Що сказати чоловікові під час розлучення, якщо любиш

Що сказати чоловікові під час розлучення, якщо любиш

Неважливо, чи хочеш ти повернути стосунки надалі, чи маєш намір розлучитися остаточно. Фраза, сказана останньою, назавжди залишиться у пам'яті обох партнерів. Якщо ти не хочеш розходитися на негативній ноті, варто відключити емоції, образу та гнів, а зосередитись на позитиві.

Правильно підібрані слова допоможуть залишити в пам'яті одне одного гарне враження. Якщо надалі це не допоможе зійтися знову або залишитися у дружніх стосунках, то хоча б збереже пошану та подяку одне до одного.

Що сказати чоловікові під час розлучення, якщо любиш – ТОП-9 фраз

Що сказати чоловікові під час розлучення, якщо любиш

Фото автора Budgeron Bach: Pexels

За виявлену слабкість, спроби утримати, вивести на емоції або змусити жалкувати про вчинене тобі рано чи пізно стане ніяково. Якось ти зрозумієш, що дарма пішла на поводу у емоцій. Будь стриманою і сильною, яким би болючим не було розставання.

Гідна поведінка у такий момент – це справжній привід для гордості та поштовх для подальшого особистісного зростання, самовдосконалення. Адекватна реакція підніме твою самооцінку та вселяє впевненість.

 • Мені сумно з тобою прощатися, але так мало статися

Цією фразою ти як би стаєш солідарною з чоловіком, поділяєш його думку та емоції, підтверджуєш його правоту – а, отже, стаєш союзником. Одночасно з цим ти віддаєш якусь данину минулому, натякаючи, що:

 • тобі важливі спільні спогади;
 • якби вибір стояв за тобою, ти не вважала за краще розрив;
 • якби ситуація склалася інакше, ти готова працювати над поліпшенням відносин;
 • тобі не вистачатиме його в житті, але ти готова впоратися з душевним болем;
 • ти нікого не звинувачуєш у розлуці.

Мало того, такою фразою можна змусити чоловіка заспокоїтися. Напевно він чекав у відповідь докорів і претензій, образ і образ. А ти відреагувала як мудра та зібрана жінка, яка знає собі ціну та поважає близького.

 • Я зрозуміла, що марно боротися за ці стосунки

Продовження можна пояснити, що ти поважаєш його особисті межі, але це не означає, що готова жертвувати своїми інтересами. Просто так склалося, що ваші погляди на життя не співпадають.

Ніхто з вас не повинен йти назустріч один одному. Якщо кожен вирішив, що важливіше зберегти особистий комфорт, то тому й бути. Ви мали багато можливостей щось виправити, але ніхто так і не захотів цього зробити. Немає правих та винних.

 • Я не тримаю на тебе зла, перепрошую за всі образи і в тебе

Цією фразою ти ніби натякаєш про те, що хороші спогади набагато сильніші за негативні. Умовно – ти забираєш усі свої слова про те, який він поганий і як неправильно чинив по відношенню до тебе, назад. Але водночас визнаєш і власні помилки.

Головна мета такої фрази – зрівняти позицію. Щоб у майбутньому, якщо чоловікові захочеться зачепити тебе за хворого, він не зміг це зробити чисто з морального погляду. Адже того, хто здався, не нападають. Це, як мінімум, не по-чоловічому.

Що сказати чоловікові під час розлучення, якщо любиш

Як правильно прощатися із чоловіком?

 • Я теж хочу закінчити ці стосунки

Багато чоловіків, йдучи, чекають дій від дівчини – каяття, сліз, страждань. Це допомагає підняти їм самооцінку і роздмухати його до світових масштабів. Відповівши більш конструктивною реплікою, ти змушуєш його повірити в те, що ти:

 • не збираєшся повертати все назад, принижуватись перед ним і обіцяти стати ідеальною дівчиною;
 • давно думала про подібний результат і готова до життя без нього;
 • не хочеш нічого обговорювати та повертатися до цієї теми;
 • готова відпустити їх у «вільне плавання» і розпочати налагодження власного особистого життя;
 • усвідомила безнадійність та безперспективність союзу.

Підсвідомо чоловік усвідомлює, що не тільки твоя поведінка стала причиною розлучення, але і він не скрізь поводився правильно. Це дасть йому привід замислитися та переосмислити свої цінності.

 • Це важко для мене, але я обов'язково з усією справлюся

Це прямий посил чоловікові – тобі були важливі ці стосунки, але навіть подібне не здатне вибити тебе з колії. Ти впевнена у собі й у тому, що твоє життя стабілізується. Чоловік зрозуміє, що ти не збираєшся вбиватися через нього, і навіть те, що трапилося, не варто депресії.

Тепер він знає, що ти готова пробувати щось нове, що ти вже накреслила план, чим займеш себе і свої думки. Водночас ти не знецінюєш стосунки, чесно та відверто визнаєш їхню значущість.

 • Дякую, ти багато чого мене навчив

Будь-який чоловік почує в цій фразі прихований підтекст – у наступних відносинах ти врахуєш допущені помилки, а отже, іншому хлопцеві пощастить значно більше. Йому дістанеться досвідчена дівчина, яка знає, як вибудовувати гармонійні взаємини. Фраза означає, що ти готова по відношенню до іншого чоловіка:

 • виявляти більше ласки, турботи та ніжності;
 • бути уважною до його бажань та інтересів;
 • прислухатися до його думки;
 • поступатися у деяких питаннях, намагатися на компроміс;
 • шанувати його особисті межі.

У цей момент твій коханий відчує себе таким, хто програв, тим, хто усвідомлено віддає свою дівчину, яка багато чому навчилася в цих відносинах, іншому.

 • Шкода, що гармонія в наших відносинах змінилася на скандали – напевно, нам справді варто розлучитися.

Цими словами ти як би змусиш чоловіка замислитися про те, що сталося. Адже більшість приводів для розлучення є необ'єктивними. Багато людей діють під напливом емоцій, образ, згодом розуміючи, що був інший вихід.

Швидше за все, причина, яка спровокувала його на догляд, виявиться знеціненою. Особливо, на контрасті з яскравими спогадами – коли у ваших стосунках все було добре та спокійно, коли ви обоє були по-справжньому щасливі.

 • Як і ти, я не почуваюся щасливою, розлучення, мабуть – єдиний вихід

Тут чоловік замислиться про те, де він був не правий. Той, хто йде першим, завжди займає позицію жертви, виставляючи партнера тираном та нелюдом. Такою фразою ти перевернеш його уявлення про те, що відбувається.

Відчувши і свою провину, твій коханий пом'якшиться. Якщо йому вдасться впоратися з емоціями, і він захоче з'ясувати причини конфліктів, що відбулися з його вини, ви маєте всі шанси на збереження хороших відносин.

Але це за умови, що й ти не використовуватимеш «заборонені прийоми» — звинувачувати і ображати його, кричати про те, як ти була нещаслива поруч із ним, і який біль він тобі завдав. Не уподібнюйся до його початкової стратегії дій.

 • Колись я хотіла провести з тобою все життя, шкода, що це було помилкою

Завуальоване зізнання у коханні, доказ його важливості та значущості у твоєму житті. Ти як би опиняєшся розчарованою у своїх думках. Коханий неусвідомлено візьме частину провини і на себе, адже він також узяв участь у формуванні такого висновку.

Водночас він замислиться, чи був готовий він сказати тобі те саме. Якщо у вас були досить довгі і гармонійні хоча б якийсь час відносини, відповідь буде очевидною.

Головне у прощанні з чоловіком – не тільки не істерити і не показувати свою слабкість, а й не штовхати багатостраждальні або образливі півгодинні промови. Зазвичай нічого хорошого це не призводить. Нехай це розлучення буде завершено красиво – лаконічно, коротко та ємно.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua