Як відновити стосунки після зради чоловіка і чи можна

Як відновити стосунки після зради чоловіка і чи можна

Зрада чоловіка – це завжди боляче. Вона вкидає в депресію, приносить таке розчарування, яке неможливо нічим угамувати, руйнує довіру. По-справжньому зрозуміти цей біль зможе лише людина, яка сама пережила подібну трагедію.

Але не завжди після зради жінки ухвалюють рішення про розлучення. Нерідко сім'я залишається, але постає питання, як налагодити стосунки після зради чоловіка. Спробуймо на нього знайти докладну відповідь.

 • Не зациклюйся на своєму болю.

Навчися перемикатися. Не зациклюйся на нав'язливих та негативних думках, які нагадують тобі про те, що сталося. Звісно, це складно. Візьми владу над своїми думками, контролюй їх.

 • Пробач чоловіка за минуле.

Якщо ти вирішила пробачити чоловіка, то зроби це. Причому не лише на словах, а й на ділі. Тобто між вами ніколи не повинно порушуватися це питання, не повинно бути докорів, недоречних жартів.

Прощення — це повне ігнорування і продовження переживань факту зради. Причому прощення насамперед потрібне тобі, а не чоловікові. При постійному нагадуванні про зраду страждаєш насамперед ти. Прийми вчинок чоловіка як прояв слабкості.

 • Знайди собі заняття.

Подумай, яке заняття не просто відверне тебе від факту зради, що відбувся, а повністю занурить тебе, по-справжньому захопить собою. Це допоможе тобі відновити емоційну рівновагу, необхідну для того, щоб налагодити стосунки після зради.

 • Не ігноруй подію.

Не можна ігнорувати зраду чоловіка. Це не допоможе тобі викреслити неприємний факт із життя. Тобі необхідно прийняти подію. Не варто вникати і мучитися питанням, чому сталася зрада.

Тим більше, не шукай у тому, що сталося, свою провину. Відповідь на запитання «хто винен?» не допоможе у проблемній ситуації. Тепер залишається знайти відповідь на запитання «що робити з подією?». Тобі необхідно зраду чоловіка прийняти як досвід, який зробить тебе сильнішим, як особистість.

 • Не думай про помсту.

Як відновити стосунки після зради чоловіка і чи можна

Як пробачити зраду та зберегти сім'ю?

Всім відомо, що жінки, дізнавшись про зраду чоловіка, думають про помсту. Деякі прокручують думки у голові, інші ж втілюють в справи. Не варто на зло чоловікові зраджувати йому. Ти від цього не зазнаєш задоволення.

Така помста призведе до ще більших страждань. До болю від зради чоловіка додасться ще біль від почуття провини, яке зростатиме згодом. Помста не дасть тобі довгоочікуваного почуття полегшення.

 • Поговори із чоловіком.

Поговори у спокійній обстановці, без звинувачень. Не опускайся до засудження. Скажи чоловікові, що вирішила вибачити його, що поки що для тебе це складно. Запитай безпосередньо, чим викликаний його вчинок.

 • Дайте час один одному.

Після зради чоловіка твоє серце розбите, щоб хоч трохи відпустило, має пройти час. Для проживання ситуації потрібно щонайменше 2–3 років. Раніше питання не закриється. Звісно, на тривалість впливають такі чинники, як: щирість наступних відносин, глибина почуттів, обставини зради.

Якщо все-таки ти вирішила пробачити чоловіка, то будь готова, що це не станеться відразу. Тобі знадобиться терпіння. Для прийняття факту зради тобі доведеться пройти через стадії гніву, зневіри, недовіри, уразливості, сорому.

Тобі доведеться прожити всю програму. Прискорити її не вдасться. Щодня складатиметься з невеликих кроків один до одного. Якщо виникають непереборні перешкоди, то, можливо, буде потрібна допомога психолога.

 • Будьте прозорі.

Багато хто вважає, що після зради буде потрібна прозорість тільки з боку чоловіка. Хоча для відновлення відносин прозорість потрібна з обох боків. Це важлива умова для відродження втраченої довіри.

Як відновити стосунки після зради чоловіка і чи можна

Не давай своєму чоловікові навіть єдиного шансу припустити наявність у тебе секретів. Не приховуй від нього нічого. Будь-яка скритність у ситуації буде згубна. Період вибудовування нових взаємин дуже непростий. Щоб усе вийшло, важливо забути про всі дрібні особисті секрети.

 • Зверніть увагу на ті заняття, які подобалися вам до зради.

Після того, як стався факт вибачення зради, не дозволяй собі та партнеру зануритися у побутові питання. Відповідай собі на запитання: «Як ви вибудовували ваші стосунки, коли були щасливими?».

Будь-який зв'язок мав приємні миті, необхідно повернутися до них. Проговори до деталей цей момент із чоловіком. Згадайте, що вам дарувало щастя, чим ви займалися разом із більшим задоволенням.

Завітайте до тих місць, де вам було тепло і затишно, сходіть у той же кінотеатр, кафе. Це на несвідомому рівні і тебе, і чоловіка поверне до щасливих моментів. Візьми це за основу. У міру прокидання приємних почуттів організовуй нові миті щастя.

 • Не дозволяй собі увійти у роль жертви.

У такий спосіб ти знизиш свою самооцінку. Крім того, навіть якщо ти вирішиш пробачити чоловіка, то сприятливого результату не буде. Усвідомлено чи ні ти створиш ситуацію, де чоловік буде автоматично винен у всіх можливих проблемах.

 • З'їздіть у подорож із чоловіком.

Спробуйте разом відволіктися від побутових проблем. Якщо є можливість, то поїдьте удвох у подорож. Зробіть все, що залежить від вас, щоб більше часу проводити разом, почніть активно зближуватися. Візьміть відпустку, проведіть її разом.

Хоч би як це звучало парадоксально, але після зради чоловіка, за правильних і мудрих твоїх дій, можна не тільки зберегти шлюб, а й вивести стосунки на новий емоційний рівень. Спробуй зрозуміти, чому чоловік так вчинив. Дай йому шанс не на словах, а на ділі на прощення. Адже кожна людина може зробити помилку.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua