Як покращити стосунки з чоловіком – ТОП-7 порад психолога

Як покращити стосунки з чоловіком – ТОП-7 порад психолога

Здорові та щасливі стосунки мають бути засновані на взаєморозумінні та про підтримку близькості та глибини в парі не варто забувати. На жаль, у багатьох випадках відносини не витримують випробування часом або партнери починають ставитися до спільного життя як до повсякденної рутини і не помічати потреб один одного.

Як ти дбаєш про свої стосунки? Що можна зробити, щоб жити в гармонії та любові?

Чому важлива потреба у близькості

Як покращити стосунки з чоловіком – ТОП-7 порад психолога

Фото автора Melike Benli: Pexels

Люди за своєю природою соціальні, кожному з нас важливе спілкування коїться з іншими людьми. Перебування в емоційному зв'язку з близькою людиною необхідне підтримки психологічного благополуччя.

Спільні розмови, обійми та поцілунки можуть значно покращити твоє самопочуття. При близьких стосунках із чоловіком ти можеш проявити свої «слабкості», почуваючи себе комфортно. Більше не потрібно приховувати свої емоції, що полегшує розуміння себе, свої потреби і бажання.

Інтимність та стосунки

Фундаментом будь-яких успішних відносин є близькість. Щоб відносини витримали випробування часом, вони можуть бути поверхневими. Люди, які мають дуже близькі стосунки, щасливіші, ніж ті, хто оточує себе великою кількістю знайомих, з якими немає тієї близькості та відкритості.

Коли поруч є коханий чоловік, з яким можна розділити свої почуття та емоції, це допомагає подолати стрес та тривогу. Ось чому стосунки з чоловіком є важливою сферою твого життя і так важливо постійно розвивати.

Як покращити стосунки з чоловіком – ТОП-7 порад психолога

Глибина відносин впливає те, чи витримають вони випробування часом. Партнери, які можуть ладнати один з одним за будь-яких обставин і мають сильний емоційний зв'язок, мають більше шансів на довгострокові відносини. Дізнайся, що важливо для міцних та тривалих стосунків.

 • Довіряти одне одному

Довіра — одне з найважливіших цінностей, у яких мають будуватися будь-які відносини. Якщо ти і твій коханий довіряєте один одному без підозрілості та контролю, то велика ймовірність того, що ваші стосунки продовжаться довго. На жаль, для багатьох пар відсутність цього елемента руйнує близькість і створює нервову атмосферу, яка може перерости в кризу.

 • Приймати недоліки

Любов – це прагнення ідеалу, а й прийняття своїх недоліків. Так само варто перестати засуджувати та критикувати свою другу половинку, тоді тобі буде набагато легше побачити його позитивні якості. Це зробить стосунки менш токсичними, і нікому не доведеться вдавати. Ви обоє почуватиметеся вільно у своїх проявах, це допоможе поглибити зв'язок між вами та зробити стосунки міцнішими.

Як покращити стосунки з чоловіком – ТОП-7 порад психолога

Ознаки здорових та хворих відносин

 • Підтримка у парі

У всіх нас бувають погані дні, коли особливо важлива та потрібна підтримка. Іноді лише присутності коханої людини або простої обійми достатньо, щоб позбутися поганого самопочуття.

У відносинах важливо надавати одне одному психологічну підтримку. Коли є впевненість, що кохана людина завжди допоможе у скрутну хвилину, зменшується рівень стресу, а впевненість у своїх силах зростає.

 • Довірчі розмови

Криза у відносинах часто виникає, коли партнери перестають розмовляти одне з одним. Без обміну ідеями неможливо зрозуміти потреби та очікування один одного. Розбіжності можуть призвести до напруги та конфліктів, які неможливо вирішити без розмови.

 • Спільне проведення часу

Один з найкращих способів поглибити і зробити стосунки міцнішими — проводити час разом. Обов'язково сплануй сходити кудись разом: на прогулянку, в кіно або ресторан.

Отримай максимум користі з цього часу, проведеного разом – розмовляй і роби те, що подобається вам обом. Відмовся від занять, які можуть викликати дискомфорт у одного з вас, натомість зосередься на тому, що подобається вам обом.

 • Приймати участь

Відсутність ініціативи — одна із проблем, що виникають у стосунках. Часто один із партнерів більше залучений у відносини та звинувачує іншого в тому, що він більш відсторонений. В результаті відносини перестають розвиватися і навіть слабшають.

Не забувай і про те, що не варто перегинати ціпок. Коли жінка надто намагається у стосунках, її поведінка може сприйматися як настирлива та відчайдушна. Занадто велика ініціатива може мати негативні наслідки.

Проблеми зі збереженням відносин неминучі

Побудувати міцні, зрілі та глибокі відносини протягом багатьох років – непросте завдання. Після встановлення відносин потрібна постійна залучення обох партнерів. Жодна пара не ідеальна, і у всіх бувають кризові моменти, але важливим є те, як з ними справлятися.

Якщо відчуваєш, що ти і твоя кохана людина віддаляєтеся один від одного і не можете впоратися з перешкодами, які вас поділяють, пам'ятай, ти не самотня. У будь-яких пар бувають кризи та складні моменти.

Життя приносить різні ситуації, але це не означає, що ти не можеш впоратися з ними. Які саме дії з твого боку допоможуть зміцнити ваші стосунки?

 • Заміни страх і тривогу любов'ю та довірою. Найкраще, що можна дати своєму коханому – це кохання. Щоб стосунки були успішними, потрібна віра, що вони можуть бути такими.
 • Довіряй, не будь зайве підозрілою. Якщо ти хочеш дізнатися про щось – питай. Завжди починай із цього, а не з підозр та здогадів. Багато суперечок та проблем виникають через непорозуміння. Пам'ятай про це щодня.
 • Прощай, замість того, щоб дорікати. Кожен із нас колись помилявся. Цей принцип також застосовний і до взаємовідносин. Коли між вами трапляються конфлікти, важливо поговорити, вирішити проблему і відпустити всі образи. Якщо ти не зможеш пробачити та залишити минуле там, де воно має бути, ваші стосунки не будуть колишніми.
 • Приймай. Правда в тому, що кожна з нас очікує безумовного прийняття від коханого чоловіка, але часто виникає проблема з тим, щоб відповісти йому тим самим. Не чекай, що він поводитиметься так, як йому не властиво. Кожна людина має право на свої звички, робити щось по-іншому, дотримуватись різних цінностей та потреб.
 • Будь добрим слухачем. Мовчання – велике мистецтво. Це вимагає мужності, самовладання та зрілості. Чому іноді варто мовчати? Щоби уважно вислухати свого партнера. Це допоможе тобі краще розуміти його, а він відчує себе коханим, шанованим та гідним уваги.
 • Роби те, що робить тебе щасливою. Успішні стосунки складаються у тих, хто щодня насолоджується життям, має свої захоплення чи улюблені заняття, яким приділяє час щодня. Тому, хто вічно нещасний, пригнічений і схильний до стресу, важко привнести сонячне світло у відносини.
Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua