Як розповісти про стосунки колишньому і чи варто

Як розповісти про стосунки колишньому і чи варто

Ти, напевно, знайома із ситуацією, що після розставання колишній на щось розраховує, виходить за межі просто знайомих. Хоча ти вже маєш хлопця. Начебто всі точки розставлені, але ти відчуваєш якусь незрозумілу відповідальність та тяжкість.

Ти розумієш, що треба колишньому сказати, що в тебе є хлопець, але як не знаєш. Давай докладніше зупинимося на цьому питанні.

Чому колишній цікавиться твоїми справами

Як розповісти про стосунки колишньому і чи варто

Фото автора cottonbro: Pexels

Нерідко буває так, що колишній уже радіє життю з іншими дівчатами, але як тільки ти знайшла себе хлопця, він смертельно образився. Говорить про те, як ти посміла, адже ви все ще спілкуєтесь, та й нехай, як друзі.

Для такої поведінки з його боку є кілька вагомих причин:

  • Колишній хоче від тебе близькості.

Начебто ви розлучилися, але все ще підтримуєте стосунки, значить чоловік вважає за можливе приїхати до тебе в гості, попити чай і в таємниці розраховує на ближчий зв'язок.

Від такого варіанту дружби більше проблем. Він відтягує логічне закінчення стосунків.

  • Колишній відчуває почуття провини.

Не виключений факт того, що колишній відчуває провину, що між вами закінчилися стосунки. Можливо ти не відпустила ситуацію. Чоловік відчуває, що ти до нього відчуваєш.

Колишній при цьому не прагне обірвати зв'язок. Наче тобі і собі дає надію на продовження стосунків. У цьому нічого хорошого. Необхідно розірвати між вами емоційну прихильність. А якщо ні, то ти не зможеш надалі вибудувати особисте життя з іншим партнером.

  • Колишній відчуває емоційну прихильність.

І тут ти була ініціатором розлучення. Колишній робить все можливе, щоб залишитися друзями. Він не може усвідомити факт того, що ти з ним не разом і прагне емоційного зв'язку зберегти далі.

Колишній хоче, щоб ти була поруч із ним. Йому складно прийняти реальність у тебе хлопця. Можливо, він все ще тебе любить, ревнує, прагне знати все, що відбувається з тобою. Нерідко так буває, що партнери розлучаються, але емоційна прив'язка лишається. Швидше за все, між вами не були закриті гештальти.

Усі перелічені причини є варіантом норми. Тобі необхідно припинити всі стосунки разом. Прямо та чітко сказати, що між вами все закінчилося, і ти залишаєш за собою право знайомства для близьких стосунків з іншими чоловіками.

Як розповісти про стосунки колишньому і чи варто

Чи хоче колишній повернути стосунки?

Чи варто розповідати колишньому про нові відносини

Насамперед, розповідаючи про нового хлопця свого колишнього, необхідно оцінити особливості ваших стосунків. Оскільки на першому місці має бути твоя безпека, як фізична, так і психологічна.

Не варто думати про те, як колишній сприйме цю новину. Можливо, він тебе вважає легковажною, що ти одразу після розриву з ним познайомилася з хлопцем. Якщо у тебе виникає така думка, то ти не розставила крапки у стосунках.

Краще відразу сказати колишньому, щоб він не сподівався розвитку відносин. Нехай він знає правду, яка б вона була неприємна для нього. Необхідно, щоб не тільки ти поставила собі точки у відносинах з колишнім, а й він теж.

Не вигадуй різні відмовки, що розповіси пізніше, коли з новим хлопцем більше розвинуться стосунки. Не ведися на прохання колишнього на продовження. Відразу ж висівки на корені, скажи, що не готова зустрічатися, у тебе новий хлопець. Таким чином, кожен з вас зможе переосмислити своє життя.

Не намагайся щось змінити, залиш ситуацію як є. Не бери відповідальності за зруйновані стосунки з колишнім він. У цьому є не тільки твоя вина. Відпусти його, скажи, що не тримаєш на нього зла, побажай йому щастя. Після чого донеси інформацію про свого нового хлопця.

Як сказати колишньому, що в тебе є хлопець

Головне підготуватись морально до розмови. Чітко продумай, що будеш говорити, коли настане найбільш вдалий момент. Не хвилюйся за ситуацію, не бійся. Твоє завдання – лише сказати правду, що ваші стосунки з колишнім однозначно зруйновані, назад дороги немає.

  • Вибери найбільш вдалий час. Чи не запрошуй хлопця для розмови додому. Вибери нейтральне місце, щоб ніхто не почував себе в незручному стані. Ви можете зустрітися у парку чи кафе. Скажи, що в тебе розмова з ним. Подякуй чоловікові за минулі стосунки, повідом, що тобі було з ним добре, але ваш зв'язок зжив себе.
  • Не обманюй колишнього, не приховуй нічого, не прикрашай твої нинішні стосунки з хлопцем. Під час розмови обмежитись короткими повідомленнями. Чи не розповідай подробиці. Не треба казати, хто цей хлопець, чим він займається.
  • У жодному разі не звинувачуй у тому, що трапилося колишнього, не кажи, що в розриві його вина, і ось він пожинає плоди своєї поведінки. Таким чином він може виявити агресію або у нього виникнуть надії за певних обставин на продовження стосунків.
  • Підкресли, що все минуло, що ніхто не винен, що так сталося. Той зв'язок уже історія, його більше немає. Не поділися про нового хлопця, не розповідай, де і як ви проводите з ним час. Не порівнюй їх між собою.
  • Будь готова до того, що колишній пустить у хід їдкі іронічні зауваження. Він може обговорювати ваші стосунки, переносити їх на твого нового хлопця, дорікати тобі, що нещодавно в тебе була до нього прихильність.
  • Ти ні в чому не винна. Не дозволяй себе ввести в стан провини, не виправдуйся, тим більше, що тобі ні в чому. Відразу скажи, що не плануєш у такому тоні продовжувати розмову. Попроси його надалі не цікавитись твоїм особистим життям, нехай він займеться улаштуванням своїх стосунків.
  • Поважай колишнього під час розмови. Адже ти його колись кохала. Говори спокійно, тільки із «Я-позиції». Якщо ти проявиш до нього агресію, підбереш жорсткі фрази, це може його поранити, і тоді не зрозуміло, як може закінчитися ваша зустріч.

Коли ти повідомляєш колишнього про хлопця, то будь готова до того, що його реакція може бути неадекватною. Адже він у цей момент відчуватиме сильне потрясіння. Не думай, що чоловік – бездушна істота, яка не відчуває морального болю. Нерідко він її ховає за агресією.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua