно.

Відповідальність

Живучи одна, ти несеш повну відповідальність за своє життя та забезпечення. А при появі другої половинки тягар зобов'язань може бути поділений надвоє. При цьому пам'ятай, що сприятливою ситуацією є та, коли бюджет або розділений навпіл чи здебільшого перебуває на плечах чоловіка.

Чи потрібно виходити заміж за коханого чоловіка, якщо не хочеш

Криза шлюбу у сучасному світі?

Інакше рано чи пізно почнуться сварки. Чоловіки за своєю природою є добувачами, і якщо жінка претендує на цю роль, то на підсвідомому рівні чоловік починає віддалятися.

Одружуючись, сядьте та обговоріть усі нюанси, що стосуються відповідальності за фінанси, за будинок та побут, за громадську сферу, за дітей. Домовившись заздалегідь, ви уникнете сварок.

До речі, якщо ти живеш сама, то тягар відповідальності може виявитися непомірно великим. Тому намагайся не брати на себе більше зобов'язань, ніж ти зможеш виконати.

Діти

Потреба у продовженні роду – одна з основних причин, з яких жінки та чоловіки одружуються. Безперечно, діти у повних здорових сім'ях мають міцнішу психіку, краще вчаться, виростають більш впевненими у собі та щасливими. Вони мають повноцінний приклад стосунків перед очима, завдяки якому вони вчаться будувати такі ж щасливі сім'ї.

Проте, який завжди шлюб стає запорукою щастя. У деструктивних сім'ях відбувається все навпаки – діти замикаються в собі, а подружжя стає нещасним. Відносини, так само як і кар'єру, потрібно будувати і часом це дається з великими труднощами. Звичайно, в нагороду ти отримаєш міцну родину та впевненість у завтрашньому дні.

Здоров'я

Визнаним фактом є те, що люди у сім'ях більш здорові. Це може бути пов'язано зі зниженням рівня стресу (якщо в тебе є надійне чоловіче плече, то про багато проблем у житті ти просто забудеш) або з тим, що в сім'ях люди таки піклуються один про одного, чого не скажеш про холостяків, які часто ведуть не надто здоровий спосіб життя.

Психологи вважають, що для хорошого здоров'я потрібне постійне спілкування. А якщо тобі пощастило знайти людину зі схожими інтересами, то твоя потреба в соціальному визнанні та контактах буде повністю задовольнятися в сім'ї. Крім того, у сім'ї легше задовольнити потребу у фізичних контактах. Вченими доведено, що люди, які обіймаються та цілуються щодня загалом мають міцніше здоров'я та нерви.

Яке заміжжя не потрібне

Співжиття з іншою людиною завжди потребує компромісів. Здорово, якщо ти знайшла споріднену душу, і ви обоє готові, наприклад, піти прогулятися замість того, щоб зробити прибирання або приготувати обід. Але якщо у партнера протилежні погляди на звичні для тебе речі, то конфлікти виникатимуть часто. Як правило, людина готова будувати щасливі стосунки, якщо вона готова йти на компроміси.

Також пам'ятай, що самотні люди згодом настільки звикають до своєї свободи, що досить важко вступати в союз з іншою людиною. Тому, якщо ти не готова жертвувати своїми інтересами заради чоловіка, то варто серйозно задуматися про необхідність одружуватися.

Позитивні сторони подружнього життя розкриваються тільки, якщо ти одружишся вдало. У сім'ї має бути спокій і гармонія, спільність інтересів та вміння домовлятися. Якщо ви живете як сусіди, то таке сімейне життя не принесе нічого доброго. Також є низка аспектів, що свідчать проти узаконення відносин:

  • якщо ти не є зрілою особистістю, то побудувати гармонійні стосунки буде важко;
  • якщо ти не звикла активно займатися побутом, то не варто обирати в чоловіки того, хто вважає, що жіноча частка – лише зберігання домівки. Виникатиме безліч конфліктів, а ти так і не візьмеш свою роль;
  • деякі чоловіки змінюються після одруження. І часто не на краще.

З психологічної точки зору, найбільш вдалим віком одруження є період після 25 років. У тебе буде час після навчання визначитися зі своєю професійною діяльністю, бурхливо провести молодість і скучити за тихим домашнім затишком. Як правило, сім'ї, створені в цьому віці, вважаються найміцнішими.

Перш, ніж одружитися, краще дізнайся свого обранця, подивися на його взаємини з друзями, як він ставиться до своєї мами чи сестри і чи є у нього недоліки характеру, з якими тобі вже зараз важко миритися. Провівши такий простий аналіз, можна зрозуміти, наскільки тобі буде комфортно з цією людиною.

Заміжжя – штука серйозна, яка не терпить швидких рішень. Ти вибираєш батька своїм дітям та якість свого майбутнього життя, тому обов'язково проведи діагностику та подивися на взаємини молодої людини з оточуючими. Звичайно, краще пожити разом кілька років до весілля, щоб точно зрозуміти чи підходите ви один одному.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua