Роздільний бюджет у сім'ї з чоловіком – це нормально – чи загальний краще

Роздільний бюджет у сім'ї з чоловіком – це нормально – чи загальний краще

Прочитавши про те, що це ми з тобою сьогодні вирішили з'ясувати та розкласти по поличках, давньоримський оратор і політик Ціцерон, не замислюючись, тут же видав би: O tempora! O mores! Так-так, той самий свій знаменитий вислів: «О часи! О звичаї!».

Жінкам старших поколінь така дилема і в страшному сні не приснилася б, тим часом, це питання з кожним роком все більше набирає обертів і гостроти, і ми з тобою просто зобов'язані у всьому детально розібратися.

Як жили раніше від зарплати до зарплати

Роздільний бюджет у сім'ї з чоловіком – це нормально – чи загальний краще

Фото автора Karolina Grabowska: Pexels

Подумати тільки: ще 50, та що там далеко ходити 30 років тому радянській трудівниці, дружині, матері, бабусі навіть на думку не спала на думку, вести з главою сімейства гри в дільницю сімейного бюджету. Розподіл обов'язків був чинним і шляхетним, адже ми зараз не про життя вічно не знають на що купити шматок хліба маргінальних особистостей, а про середньостатистичний варіант осередку суспільства, розмірковуємо.

Чоловік, хоч офіційний, хоч громадянський у радянську епоху здебільшого забезпечував дружину та дітей, та ще й рідним старим, чим міг, допомагав, дружина крутилася як білка в колесі серед домашніх обов'язків та виховання потомства.

Але один майже незаперечний закон всі знали чітко: 5 і 20 числа кожного місяця аванс і зарплату в загальну скарбничку вийми та поклади. А там буде видно, що на відпустку «заначити», кому чоботи купити, а кому на пустощі у вигляді нової іграшки якусь суму виділити.

Ріс і надував щоки від важливості технічний прогрес. Одвічні клопоти по дому все частіше стали на себе брати розумні машини: і випрає автомат, і посуд помиє, і в сусідній пекарні пироги до столу випече, і частина нудних розрахунків, дій, старань комп'ютерна програма на себе візьме і навіть рекламу хоч чоловічого, хоч жіночого бізнесу вмить забезпечить без особистої присутності.

Хранительки гарячого палаючого домівки, частково звільнені від тягаря побутових турбот, відправивши дітей до функціональних навчальних закладів з гуртками та басейнами, все частіше стали викроювати час на кар'єрний зріст і заслужені успіхи.

Арати як конячки стали менше, заробляти незрівнянно більше, і тут виникли крамольні сумніви: а чи не розділити мені з супутником життя фінансові накопичення, та чи не пуститися в усі тяжкі за принципом, на що хочу, на те й витрачаю. Ну скільки можна жити підконтрольно? Вже терпець урвався, все рахувати та враховувати.

Принади роздільного бюджету для жінки

Грабувати чоловіка, обманювати і фальшивити в обґрунтуванні витрат, нинішнім сімейним «розбійницям», на думку, можливо, і не спадає, але голосно заявити: це тільки мої піастри, ох, як хочеться. Виворот подібних маніфестів проста: у чарівниць є маса причин, мати «кишенькові» гроші в неабияких кількостях:

 • гардероб вимагає постійного перегляду та оновлення;
 • майстерна краса не з'явиться без матеріальних вкладень: зачіска, макіяж, масаж, косметолог;
 • зміцнення здоров'я, всякі там фітнеси, плавання, коригування зовнішності;
 • теплі посиденьки з дівчатами в кафе так приваблюють свободою;
 • раптове бажання, відвідувати курси іноземних мов, а то й в'язання, крою та шиття, дизайну, не повинні ж панночка тупцювати на місці;

Роздільний бюджет у сім'ї з чоловіком – це нормально – чи загальний краще

Сімейний бюджет: загальний чи роздільний?

 • Подорожі лише жіночим колективом на пару днів кудись для зміни вражень.

Ні-ні розумна дружина аж ніяк не претендує на те, щоб звалити відповідальність за великі покупки на свої тендітні плечі.

Нерухомість, технічна «рухомість» у вигляді автомобіля і навіть велосипеда та їх обслуговування, витрати на дачі, ремонт усіх приміщень, путівки на заморські курорти, ну чи хай нехай у Кисловодськ або в Сочі. Все це, на думку, поборниць роздільного бюджету має залишатися в руках сильної половини людства. А вона вже так скромно пощипуватиме домашні накопичення на потреби себе коханої.

Поглянь на ці аргументи збоку. Чи не здалося тобі, що такий начебто цілком раціональний підхід, який сильно «пахає» подвійними стандартами?

Та й потім, якщо твій супутник вирішить «розгулятися», та наглядить собі елітну іномарку, годинник вартістю з квартирку в Москві, абонемент у чоловічий клуб по астрономічному ціннику, яхту або суто інтимний вояж із товаришами по скривдженому клану Середземним морем без супроводу у вигляді дружин. Воно тобі потрібно?

Вердикт психологів про плюси та мінуси окремих гаманців

Ознайомившись із нашими доводами, які навряд чи тобі сподобалися, моя вдумлива подруга, тобі, звичайно, відразу захотілося знати: а судді хто, і яка думка іменитих психологів. Будь ласка, нам нема чого приховувати. Фахівці бачать у роздільному бюджеті такі привабливі перспективи:

 • нівелюється психологічна та матеріальна залежність один від одного;
 • зникає привід тиску на партнера шляхом грошового шантажу: будеш пайкою, отримаєш смачний пряник;
 • з'являється можливість показати натреновані «біцепси» самостійності: дивись, друже, який (яка) я тепер сильна у фінансовому плані;
 • немає більше перешкод до того, щоб по-доброму «приголомшити» кохану людину дорогим подарунком, сюрпризом, презентом.

Будь-яку ложку дьогтю в хорошій справі неодмінно врятує симпатична така діжка солодкого меду, під яким ми маємо на увазі голоси психологів «за» роздільний бюджет.

На окремих етапах спільного життя, вважають гуру, які знають все про людські душі та мотиви вчинків, роздільне ведення фінансового господарства сприятиме коректуванню знань та умінь у таких галузях, як:

 • мимовільне навчання оптимальному плануванню доходів і витрат, коли жінці самій доводиться вирішувати, що зараз важливіше в плані покупок та задоволень, а що знову перекочує в горезвісний «довгий ящик», назвалася груздею, лізь у кузов всебічної самостійності, як би ти примхливо не надувала губки , грошей ніхто не підкине;
 • несподіваний обов'язок, брати всю відповідальність на себе, не знаючи, чим фінансовий експеримент тобі закінчиться, що загартовує і характер, і волю, і вже, вибач, розумові здібності;
 • така бажана для багатьох представниць прекрасної статі свобода дій, вибору сукні, що сподобалася, не за вказівкою чоловіка «це непристойно і дорого», а за гарячим бажанням, виконання давніх сподівань, здійснення ще дитячої мрії про туфлі на величезній шпильці, які «по плечу» лише принцесам та моделям на подіумі;
 • можливість не принижуватися за кожну копійку при придбанні таких милих жіночому серцю дрібниць: господар сказав, господар купив булочку не з маком, а із родзинками, ці тістечка не для твоєї фігури, відклади купальник – він потворний, ти занадто товста і так далі за списком ти знаєш, про що ми зараз говоримо;
 • вина за невгамовне марнотратство лише підігріває і мотивує, постаратися заробити ще, чомусь навчитися, щось освоїти, у чомусь подолати себе.

Підсумком усіх цих розмов, як у нашій подачі, так і, на думку психологів, закономірно стане справедлива декларація «про права та обов'язки».

Ніхто не стане вступати в полеміку з приводу того, що кожен з нас має свої солодкі мрії, важливі і не дуже плани, скромні чи зухвалі бажання. Життя людини буде збідненим, а спогади навіть про найдорожчі моменти мізерними, якщо всього цього його раз і назавжди позбавити.

Всі ці приємні життєві «подарунки», які так хочеться отримати та виконати, зовсім не збігаються не тільки у чоловіків та жінок, а й у членів однієї родини.

Вступаючи на доріжку роздільного бюджету з чоловіком, не варто його «брати за горло», створюючи нестерпну для двох обстановку та диктуючи свої умови та правила фінансової гри. Пам'ятай, теплі, довірчі стосунки, куди краще оманливої матеріальної самостійності. Сподіваюся, ми відповіли на твоє запитання: чи час ділити наші гроші?

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua