Як розпізнати токсичні стосунки з чоловіком за ТОП-30 ознаками

Як розпізнати токсичні стосунки з чоловіком за ТОП-30 ознаками

Іноді буває важко зрозуміти, у здорових стосунках ти чи ні. Ідеальних не буває. Але в здорових стосунках ти почуваєшся в безпеці та щасливій. Токсичні ж стосунки приносять у твоє життя дискомфорт, розпач та моральне виснаження.

Як же зрозуміти, чи настали у вашій парі тимчасові труднощі чи ваші відносини просто перейшли в розряд хворих?

Що таке токсичні стосунки

Як розпізнати токсичні стосунки з чоловіком за ТОП-30 ознаками

Фото Akram Huseyn on Unsplash

Американський психолог Лілліан Гласс вперше озвучила цей термін у 1995 році, і дала таким ставленням визначення. На її думку – це такий тип відносин, у яких партнери один дуги не підтримують, суперничають, не поважають одне одного.

Відносини, у яких один негативно впливає іншого, постійно виникають конфлікти, немає згуртованості, однозначно можна назвати токсичними.

У фахівців є думка, що такі відносини завдають моральної, а іноді й фізичної шкоди тим, хто в них перебуває.

Ознаки токсичних стосунків із чоловіком

Токсичні стосунки вбивають психіку. І часто сама жертва не помічає, що перебуває у цій пастці. І тільки після того, як подивишся на стосунки збоку, очі по-справжньому відкриються.

Тому, після того, як прочитаєш такі ознаки, задумайся, а чи все гаразд із твоїми стосунками?

 • Постійна критика.

Якщо твої події піддаються постійному осуду, це ознака хворих відносин. До тебе можуть чіплятися навіть тому, що ти не так дихаєш.

 • Він завжди вважає, що з тобою щось не таке.

Що б не трапилося, у всьому винна ти. Також партнер постійно дає тобі непрохані поради, критикує твій зовнішній вигляд та твої захоплення.

 • Ти вкладаєшся більше.

Якщо твій чоловік заради тебе палець об палець не вдарить, а ти заради нього готова буквально на все, це поганий знак. Зверніть увагу і на поведінку після сварок: якщо завжди ініціатор ти, значить тобі ці стосунки явно дорожчі.

 • Тебе позбавляють самоповаги.

«Я думав, ти приготуєш вечерю. І ми нікуди не підемо», «Навіщо тобі так фарбуватись?», «Навіщо тобі зустрічатися з подругами? Я думала, ти будеш дома» і т.п. Такі фрази позбавляють тебе своєї думки, і ти починаєш думати про те, як би виправитися.

 • Він маніпулює тобою.

Як розпізнати токсичні стосунки з чоловіком за ТОП-30 ознаками

6 ознак токсичних відносин

Наприклад, ти домовилася із подругою про зустріч у кафе, але твій чоловік хоче подивитися кіно. Але зустріч спланована вже тиждень тому і ти збираєшся на неї піти. І тут твій ненаглядний починає плакати, як ти його не любиш. Це неадекватно.

 • Твій партнер завжди налаштований вороже.

Будь-яке твоє слово викликає агресію. Ти перебуваєш у напрузі і не знаєш, чого чекати від чоловіка. Він також дозволяє публічну критику та глузування на твою адресу.

 • Ти сама не шануєш свого чоловіка.

Ти дозволяєш собі публічно підвищувати на партнера голос і ображати його. А він мовчить у відповідь. І разом ви тільки тому, що він – підбор, а ти не віриш, що здатна знайти нормального чоловіка.

 • Тебе навмисно уникають.

Партнер уникає фізичних проявів близькості, не прагне проводити час разом, але при цьому каже: «Звичайно, я люблю тебе». Але ти у цьому часто сумніваєшся.

 • Відсутність довіри між вами.

Довіра – це у стосунках найголовніше. Тому, якщо ви підозрюєте один одного у зраді або постійно намагаєтеся впіймати на брехні, це 100% провал.

 • Явний перекіс влади у парі.

Якщо ти можеш одразу відповісти на питання «хто головний?», то це говорить про проблеми. Ідеальний союз – це рівний союз. Ви врівноважуєте один одного, а не перетягуєте лямку.

 • Ревнощі та контроль.

Партнер, який хоче все робити разом, не відпускає тебе від себе ні на крок і постійно питає, куди ти йдеш і що збираєшся робити, має викликати побоювання.

 • Партнер не йде на діалог і відмовляється говорити про проблеми.

Самі сварки та проблеми – не ознака токсичних відносин. А от якщо партнер відмовляється розмовляти, закривається та йде – ось це ознака. І називається така поведінка саботажем.

 • Емоційні гойдалки.

Спочатку ви готові вбити один одного і розлучаєтеся, а через тиждень сходите назад і все у вас відмінно. І так по колу. Це не ознака здорових та гармонійних відносин.

 • Ти зовсім забула про себе.

Ігноруючи турботу про себе, кидаючи всі свої справи, щоб догодити партнеру, ти сама занурюєшся в цю токсичність. І це справжній привід для занепокоєння.

 • Різниця у світогляді.

Твій чоловік має плани на життя, відмінні від твоїх. У нього свої погляди та свої цілі. Тобі це не подобається. Картина світу твого партнера здається тобі абсолютно маревною. Тут нічого не вдієш – вам просто не по дорозі.

 • Ти у собі не впевнена.

У здорових стосунках партнери хвалять один одного та підтримують цю самовпевненість. А в токсичних стосунках ти почуваєшся лише забитою та ні на що не здатною.

 • Він байдуже ставиться до твоїх інтересів.

Ти не рабиня, а партнер свого чоловіка. Тому твою думку маємо враховувати та поважати.

 • Твій чоловік не бере на себе відповідальність за свої дії.

Він звинувачує тебе, що він образив тебе. Це ти сама собі вигадала, а не він щойно покрив тебе матом. Або ти постійно просиш прибрати за собою посуд, але ж він так втомився, як ти взагалі посміла.

 • Підпорядкування.

Спочатку ти терпиш і мовчиш, а потім чоловік «тисне» тебе. І змушує робити те, що у його інтересах. Бо знає, що чинити опір ти не будеш.

 • Ти не можеш бути самою собою.

Тебе люблять по-справжньому, якщо приймають такий, який ти є. Якщо ж ти не можеш бути природною із цією людиною, а ще чуєш «тобі все одно не зрозуміти», то з таких стосунків краще піти.

 • Відсутність емпатії.

Твій партнер звик вважати, що йому все можна, а на почуття інших начхати. Він може прикинутись добрим, щоб маніпулювати людьми у своїх інтересах.

 • Ти приховуєш ваші стосунки від друзів та сім'ї.

Члени сім'ї або друзі можуть бути не в захваті від того, як твій обранець звертається до тебе. І в глибині душі ти розумієш, що щось не таке. Тому й ховаєшся.

 • Поруч із ним ти почуваєшся гірше.

Спочатку ти дуже хочеш побачитись зі своєю половинкою. Але як тільки він переступає поріг, твій настрій псується. Потрібно з'ясувати причину. Тому що це є ненормально.

 • Постійне почуття виснаженості.

І фізично та морально. Якщо ти відчуваєш, що з тебе буквально висмоктували енергію, переглянь свої стосунки.

 • Чоловік часто звинувачує у своїх проблемах тебе та оточуючих.

Він ніколи ні в чому не винний. Винні лише інші люди. І всі хочуть його, нещасного, обдурити.

 • Тобі здається, що ти одна у цих стосунках.

Якщо в тебе з'явилося почуття, що ти ці стосунки тягнеш, а партнер навіть не свербить, то саме час викликати його на серйозну розмову.

 • Він не виявляє у тобі найкраще.

Якщо ти стала протилежністю тій, ким ти була на початку стосунків, то час бути на сполох.

 • Тобі страшно і ти не почуваєшся у безпеці.

Це стадія, від якої один крок до аб'юзу. Якщо тебе постійно принижують та заганяють у кут, терміново вибирайся.

 • Паразитування.

Він чудово почувається, якщо ти після робочої зміни стоїш на кухні і готуєш вечерю. Або забираєшся. Або робиш уроки із дітьми. Тобі ж це на радість. А ось він працював і тепер відпочиває.

 • Фізичне насильство.

Здається, все очевидно. Але є жінки, які не бачать у цьому проблеми. “Сама напросилася”, або “Він просто помилився”. Справді. Не вбив же.

Якщо ти раптово усвідомила, що перебуваєш у токсичних стосунках, то маєш трохи виходів. А точніше, лише один – бігти без оглядки. Люди такого типу не змінюються. А особливо саме цей чоловік не змінюватиметься заради тебе.

Ти вже дала зрозуміти, що з тобою можна чинити таким чином. Тому, не витрачай, будь ласка, свій безцінний час на цього індивіда. Він такого абсолютно не заслуговує. У світі велика кількість цілком гідних чоловіків.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua