Чи варто перешкоджати спілкуванню чоловіка з колишньою дружиною

Чи варто перешкоджати спілкуванню чоловіка з колишньою дружиною

Якщо ти виходиш заміж за хлопця, який раніше мав сім'ю, може так статися, що він не розірве всі контакти з колишньою дружиною. Зрозуміло, мало якій жінці сподобається така ситуація. Але чи варто тримати вухо гостро та влаштовувати сцени ревнощів коханій людині? Чи подібний зв'язок цілком може виявитися невинним?

Психологія відносин – наука складна та багатогранна, як і самі люди. Щоб зрозуміти, чи потрібно перешкоджати спілкуванню чоловіка з його колишньою дружиною, необхідно передусім з'ясувати мотиви. Чому він узагалі підтримує з нею спілкування? Цілком ймовірно, що причиною є зовсім не залишок теплих почуттів для людей. Давай спробуємо розібратися у цій непростій ситуації разом.

Причини спілкування чоловіка з колишньою дружиною

Чи варто перешкоджати спілкуванню чоловіка з колишньою дружиною

Фото автора Greta Hoffman: Pexels

Насправді варіантів набагато більше, ніж тобі видається. Це тільки здається, що чоловіка та жінку може пов'язувати виключно інтимна близькість та бажання хоч іноді перебувати разом. Найчастіше причини набагато простіші і навіть банальніші:

 • Самотність колишньої дружини.

Багатьом дівчатам властиво повністю розчинятися у ній. Коли чоловік зустрічається з друзями і має спільні захоплення з колегами, дружина може взагалі позбутися всіх знайомих. І ось уяви собі, що сім'я не склалася, і сталося розлучення.

Припустимо, у колишньої дружини немає дітей, а подруг не залишилося вже через такий собі однобічно токсичний шлюб, в якому інтереси сильної половини добровільно ставилися вище за власні.

У результаті жінка залишається одна. Особливо гостро відсутність близьких людей відчувається у разі смерті батьків. Тож іноді колишні чоловіки підтримують стосунки з минулою дружиною лише для того, щоб хоч якось прикрасити її самотність. В цьому випадку варто скоріше радіти, ніж ревнувати. Адже твій чоловік – відповідальна і добра людина.

 • Спільні діти.

Насправді ця причина є найпопулярнішою. Чоловік може спілкуватися з колишньою пасією не за власним бажанням, а виключно за потребою. Адже дітей не можна викреслити зі свого життя (хоча, деякі з цим дуже успішно справляються). Розлучення батьків завжди є дуже складною ситуацією. Та й чоловік може бути прив'язаний до малюків. У разі ревнощі також недоречна.

 • Ділове партнерство.

Тут мають на увазі спільний бізнес. Адже він продовжується навіть після розставання подружжя. Це робота і гроші, отже, покинути твій чоловік явно не може. Так що в цій конкретній ситуації ревнувати просто немає сенсу. Ти ж хочеш, щоб у хаті був годувальник? До того ж взагалі не факт, що йому самому приємно бачити колишню дружину навіть просто в рамках бізнесу.

 • Дружби.

Це досить розмите поняття. Однак деякі пари розлучаються за взаємною згодою і цілком мирно. У цьому випадку колишнє подружжя може спілкуватися як старе знайоме, підколюючи один одного і згадуючи якісь смішні життєві моменти. Вгамувати ревнощі тут буде набагато складніше. Однак, як підказує практика, якщо попередня дружина справді приємний співрозмовник, чому б тобі самій не потоваришувати з нею і розвіяти всі сумніви?

 • Фінансові зобов'язання.

Розлучення часто залишає за собою довгий шлейф із боргів. Наприклад, за іпотекою чи кредитом на автомобіль. Розділ майна також є досить складним процесом. Тому є варіант, що твій чоловік зустрічається з колишньою просто, щоб нарешті залагодити всі ці моменти і жити вільно. Ревнувати чи ні? Швидше вже другий варіант.

Сигнали, що змушують задуматися про невірність чоловіка

Цю версію розвитку подій теж не можна зовсім забувати. Якщо чоловік усіляко приховує від тебе свої зустрічі чи спілкування з колишньою дружиною, варто звернути увагу на деякі психологічні аспекти його поведінки:

Чи варто перешкоджати спілкуванню чоловіка з колишньою дружиною

Ревнощі до сім'ї з минулого шлюбу?

 • твої інтереси завжди ставляться на другий план, якщо йдеться про необхідність допомогти попередньої пасії;
 • хлопець ніяк не може попрощатися з фотографіями колишньої дружини, зберігає на комп'ютері її улюблені пісні, переглядає спільні знімки;
 • листування з елементами флірту та романтичними натяками, виявлене в його телефоні або на сторінці в соціальній мережі (з точки зору психології, навмисно зламувати його паролі та читати всі повідомлення з іншими людьми небезпечно, тому що у разі відсутності «компромату» крайньої виявишся саме ти) ;
 • чоловік продовжує брати участь не тільки в житті своєї колишньої коханої, а й її сім'ї, наприклад, вітає зі святами тещу та тестя, ходить до них на застілля та посиденьки;
 • регулярні дзвінки попередньої дружини без особливого приводу та часті телефонні розмови, у яких чоловік намагається усамітнитися;
 • вони досі звуть одне одного лагідними прізвиськами, які були актуальні під час стосунків;
 • чоловік постійно порівнює тебе з колишньою, причому з будь-якого приводу (готування, секс, стиль в одязі тощо).

Всі ці ознаки свідчать, що між людьми все ще зберігся тісний емоційний зв'язок. Не знаєш, що робити у цій ситуації? Займи спостережну позицію. Відразу накидатися зі звинуваченнями не варто. Але й рожеві окуляри теж краще зняти.

Корисні поради для дружини

Якщо ти всерйоз почала переживати за свій шлюб, дуже важливо зберігати тверезу голову, щоб не наробити непоправних помилок, які остаточно відштовхнуть чоловіка. Крім того, зрозуміти причину спілкування із попередньою дружиною буває дуже непросто. Якщо ти не готова відмовлятися від нинішніх відносин, скористайся наступними рекомендаціями:

 • У жодному разі не грай у шпигуна.

Стеження ще нікому не пішло на користь. Тотальний контроль або квест під назвою «застукай чоловіка» швидше приведуть до того, що у чоловіка рано чи пізно почне смикатися око. А ще недовіра народжує відчуття забороненого плоду, який, як відомо, солодкий. Якщо твій чоловік таки не зраджує з колишньою коханою, не потрібно подавати йому ідею.

 • Не влаштовуй розбір польотів із передбачуваною суперницею.

Це навряд чи принесе користь. Подібна поведінка демонструє твою безпорадність. А чоловік взагалі може вирішити, що в тебе щось не в порядку з нервами. Якщо не хочеш відчути себе приниженою, не шукай справедливості у колишній родині.

 • Не тисни на жалість.

Сльози, скандали та постановочні інфаркти – доля молоденьких дівчаток. Саме від цього і тікають дорослі чоловіки, які зовсім не переносять жіночі істерики. У такому разі чоловік може задуматися, а чи не варто йому подати на розлучення вдруге.

 • Згадай про себе.

Як щодо того, щоб продемонструвати своєму чоловікові, що ти набагато цікавіший за всіх його колишніх разом узятих? Сходи в спа-салон, запишися до косметолога, прикупи новий гарний одяг.

 • Не бійся говорити до душі.

Будь-які припущення можуть бути зовсім неправильними. Чому б замість стеження та накручування своїх нервів просто не поспілкуватися з чоловіком як із дорослою людиною? Розкажи йому, що є причиною твоїх страхів та переживань. Цілком ймовірно, що чоловік навіть не розуміє, що своїм спілкуванням з колишньою пасією сильно кривдить нинішню кохану.

Якщо у чоловіка вже була сім'я, то вона час від часу все одно напевно якимось чином з'являтиметься в його нинішньому житті. За певних обставин це можна вважати абсолютно нормальною ситуацією. Але не варто забувати, що колишня – це іноді і трохи майбутня. Тому більше спілкуйся зі своєю другою половинкою та не приховуй власних емоцій.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua