Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити та 50 прикладів

Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити та 50 прикладів

Як говорити ласкаві слова чоловікові? Які прізвиська краще вибирати для свого хлопця? Прості правила та яскраві приклади лагідних слів.

Як сказати ласкаві слова чоловікові так, щоби підняти йому настрій, надихнути на дії, розслабити його? Чи завжди один і той же пестливий вираз підходить різним чоловікам? Чи є різниця між чоловічими та жіночими компліментами? Тут відповіді на всі запитання, а також приклади лагідних слів.

Як говорити лагідні слова хлопцю?

Якими б суворими і стриманими зовні не здавалися чоловіки, вони теж потребують своєї порції приємних фраз. Однак, як і у випадках із дівчатами, різним хлопцям підходять різні компліменти. Як тоді вгадати відповідні слова?

 1. Слідкувати за характером обранця, його діями, цілями, амбіціями.
 2. Враховувати його сферу діяльності (підприємець, інтелектуал, спортсмен тощо).
 3. Помічати ступінь емоційності, експресії, потреби уваги.

Наприклад , веселун-програміст, який активно намагається стати начальником відділу розробки. У нього здорові амбіції, він наполегливий, виконавчий, дружить із гумором та самоіронією. Його сфера потребує уважності, розвиненого інтелекту, посидючості. Він любить оточувати себе увагою, смішити людей.

Такому хлопцеві підійдуть ласкаві слова, які акцентуватимуть його розумові дані, вмінні домагатися цілей, привертати увагу потрібних людей. Віра в те, що він стане головою IT-відділу, виражена в ласкавому прізвисько, також підніме настрій. А ось фрази, присвячені його фізичній формі чи креативності, будуть уже не такими ефективними.

Є також кілька загальних правил щодо вживання подібних пестливих імен.

 • Нехай ці слова звучатимуть не лише після грандіозних вчинків чоловіка. Бажання підняти настрій, втішити, подякувати за щось, висловити кохання, підтримку та турботу — теж добрі приводи.
 • Краще не вживати зайве нудотні вислови на кшталт «мосечка», «пупсічок», «пузик». Такі зменшувально-пестливі суфікси можуть іноді непогано звучати в компліментах дівчатам. Чоловіків вони можуть дратувати.
 • Навіть якщо обранцеві подобається якесь солодке слово, краще залишити його для особистих розмов. Не можна використовувати таке прізвисько при його знайомих.
 • Будь-який вираз бажано вимовляти спокійним тоном, але з ніжністю. Гучні пафосні дифірамби або імітації дитячого голосу викликають здивування. Він — доросла людина, а не дитина чи куплена на розпродажі кофтинка. А значить, заслуговує на відповідне ставлення.
 • Якщо не вдається вигадати купу різноманітних імен, нічого страшного. Достатньо 2-3 слів. Говорити їх щохвилини теж необов’язково. І навіть не варто. Вимовлені 3-4 рази на день, вони вже набудуть позитивного ефекту.

Одна з ключових цінностей – щирість. Якщо сказані вислови немає під собою реальну емоційну базу, користі від них нічого очікувати. Називаючи кавалера “силачом” і при цьому думаючи, що його фізична форма далека від ідеалу, жінка сама налаштовує його проти себе.

Коли та як передавати ласку через слова?

Незважаючи на позитив і ніжність, яку випромінюють ласкаві вислови, іноді вони бувають не доречні. Сказані не вчасно, вони набувають протилежного ефекту — дратують, відштовхують, злять. Коли бажано не вживати їх :

 • чоловік серйозно зайнятий справами, і вся його увага зосереджена тільки на заняття;
 • він не має настрою і не хоче розмовляти. Якщо йому потрібна тиша та можливість побути наодинці зі своїми думками, краще надати їх йому;
 • під час сварки, у найзапекліший момент компліменти — останнє, що хочеться чути. Виникає таке відчуття, що вони покликані відволікати увагу;
 • він твердо вважає, що не має якоїсь якості, а дівчина намагається сказати протилежне. Це тільки сердить хлопця. Наприклад, «мій силач» при провальному програші на спортивному конкурсі сприйматиметься як глузування.

Є чоловіки, які геть-чисто не переносять «зоопарк» з усіма «пандочками», «зайчиками» та «вовченятами». Звичайно, подібні прізвиська не сподобаються їм взагалі. Є також і ті, хто любить відверто домінувати та приймати у свій бік «мій пан», «бос», «володар» тощо, але більшості вони будуть неприємні. Якщо немає чіткої впевненості, чи сподобається коханому якийсь вираз, краще спитати про це безпосередньо. Також можна надати чоловікові можливість самому обрати собі лагідне слово.

Іноді головна проблема полягає в тому, що не хочеться подавати свою ласку банально. Як оригінально висловити теплі слова? Підійде один із таких варіантів:

 • написати приємне слово чи побажання на невеликому клаптику паперу, залишити поцілунок відбитком помади та кинути записку у спортивну сумку, кейс, кишеню куртки коханого;
 • написати приємне вираження будь-яким соусом/кремом на готовій страві або скласти його зі шматочків продуктів;
 • замовити футболку, ручку, кухоль, запальничку або інший сувенірний предмет зі своїм написом;
 • почаклувати у Photoshop або іншому графічному редакторі і зробити заставку для ноутбука/комп’ютера/телефону з ласкавим словом;
 • створити презентацію або записати відео «100 лагідних слів коханому» з його чи спільними фотографіями;
 • купити магніт на холодильник з відповідним написом. Користуватися ним, щоб залишати милі повідомлення одне одному;
 • записати свого чоловіка у себе в телефоні не просто на ім’я, а з додаванням ласкавого слова, поставити відповідну мелодію.

Переходити грань краще не варто. Писати на асфальті, малювати на шпалерах, замовляти хор у футболках із написом «Рідний, люблю тебе!» – Це вже перебір. Настирність у використанні ласки у разі неприємно здивує хлопця.

50+ пестливих слів для чоловіка.

Іноді любов і всі супутні почуття так сильно хочеться висловити, а слова не спадають на думку самі собою. На щастя, цю проблему легко вирішити. Можна вибрати кілька варіантів із запропонованих списків. А якщо щось набридне, ніхто не заважає знову заглянути в цей перелік і спробувати кілька нових альтернатив.

1. Зовнішність.

 1. Красень.
 2. Силач.
 3. Зеленоокий мій (блакитноокий, кароокий і т. д.)
 4. Посмішка.
 5. Бородач/бородатик.
 6. Спортсмен.
 7. Сексуашка / ходячий секс / “х” кг чистого сексу.
 8. Обаяшка.
 9. Гігант/титан/атлет (якщо добре розвинена мускулатура).
 10. Мій баскетболіст (якщо високий).

2. Характер.

 1. Сміливець.
 2. Моя турбота/підтримка.
 3. Мій вирішував/рятівник/помічник.
 4. Розумниця/розумник/мудрець/геній.
 5. Хитрюга/хитрюжка.
 6. Мужній мій.
 7. Переможець/лідер/чемпіон (для амбітних, підприємливих тощо).
 8. Талант/таланище.
 9. Гуморист/реготун/веселун.
 10. Соня / солодка / буркун (будь-яка помітна риса).

3. Ставлення щодо нього.

 1. Улюблений.
 2. Єдиний.
 3. Рідний.
 4. Милий.
 5. Дорогий/дорогоцінний.
 6. Радість/життя/любов моя.
 7. Щастя/серце/скарб мій.
 8. Найкращий.
 9. Мій хороший.
 10. Солодкий/золотий.

4. Його значимість.

 1. Принц/король/князь (будь-які високі титули).
 2. Лицар/герой/боєць/вікінг/мисливець.
 3. Мій захисник/завойовник.
 4. Чарівник.
 5. Довгоочікуваний мій.
 6. Моя втіха.
 7. Неповторний/ненаглядний.
 8. Бажаний мій.
 9. Мій чоловік.
 10. Мій ангел/подарунок небес.

5. Найласкавіші.

 1. Пушистик/щокастик.
 2. Зайчик/зайченя.
 3. Котик/котяча/кошеня/мурлика/мурчик.
 4. Сонце/сонечко.
 5. Улюбленка.
 6. Ведмедик/бегемотик/слоник (будь-яка тварина, але без сарказму).
 7. Малюк.
 8. Чудик/диво.
 9. Лапочка/лапка/лапа.
 10. Мося/моська/масик/мася.

Ці висловлювання краще вживати з особливою обережністю, оскільки вони можуть подобатися не всім. Як правило, чим м’якше, добріший характер у чоловіка, тим легше і приємніше йому сприймати подібні висловлювання. І навпаки, більш замкнутий, серйозний, небалакучий хлопець не надто порадіє таким словам.

Бонус.

Найпростіший, але при цьому небанальний спосіб висловити свою ласку до коханої людини – частіше використовувати його ім’я. «Зайчики» та «котики», звичайно, теж приємні, але озвучування імені виражає повагу та ніжність навіть більше, ніж вони. Щоб не повторюватися, можна урізноманітнити все таким чином:

 • використовувати різні форми імені (Дмитро – Діма, Митя);
 • грати з приставками та суфіксами (Саша – Санечек, Сашуля, Санька);
 • брати лише окремі склади та видозмінювати кінцівку (Тимофей – Фейчик);
 • промовляти на «іноземний» лад (Антон – Ентоні, Коля – Ніколя);
 • придумувати кумедні рими (Іван – мій number one, Пашка-милашка).

Говорити ласкаві слова чоловікові дуже важливо, оскільки він також потребує похвали, визнання, висловленої йому подяки. Вимовляти приємні фрази своєму хлопцеві не складно, проте ефект від них помітний відразу. Добре продумані компліменти допоможуть налагодити атмосферу у стосунках та посилити емоційний зв’язок між закоханими.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua