Що відповісти, якщо тобі сказали «Я тебе кохаю»

Що відповісти, якщо тобі сказали «Я тебе кохаю»

Давайте уявимо ситуацію: ти зустрічаєшся з хлопцем, який тобі дуже симпатичний. Вам легко та комфортно разом. На черговому побаченні він говорить тобі значущі слова «я тебе люблю». Ти ж від несподіванки така розгубилася, що не змогла нічого відповісти.

Як правильно поводитися, якщо молода людина освідчується тобі в коханні? Що казати, якщо ти зустрічно закохана в нього? А як реагувати, якщо ти не готова відповісти обранцю взаємністю? Це та багато іншого обговоримо у поточній статті.

«Я тебе кохаю…» — що лежить в основі цієї фрази

Що відповісти, якщо тобі сказали «Я тебе кохаю»

Фото автора Andres Ayrton: Pexels

Для одних слова про кохання – лише слова. Їх легко вимовити, а справжніх почуттів та емоцій у визнання вкладається не так багато. Для інших такого роду одкровення має велике значення. Тому, перш ніж вимовити заповітну фразу, закоханий має бути впевнений у своїх почуттях на всі сто.

Саме тому однозначної інтерпретації просто не може. Давай спробуємо зрозуміти, що може мати на увазі, вимовляючи цю фразу.

 • Він хоче поділитися глибиною своїх почуттів.
 • Не може більше стримувати емоції.
 • Обранець намагається привернути увагу.
 • Він намагається прив'язати себе.
 • Хоче взаємності.
 • Прагне отримати бажане (особистіші стосунки або тотальний контроль над партнером).
 • Намагається таким чином покращити якість стосунків.

У будь-якому випадку, якщо ти закохана в чоловіка, тобі його слова про кохання будуть довгоочікуваними та бажаними. А ось якщо є сумніви у своєму обранці, то його фраза про закоханість стане для тебе несподіванкою або неприємним сюрпризом, на який ти просто не знатимеш, як реагувати.

Що відповідати на визнання, якщо ти відчуваєш взаємні почуття

 • Проаналізуй, що насправді ти відчуваєш людину.

Спробуй глибоко це зрозуміти. Задай собі питання: «Мені комфортно поруч із обранцем?», «Мене тягне до нього?», «Чи хочу я бути поруч із ним постійно?». Не варто плутати відчуття зі спробою уникнути самотності або з бажанням пов'язати своє життя з доброю людиною.

 • Не дозволяй собі відчувати страх.

Якщо почуття є глибокими, не варто боятися їх проявити. Людина, яка налаштована серйозно, гідно оцінить визнання. Негативні установки, такі як «якщо я скажу про кохання, він ставиться гірше», варто залишити осторонь.

 • Щиро поділися почуттями.

Відкритість та щирість у цьому випадку – найкраща допомога. Постарайся довіритися партнеру та скажи все як є. Не варто вимовляти лише гучних обіцянок та пишномовних фраз. Говори прямо, без ухилень, чоловіки так розуміють краще.

Що відповісти, якщо тобі сказали «Я тебе кохаю»

Що відповідати на фразу “я тебе кохаю”?

Прикладами здатні послужити такі фрази: «я така рада це чути, адже мої почуття до тебе взаємні», «Мені так приємно це чути, я чекала від тебе зізнання, адже я теж тебе люблю».

 • Замість визнання можливо використовувати тактильне заохочення.

Буває достатньо обіймів та поцілунку, щоб показати свою радість. Для чоловіків слова взагалі не такі важливі, як для жінок. Тому якщо тобі складно формулювати думки, зосередься на прояві почуттів.

Як відреагувати на освідчення в коханні, якщо ти не впевнена у своїх почуттях

Якщо ж ти сумніваєшся в тому, що почуття, які в тебе є на даний момент, здатні перерости у справжнє кохання, також варто щиро це сказати. Однак важливо зробити це якомога коректніше.

 • «Мої почуття щодо тебе глибокі та справжні, але на даний момент я не можу так однозначно сформулювати їх. Пов'язано це з тим, що до слів кохання я ставлюся дуже обережно. Для мене це велика відповідальність».
 • «Я, безумовно, закохана в тебе. Але про кохання по відношенню до тебе, мені хотілося б говорити, коли я буду на 100% впевнена, що це саме ті самі почуття».
 • «Я якщо чесно, навіть не думала про те, що саме я відчуваю до тебе. Мабуть, варто приділити цьому увагу, але мені так цінно, що ти був зі мною щирий».

Важливо, що конкретика та щирість обов'язкова у будь-якому випадку. Інакше якщо партнер відчує фальш з твого боку, йому буде неприємно. Не варто дурити і саму себе.

Якщо ви у відносинах тривалий час, а вона ніяк не перетікає у щось більше, можливо, це і не твоя людина. Переконувати себе, що колись ситуація зміниться, мабуть, немає сенсу. Важливо остаточно розібратися у собі.

Що сказати чоловікові, до якого сильних почуттів ти не відчуваєш

Тут ситуація виглядає ще складнішою. Звичайно, можна говорити відсторонено, ухиляючи і уникаючи прямоти. Однак у кожних відносинах відкритість потрібна як повітря, насамперед тому, що довіра починає руйнуватися, якщо її відчувати.

 • Розберись у собі.

Тобі варто зрозуміти, яку роль у твоєму житті має обранець. Чи взагалі має сенс йому чекати твоєї взаємності. Довгий час обнадіювати людину, а потім відмовитися від неї, виглядає як зрада і здатне принести їй багато болю і розчарування.

Що відповісти, якщо тобі сказали «Я тебе кохаю»

Giphy

 • Візьми тайм-аут.

Можливо, попросити чоловіка дати тобі час на обмірковування, таким чином, ти відстрочиш визнання у відповідь, а так само матимеш можливість зважити все і прийняти остаточне рішення.

 • Скажи як є.

Якщо особливих почуттів немає, так і варто донести до людини. Наприклад: “Я не можу говорити про взаємні почуття, я не впевнена, що вони є”, “я намагаюся розібратися в собі і зрозуміти, чи хочу я бути поряд з тобою”.

 • Спробуй уникнути відповіді.

Якщо ти не можеш сказати прямо, можливо, хорошим варіантом буде уникнути відповіді. Або перекласти, непомітно тему, зніяковіло посміхаючись. Можеш просто подякувати партнеру за виявлену відкритість. У всіх цих випадках залишиться сподіватися, що він не запитає про взаємність у чоло.

 • Запропонуй перейти на іншу.

Якщо тобі освідчується в коханні людина, яка тобі зовсім не подобається, можна в м'якій формі пояснити їй, що на стосунки з тобою їй не варто розраховувати. «Я не розглядаю тебе як свою молоду людину. Ми можемо лише спілкуватися та дружити». Давати надію марно точно не варто.

Які фрази точно не варто говорити

 • У яких використовується частка «але» після слів похвали.

Ти такий хороший, але я не здатна відповісти тобі взаємністю, ти добрий, але я не готова. Насправді подібні фрази чоловіки сприймають із великою досадою. Вони розуміють, що проблема в тому, що жінка відчуває до нього лише жалість і намагається присипати відсутність симпатії лестощами.

 • Різкі фрази, в яких ти зачіпаєш його почуття.

Хоч чоловіки люблять щирість і прямоту, але надмірна прямолінійність все ж здатна образити. Говорячи про почуття до тебе, він гідний того, щоб до нього ставилися з повагою. Взагалі намагайся більше говорити про себе, свої відчуття, а обговорювати обранця.

 • Гордовиті слова.

Не варто посміхатися і розважатися над людиною, навіть якщо вважаєш її недостойною себе. У будь-якому випадку, визнання підвладне лише сильним моральним людям. До того ж якщо людина не твоя, це зовсім не говорить про те, що вона погана.

Звичайно, ми мріємо почути освідчення в коханні від людини, яка дорога нам. Але в реальному житті ситуації трапляються зовсім різні. Попри це варто вести себе гідно. Та й саме кохання поняття суто індивідуальне. Тому слухай своє серце, намагайся залишатися щирою та чесною з чоловіком та із самою собою.

І вчись бути вдячною за все, що відбувається, а також за людей, які тебе оточують. Вони не так з'являються на життєвому шляху. Ця філософія здатна привести тебе до справжнього щастя.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua