Як поводиться аб'юзер у стосунках з жінкою

Як поводиться аб'юзер у стосунках з жінкою

Жодна жінка не хоче стосунків, у яких є фізичне чи емоційне насильство. Насправді, багато жертв домашнього насильства клянуться собі, що тепер, коли вони знають ознаки емоційно жорстоких стосунків та насильства, вони більше ніколи не вступатимуть у такі відносини, але дуже часто цикл повторюється.

Людям з боку легко ставити питання, чому жінка залишається у руйнівних відносинах, у яких її ображають, але виявити ранні ознаки психологічного насильства може бути набагато складніше, ніж здається.

Чи є різниця між емоційним та психологічним насильством?

Як поводиться аб'юзер у стосунках з жінкою

Фото автора Anete Lusina: Pexels

Серед експертів у цій галузі немає однозначної думки про те, чи існує значна різниця між емоційним та психологічним насильством. Є деякі дослідження, які свідчать, що з-поміж них є невеликі відмінності.

Вважається, що емоційне насильство ширше, тому психологічне насильство часто сприймається як одне з форм емоційного насильства. Крім того, психологічне насильство включає використання вербальних і соціальних тактик, щоб контролювати чийсь спосіб мислення.

Що таке емоційне та психологічне насильство?

Жорстоке звернення проявляється у різних формах. Навіть якщо немає фізичного насильства, образливі висловлювання можуть завдати великої шкоди. Емоційне та психологічне насильство включає в себе в основному нефізичні форми поведінки, які чоловік аб'юзер використовує, щоб контролювати, ізолювати чи залякати жінку.

Часто аб'юзер використовує це, щоб зруйнувати самооцінку та самоповагу жінки, щоб створити психологічну залежність від нього. Емоційне та психологічне насильство важко розпізнати, бо воно проявляється у повсякденному спілкуванні. На відміну від фізичного насильства, часто не буває окремих інцидентів або чітких фізичних доказів.

Як поводиться аб'юзер у стосунках з жінкою

Шлях до більш безпечного, здорового та щасливого життя часто починається з розуміння психологічного портрета аб'юзера. Якщо твій чоловік демонструє такі моделі поведінки, це може бути ознакою, що ти у відносинах з аб'юзером.

 • Чоловік наполягає на якнайшвидшому вступі у більш серйозні стосунки. На тебе тиснуть, вимагаючи майже відразу взяти на себе зобов'язання.
 • Він постійно ревнує. Твій чоловік надмірно нав'язливий, постійно дзвонить чи несподівано приходить у гості.
 • Чоловік виявляє ознаки контролюючої поведінки. Наприклад, він уважно розпитує тебе про те, з ким ти розмовляла і де була, перевіряє пробіг машини, зберігає всі гроші або просить квитанції, а також вимагає, щоб ти питала дозволу кудись піти або щось зробити.

Як поводиться аб'юзер у стосунках з жінкою

10 ознак чоловіка аб'юзера

 • У нього нереалістичні очікування. Він чекає від тебе досконалості і того, що ти задовольнятимеш усі його потреби.
 • Він ізолює тебе від навколишнього світу. Намагається відрізати тебе від друзів та членів сім'ї, позбавляє телефону чи машини, можливо, намагається завадити влаштуватися на роботу.
 • Звинувачує інших у своїх помилках. Начальник, сім'я, знайомі завжди хтось інший відповідальний, якщо щось йде не так.
 • Усі оточуючі відповідають за його почуття. Якщо в нього поганий настрій чи він розсерджений, у цьому завжди винний хтось інший.
 • Аб'юзер зазвичай гіперчутливий. Його легко образити, і він часто розмірковує про несправедливість, яка є частиною його життя.
 • Жорстокий до тварин та дітей. Він жорстоко ставиться чи карає тварин. Він також може вимагати від дітей того, що їм не під силу, або дражнити їх до сліз.
 • Він застосовує сили під час сексу. Йому подобається кидати тебе чи утримувати проти твоєї волі. Він залякує, маніпулює або змушує тебе брати участь у тому, що ти не бажаєш.
 • Він піддає тебе словесним образам. Постійно критикує чи каже жорстокі речі, принижує, лає та ображає.
 • Наполягає на жорстких ґендерних ролях у відносинах. Він очікує, що ти будеш служити, підпорядковуватися і сидіти вдома.
 • Має різкі перепади настрою. Він перемикається з кохання на гнів за лічені хвилини.
 • Він має досвід побиття інших. Він визнає, що в минулому були випадки з фізичним насильством над жінкою, але стверджує, що це сталося через неї чи якусь ситуацію.
 • Аб'юзер може загрожувати насильством. Він робить гучні та грубі заяви, але потім відмахується від них, кажучи, що не це мав на увазі.

Як поводиться аб'юзер у стосунках з жінкою

Фото автора Karolina Grabowska: Pexels

Якщо ти відчувала таку поведінку з боку чоловіка на собі, можливо, ти перебуваєш у стосунках із чоловіком аб'юзером. Це може мати дуже згубні наслідки для твого психічного та фізичного здоров'я, включаючи посттравматичний стресовий розлад та підвищену тривожність.

Якщо ти вирішила піти зі стосунків

 • Переконайтеся, що ти готова піти

Важливо, щоб усі сумніви зникли, і ти готова розпрощатися назавжди з кривдником. Інакше сумніви можуть переконати тебе повернутися. Завжди можна звернутися за допомогою до близьких або психолога.

 • Придумай план, який забезпечить твою безпеку

Подумай, куди ти зможеш піти. Почни збирати необхідні речі, які можуть знадобитися. Наприклад, приготуй готівку, копії важливих документів: паспорти, права водія, страховки. Нехай буде список важливих номерів телефонів.

 • Іди як тільки зможеш

Очікування не принесе жодної користі, як тільки твій план буде розроблено, йди. У цей період дуже важливою є підтримка близьких.

 • Не оглядайся назад

Найбільша помилка, яку роблять жінки, які хочуть вийти зі стосунків з аб'юзером – це згадувати приємні моменти, які були колись у минулому. Потрібно йти вперед у майбутнє і не озиратися.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua