Поради психолога, якщо чоловік образився і не розмовляє

Поради психолога, якщо чоловік образився і не розмовляє

Сімейне життя — це не тільки про кохання, порозуміння, партнерство, а й про зіткнення інтересів, конфлікти та образи, які іноді важко вирішити конструктивно.

Що робити, якщо чоловік образився і не розмовляє? Як не погіршити конфлікт? Як пояснити свою думку, щоб ще більше не образити чоловіка? Відповіді на ці запитання, ти знайдеш у цій статті.

Маніпуляція як спосіб показати образу

Поради психолога, якщо чоловік образився і не розмовляє

Фото автора Ron Lach: Pexels

З погляду здорового та надійного подружжя, образи варто промовляти своєму партнерові. Потрібно доносити до другої половини те, що є неприйнятним або образливим.

Сама по собі образа — це завуальована злість та агресія, яку не зганяли. Часто маніпуляція стає супутницею образи, вона допомагає зробити так, щоб її помітили або досягти бажаного результату.

Відмова розмовляти є ефективним методом маніпулятивного характеру з боку чоловіка. Жінка не витримує покарання мовчанням та виконує вимоги чоловіка.

Наприклад, дружина почала затримуватися на роботі. Замість звичного борщу та улюбленої запіканки чоловіка на столі стали з'являтися напівфабрикати. Чоловік, який звик до іншого харчування, починає злитися і перестає розмовляти з дружиною.

Дружина, відчувши маніпуляцію чоловіка, починає відчувати провину. І тепер вона встає о п'ятій ранку, щоб напекти млинців і зварити борщ, за улюбленим рецептом чоловіка. Але чи варто задуматися про те, чи варто вестися на маніпуляцію на шкоду собі?

Якщо розбирати ситуацію з погляду психології, то розклад буде таким. Твій чоловік має певні очікування від тебе. Ти їх не задовольнила. Чоловік ставить себе в позицію жертви, тому чекає примиряючих дій від тебе. А щоб вказати на образу використовує мовчання.

До речі, а ти знала, що даної маніпуляції у психології навіть дано окремий термін? Такий спосіб донести своє незадоволення називають вісхолдингом.

Отже, тепер варто перейти до вирішення цієї проблеми.

Що не варто робити в ситуації, якщо чоловік образився і не розмовляє

  • Закочувати скандал.

Дуже часто так буває, що чоловік, показуючи свою образу мовчанням, провокує образу у дружини. Атмосфера стає напруженою і призводить до скандалу з бурхливими з'ясуваннями відносин.

  • Влаштовувати бойкот у відповідь.

Поради психолога, якщо чоловік образився і не розмовляє

Як поводитися жінці, коли чоловік образився

Це лише призведе до посилення конфлікту. Віддзеркалити поведінку можна, але в іншій ситуації, показавши, що ігнорування є неприємним. При цьому обов'язково варто це обговорити після.

  • Злити чоловіка.

Дуже часто буває, що жінка починає виконувати якісь дії на зло чоловікові. «Не любиш манну кашу? От і зварю її на сніданок» чи «У нас договір, що ми ночуємо лише вдома? Значить, час влаштувати піжамну вечірку з подружкою».

Це лише посилить конфлікт і вирішити його буде дуже проблематично.

  • Виконувати вимоги чоловіка та просити прощення.

Якщо ти, як «мудра» жінка заохочуватимеш цю поведінку, вона повторюватиметься знову і знову. Варто вчитися домовлятися один з одним, а не маніпулювати та вестись на маніпулювання.

Поради психолога, якщо чоловік образився і не розмовляє

  • Запропонувати розмову.

Зауваж, розмову запропонувати, а не нав'язати. Все має відбуватися без скандалів та переходу на особистості. Можеш використати таку фразу: «Я помітила, що ти скривджений, давай обговоримо те, що турбує тебе і знайдемо рішення».

Якщо чоловік негативно реагує на пропозицію, то не варто застосовувати крик і виходити у відкритий конфлікт. Спокійно скажи: Я бачу, що ти не готовий до діалогу. Я почекаю, скільки потрібно».

  • Поводитися так, ніби нічого не сталося.

Це бентежить. Чоловік сам просто не витримає мовчання. Ось уяви, сидить він надутий як індик, а ти йому розповідаєш, як у тебе день минув, чим ти займалася, який у тебе настрій. У цьому зберігаючи доброзичливість.

Поради психолога, якщо чоловік образився і не розмовляє

Giphy

Виходить, що маніпуляція просто не вдалася. Це може тривати деякий час, але чоловік почуватиметься ніяково і перестане мовчати. Після, все ж таки варто поговорити про конфлікт, який спровокував образу. І донести до чоловіка, що ігнорування – поганий вихід.

  • Звернутися до чоловіка за допомогою техніки “Я-повідомлення”.

Ця техніка передбачає побудову особливої фрази. Спочатку варто вказати на небажану поведінку, потім розповісти про свої почуття, а насамкінець сформулювати свої побажання.

Техніка «Я-повідомлення» хороша тим, що допомагає донести претензію в такій формі, щоб не спровокувати конфлікт і не зачепити особистість.

В даному випадку можна використати такий конструкт: «Коли ти мене ігноруєш, уникаєш розмови, я відчуваю розгубленість і образу, я думаю, що нам варто обговорити конфліктну ситуацію, сподіваюся, що ти поговориш зі мною».

При складанні “Я-повідомлення” бажано не використовувати частинку “не”. Фразу варто озвучувати у доброзичливій формі та спокійним тоном.

А тепер настав час розібрати ситуацію на прикладі. Поліна стояла на порозі квартири у сльозах. Вона довго підбирала одяг та макіяж, адже так давно не почувалася красивою. І зустріч із подругами сприймала, як чудова нагода вбратися.

Михайло, чоловік Поліни, її старання не оцінив. «Ти з чоловіками знайомитись у кафе зібралася чи з подругами базікати?». Слова Михайла Поліну зачепили, вона пішла, грюкнувши дверима. Повернулася дуже пізно. І тепер чоловік із нею не розмовляє.

Цей конфлікт можна було погасити у зачатку. Наприклад, запропонувавши чоловікові проводити та зустріти дівчину. Можна було б спокійно запитати, чому Михайло переживає її зовнішній вигляд. Або ж перевести все жартома.

Але конфлікт посилився. Поліна запропонувала чоловікові поговорити про те, що сталося. Але чоловік проігнорував її прохання. Через якийсь час Поліна прийшла на кухню, де Михайло вечеряв.

І спокійно розповіла, як провела вечір із подругами, незважаючи на те, що чоловік мовчав. Потім вона розповіла про свої почуття під час сварки. Вказала, що ігнорування її дуже непокоїть. Почалася конструктивна розмова.

Чоловік Поліни визнав, що відчув ревнощі, коли побачив дівчину такою гарною. Тепер у пари є договір: чоловік частіше проводить час із Поліною поза домом, а вона намагається виглядати добре не тільки для оточуючих, а й для чоловіка. Цілком адекватний компроміс.

Вирішуй конфлікти з чоловіком конструктивно, не йдучи в крайнощі!

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua