Колишній чоловік дістав дзвінками та повідомленнями – як бути і що робити дівчині

Колишній чоловік дістав дзвінками та повідомленнями – як бути і що робити дівчині

Якщо в якийсь момент свого життя ти вирішила розірвати стосунки зі своїм молодим чоловіком – вітаю! Для тебе це новий етап у житті. За будь-яким розставанням, окрім смутку, криється радість від самого рішення.

Чому по-хорошому не виходить

Колишній чоловік дістав дзвінками та повідомленнями – як бути і що робити дівчині

Фото автора Victoria Strelka_ph: Pexels

Якщо ти читаєш цю статтю – то ти сама прийняла рішення про розлучення. Але, швидше за все, це не влаштовує твого колишнього. З чим це може бути пов'язано:

 • Твоє рішення для нього стало несподіваним
 • Він не готовий до змін і відчуває страх
 • У нього залишилися до тебе почуття
 • Він власником і не може спокійно пережити, що ти більше «не його».

Всі ці моменти справді можуть бути важкими для твого колишнього. Але з ними йому треба буде впоратися самому.

Чому він продовжує тебе повертати

Начебто б усе вже обговорили і, можливо, навіть прийшли до єдиного рішення, але він все одно продовжує тобі писати і дзвонити. Через твоїх друзів вимагає зустрічі, а ти часом піддаєшся і відповідаєш, дзвониш, зустрічаєшся. Якщо все відбувається саме так, тобі потрібно вирішити:

 • Чи є твоє рішення про розлучення остаточним?
 • Чи не даєш йому надію, що ваші стосунки можуть відродитися?
 • Чому ти досі відповідаєш на його дзвінки?
 • У тебе лишилися до нього почуття?
 • Тобі подобається, що він тебе не відпускає?

Відповіді на ці запитання допоможуть тобі зрозуміти, чи ти справді відпустила ваші стосунки. Адже чоловік теж відчуває, чи є він ще шанс чи ні.

Рішення

Якщо ти прийняла рішення про те, що тобі більше з цією людиною не по дорозі, що могло статися з різних причин між вами. Будь упевнена в ньому до кінця. Твоя жорстка позиція з цього приводу даватиме твоєму чоловікові чітке усвідомлення, що дороги назад немає. Так, йому може бути не просто змиритися з ним одразу. Але якщо ти не даватимеш йому реакції, на його дії, поступово його запал охолоне.

Будь-яка твоя реакція: злість, сльози, агресія, доброта можуть давати йому надію. А навіть якщо ні, йому може просто подобатися, що ти показуєш свої почуття, хай і негативні, і він щоразу повертатиметься за черговою порцією твоїх емоцій.

Колишній чоловік дістав дзвінками та повідомленнями – як бути і що робити дівчині

Як позбутися колишнього?

Якщо ситуація небезпечна

Так, таке також може бути. І твій колишній хлопець не просто дістає тебе дзвінками та смс, переслідує тебе. У такому разі необхідно вживати більш серйозних кроків:

 • Розкажи близьким

У такій ситуації важливо розповісти якомога більшій кількості людей, що тебе переслідують. Можливо, варто частіше ходити з кимось, але жодної. Є ймовірність, що коли ти будеш не одна, колишній молодик не стане до тебе підходити.

 • Зверніться до служби підтримки

У кожному місті є жіночі спільноти, які допомагають у критичні моменти жінкам. Вони може бути як державні, церковні, і громадські. Інформацію про них ти зможеш знайти в Інтернеті.

 • Зміни контакти

Якщо дзвінки не закінчують, то ти завжди можеш змінити симкарту. Змінити облікові записи або заблокувати номер телефону. Чим менше він матиме можливості впливати на тебе, тим краще.

 • Звернись до психолога

Так, ти можеш порадити колишньому хлопцеві самому піти до психолога, а можеш зробити це сама. Тим самим ти зможеш краще розібратися у своїх почуттях і в тому, що найсильніше тебе турбує, розповісти про свої страхи.

 • Поліція, прокуратура

Цим ти можеш як налякати свого колишнього, так і насправді скористатися їхньою допомогою. Якщо ти відчуваєш, що нав'язливість все сильніша і сильніша і виходу ти не бачиш, напиши заяву до органів влади.

Ці дії допоможуть тобі обмежити себе від колишнього парубка і зберегти при цьому себе.

І найголовніше в цій ситуації, не бійся здатися смішною. І якщо тобі щось здається, то не здається. У цьому питанні краще діяти на випередження. Якщо виникли погрози з боку колишнього партнера кричи про це. Найголовніше будь не одна.

Як самій вистояти під час розлучення

Як би не було складно «позбутися» колишнього хлопця, в цій історії дуже важливо зберегти себе. Чи думала ти про те, скільки сил ти витрачаєш на нього, хоч ваші стосунки закінчилися?

Так, це може бути непросто. Але якщо ти вже відповіла собі на питання вище і прийняла ряд дій з рекомендацій, настав час подумати і про себе.

Що ти можеш зробити собі?

 • Найчастіше бачитися з друзями та близькими.

Після розлучення, навіть якщо рішення ти ухвалила сама, може виникнути відчуття порожнечі. І щоб рука не тяглася до телефону в момент самотності, скраси свої будні зустрічами з друзями. Добра компанія піде тобі на користь.

 • Займись чимось новим

Згадай, що ти так довго відкладала. Можливо, це було пов'язане саме з твоїми стосунками. Молода людина могла забороняти тобі займатися танцями чи ще чимось. Зараз саме час зробити щось собі.

 • Дай собі час

Не варто вимагати від себе швидше забути стосунки. Якими б вони не були і на якій би сумній ноті не закінчилися, у них точно було щось гарне. Ти звикла до цієї людини, а зараз тобі треба навчитися жити без неї. Самою вирішувати якісь завдання та навчитися прокидатися без нього.

 • Постав себе на перше місце

Це найголовніший пункт. Як би красиво він не вмовляв тебе повернутися назад у стосунки, якщо твоє рішення було обдуманим та логічним, вибери себе. Не забувай, чому ти прийняла це рішення і що дороги назад немає. Краще від того, що ти повернешся не буде. Що нічого не зміниться, навіть якщо він обіцяє.

А якщо ти все ще сумніваєшся, будь чесною із самою собою.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua