Як позбутися нерозділеного кохання і впоратися з почуттям

Як позбутися нерозділеного кохання і впоратися з почуттям

“Це катастрофа! Трагедія всього життя. Він – весь світ, він – центр мого всесвіту. Він для мене весь світ. Без нього все втрачає сенс. А він…. Люблю не можу, а у відповідь нічого… Навіщо? Навіщо? Навколо так багато інших чоловіків! У мене стільки шанувальників. Але чому я просто вмираю за тим, хто не поділяє цих почуттів?

У такі моменти думаєш, що краще і зовсім не відчувати нічого, ніж зітхати по комусь без відповіді. Наздогнати ця історія може і о 15, і в 40. І тут виникають запитання: «Як бути? Що робити? Куди тікати»? Для початку давай розберемося, які ситуації виникають найчастіше, де є нерозділені почуття.

Яке буває нерозділене кохання

Як позбутися нерозділеного кохання і впоратися з почуттям

Фото автора Alesia Kozik: Pexels

  • Нереальне почуття

Почуття, можливо, і реальні, але сильно ідеалізовані. Часто ця історія про закоханість у якусь зірку, відому людину, або когось «недосяжного». Ти часто зависаєш на його сторінці, оновлюєш стрічку в інстаграмі, і з нетерпінням чекаєш на нові сторіси, де він покаже шматочок свого життя.

Образ цієї людини з кожним днем обростає все новими та новими припущеннями. У мріях малюються образи, де ви разом.

А в глибині себе ти усвідомлюєш, що швидше за все ви ніколи не побачитеся. Але жити з якимсь трепетом якось надихає та надає фарб у життя.

  • Таємне кохання

Той, у кого ти закохана твій колега, друг чи знайомий. Тобто ви, як мінімум, знаєте один одного. Але цей товариш навіть не підозрює про те, що днями та ночами ти думаєш про нього. Відповідь питанням: «Чому ти приховуєш свої почуття?», – знаєш лише ти сама, але це є свої причини.

  • Невзаємне кохання

У цій ситуації він чудово знає, що ти закохана в нього, але відповісти на це взаємними почуттями не може. І в цій історії вже включаються всі переживання, пов'язані зі справжньою втратою та втратою. Може виникати і відчуття відкидання, і власна недооціненість, і навіть агресивність.

  • Колишнє кохання

Ви давно чи недавно розлучилися, але почуття нікуди не поділися. Точніше вони пішли з того боку. Ти часто переглядаєш спільні фотографії, перечитуєш діалоги. Викладаєш селфі з висловлюваннями, зверненими до нього, сподіваючись, що він прочитає, і все зрозуміє. Таким чином, все більше і більше закопуєш себе в минулому.

Як позбутися нерозділеного кохання

Кожна ситуація по-своєму унікальна, але в кожній можна постаратися якось підтримати і налаштувати себе. І нижчеописані поради можуть бути деякою основою, яка допоможе тобі звільнитися, та піти у вільне щасливе майбутнє.

  • Звільнення від образи

Якщо ти розумієш, що є образи, твої очікування не виправдалися, ти відчуваєш розчарування та злість, то перший крок до оздоровлення буде спрямований на роботу з цими переживаннями.

Як позбутися нерозділеного кохання і впоратися з почуттям

Нерозділене кохання

Для цього тобі потрібно взяти аркуш паперу та ручку. Згадай, які ситуації завдали тобі біль? Що ти чекала від нього? Як би тобі хотілося, щоб він чинив у тій чи іншій ситуації? Яких вчинків ти чекала? Яких слів?

Напиши все, що ти відчуваєш, звертаючись до цієї людини. Наче пишеш йому листа. Єдине, – цей лист ти йому не відправиш, тому до біса тактовність і цензуру. Пиши, як відчуваєш.

Тут наступним кроком буде подяка. Після того, як образи викладені, згадай та напиши все, за що ти вдячна. Які світлі моменти були навіть якщо ви не були разом? Що дав тобі цей досвід проживання? Чому навчив?

  • Сублімація

Почуття, які ти відчуваєш, мають величезну енергію та потенціал. І це можна направити на якусь діяльність: вірші, пісні, музика, картини тощо.

Величезна кількість пісень, різних творів було написано під впливом нерозділеного кохання. Коли всередині так багато всього, воно може виходити назовні у вигляді творчості. Потрібно тільки направити це на щось.

І як ти розумієш для цього зовсім не обов'язково бути письменницею, акторкою, художницею чи співачкою.

Якщо зовсім не піде такий варіант виливання свого емоційного стану, то можна просто описати письмово у вільній формі. Зробити свій твір як щоденника переживань. Писати у ньому все те, що ти відчуваєш упродовж кількох тижнів.

  • Турбота про себе

Оточи себе турботою та любов'ю. У цей період будь більш уважною до свого стану. Прислухайся до своїх бажань. Зроби список того, що може тебе порадувати, порадувати, розслабити. Наприклад: масаж, прогулянки, відвідування кіно, танці, нове навчання що завгодно.

У момент, коли стає дуже сумно, відкривай свій чарівний список і почни допомагати собі власними силами.

  • Підтримка ззовні

Люди, які нас оточують, є великою опорою і підтримкою в житті. Коли щось дуже складно пережити, розмова з подругою може справді сильно полегшити стан. Виговорилася, обговорила все, вислухала, що ти найкласніша і найкрасивіша, і ось уже стало не так важко.

Частіше виходь у люди. Відвідування різних публічних місць поступово повертатиме тебе в соціальне життя, і наповнюватиме життя новими приємними моментами.

  • Перемикання

Як тільки відчуваєш, що починаєш зариватися у своєму болі – перемикайся. Можливо, фоново все одно буде і горе, і розлад, і сум, але частина твоєї уваги буде вже спрямована на щось інше. І, відповідно, внутрішній стан теж розбавлятиметься позитивнішими емоціями.

Знову спливли якісь картинки, образи – переключилася на щось. Це може бути все, що завгодно. Включила класну музику і потанцювала. Забралася в квартирі, і запалила смачні пахощі тощо.

Досвід нерозділеного кохання по-різному позначається, але так чи інакше несе свої плоди для кожної людини. Цей період можна використовувати для самоаналізу і рефлексії. Прислухатися до себе і зрозуміти, що тобі не вистачає в житті, яких би ти хотіла стосунків у майбутньому.

Ну і якщо жодна з порад по-справжньому тобі не допомогла, ти відчуваєш той самий біль, і не розумієш, що тобі далі робити, – то ти ж пам'ятаєш, у тебе є твій психолог, який завжди буде радий тобі допомогти.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua