Що робити, якщо чоловік хамит і грубить – ТОП-10 порад як поводитися

Що робити, якщо чоловік хамит і грубить - ТОП-10 порад як поводитися

Втомилася від грубості, хамства та жахливого характеру чоловіка? Не розумієш, чому він тебе принижує? Представляємо ТОП-10 причин, чому чоловік грубить, хамить та ображає. Крім причин, поговоримо і про те, як поводитися в подібних обставинах.

Що робити, якщо чоловік хамит і грубить – ТОП-10 порад як поводитися

Що робити, якщо чоловік хамит і грубить - ТОП-10 порад як поводитися

Фото автора Diva Plavalaguna: Pexels

Якщо чоловік – хам

Почнемо із самої очевидної причини – чоловік за своєю натурою хам, грубіян, агресор. Він – жовчний, любить з усіма сваритися, а дружину взагалі не рахує за людину. Хотілося б сказати, більшість причин пов'язані з таким характером.

Але насправді, справжніх, природних хамів не так багато, і, мабуть, ймовірність, що ти зустрінешся з одним із них, не перевищує 10%.

Якщо ж це сталося, є три способи вирішити проблему:

 • Піти від чоловіка. Сказати в серцях, що ти більше не можеш терпіти його хамства, зібрати речі та вирушити на запасний аеродром.
 • Постаратися його перевиховати. Відправ на особистісний тренінг, до психолога. При кожній розмові наголошуй, коли він починає грубити.
 • Прийняти чоловіка. Як не дивно, часто за буркотливістю ховається добра, беззахисна людина. Спробуй розібратися у його проблемах, допоможи йому їх вирішити. Якщо хамство з лишком окупається іншими перевагами, просто закрий на нього очі.

Якщо чоловік – маніпулятор

Часто хамство з боку чоловіка – певне маніпулювання. Чоловік грубить, щоб задавити, змусити тебе відчути себе нікчемною.

Подібна ситуація виникає, якщо дружина більше заробляє, її сім'я – благополучніша.

Чоловік може відіграватись на ній і за дитячі травми, образи батьків.

Що робити? Спочатку поговори з ним, поясни, що тобі важко переносити подібне ставлення. Обговори його проблеми. Якщо вдасться, і ви зможете знайти порозуміння, чудово. Якщо ні, можна подумати про розлучення або просто продовжувати терпіти грубість.

Якщо у чоловіка проблеми

Хамство може бути тимчасовим. Ви познайомилися, жили якийсь час душа в душу, але потім він ніби зірвався з гальм, почав тебе ображати.

Швидше за все, так він переносить на тебе свої проблеми та образи. Його принижує начальник – він принижує тебе. Його ображають дорогою додому інші автомобілісти – він автоматично збирає жовч і випльовує її на тебе.

Що робити, якщо чоловік хамит і грубить - ТОП-10 порад як поводитися

Що робити, якщо хлопець нахабнів?

У такій ситуації можна порадити:

 • Більш глибоке спілкування та розуміння проблем один одного.
 • Спільні прогулянки, заняття спортом, коли ви можете забути про все і насолоджуватися проведенням часу.

Чоловік повторює модель своєї сім'ї

Придивися до сім'ї свого чоловіка. Якщо батько чи мати гамлять одне одному, постійно лаються, від них неможливо почути доброго слова, то й поведінка твого чоловіка зрозуміла. Він сприйняв конкретну модель відносин та інший не знає.

У цьому випадку найчастіше зустрічайтеся із сім'ями своїх друзів. Нехай бачить, що можна спілкуватися по-іншому. Як би ненароком звертай на це увагу.

У нього є інша

Хамство – чудовий інструмент самозахисту. Як тільки у чоловіка з'являється інша жінка, але при цьому залишилося сумління і хороше ставлення до тебе, висока ймовірність, що він почне тебе ображати.

Чому? Так можна:

 • Принизити тебе, змусити тебе шукати проблеми у собі.
 • Переконати себе, що його нова пасія краща.
 • Штучно створити конфлікти, за якими ти не одразу зрозумієш про появу іншої жінки.

Зазвичай видно, що чоловік захопився іншим. Змінюється поведінка, ставлення до тебе. Тільки ти можеш вирішити, пробачити зраду чи ні.

Ти його більше не приваблюєш

Навіть якщо іншої жінки немає, твій чоловік може розчаруватися в тобі. Його більше не приваблює твій зовнішній вигляд, йому нудно. Все це веде до втрати поваги, появи бажання ображати.

Виправити цю ситуацію ти можеш спробувати сама:

 • Займися фігурою.
 • Обнови гардероб.
 • Знайди заняття, яке запалює та приваблює тебе.

Що робити, якщо чоловік хамит і грубить - ТОП-10 порад як поводитися

Giphy

А ось якщо ти думаєш, що флірт із іншими чоловіками допоможе, то помиляєшся. Він може тільки посилити ситуацію, оскільки дасть привід твоєму чоловікові ще більше озлобитися.

Ти все пробачаєш

Уяви, що ти катаєш сніжок. Спочатку він маленький, поступово стає все більше і, нарешті, перетворюється на величезну грудку. Ситуація з образами нагадує цей процес.

Чоловік, бачачи, що ти приймаєш, пробачаєш хамство, звикає до цього. Починає грубити все частіше, ображати дедалі болючіше. А ти не помічаєш цього, поки одного разу не бачиш, як на тебе мчить величезний ком принижень.

Проблема у разі пов'язані з слабкими особистісними кордонами. Визнач собі, що ти можеш пробачити, а що ні. Якщо образилася, говори про це прямо. Не дозволяй чоловікові принижувати себе.

Ти його провокуєш

Хамство чоловіка може бути реакцією у відповідь на твоє ставлення до нього.

Жінки зазвичай – майстерні маніпулятори. Вони знаходять больову точку чоловіка і непомітно тиснуть на неї. У хід йде майстерне приниження, у тому числі прилюдне, демонстрація зневаги. Такі методи використовуються, наприклад, у сім'ях, де чоловік менш успішний.

Чесно та відкрито поспостерігай за собою. Якщо твій чоловік дійсно починає божеволіти через твої маніпуляції, забудь про них. Щирі стосунки набагато комфортніші.

Твоя байдужість

На світі мало що ранить так сильно, як байдужість. Своєю поведінкою ти показуєш чоловікові, що він більше не цікавий, що він тобі ніхто.

У цей момент у ньому прокидається лідер, самець, який має показати непокірній жінці свою силу. У хід ідуть образи, грубість.

Порада – показуй чоловікові, що він досі кохається. Якщо почуття охолонули, спробуй їх знову розпалити. Зараз для цього є всі умови – поїздка на Мальдіви, Таїланд, вечеря в ресторані, політ на повітряній кулі.

Все ваше спільне життя – помилка

Насамкінець – найболючіша тема. Ви обоє розумієте, що ваш шлюб – велика помилка. Чоловік, усвідомивши це, робить висновок, що сам потрапив у капкан, і починає відігравати розчарування через хамство. Ти психуєш, шаленієш, плачеш, шукаєш винних.

Варто знайти сили і перестати мучити себе. Ви можете свідомо прийняти факт помилки, розпочати стосунки з нуля, поважати одне одного. А якщо не вийде – дайте партнеру і собі шанс на нове кохання.

Як бачиш, причин чоловічого хамства може бути багато. Воно може бути пов'язане з огидним характером чоловіка та його невихованістю. Але найчастіше винен не лише він, а й та жінка, яка йде з ним життям.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua